Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sértő lehet a főnökömnek, ha...

Sértő lehet a főnökömnek, ha 40 évesen két kisgyermekkel nem kívánok élni az intenzív tanulást igénylő fél éves képzéssel?

Figyelt kérdés

A munkámhoz közvetlenül nem szükséges.

Egy valaki számára biztosítanák a képzést, rám gondoltak, én úgy érzem így is túl sok rajtam a teher. Minden nap órákig tart az ADHD- s gyermekemmel tanulni, itthon megoldhatatlan lenne tanulnom, örülök, ha így nagyjából sikerül mindent megoldanom.

Egyik kolléganő sem vállalná, sem az akinek felnőtt gyermeke van és az sem aki még gyermektelen.

Annyira kellemetlen helyzet...


2015. jan. 19. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, ha úgy érzed, nem megy, HATÁROZOTTAN mondj nemet. Ellentmondást nem tűrően (persze udvariasságról se feledkezz ám meg :D ), aztán valaki kénytelen lesz bevállalni.


NE légy mártír, szrd le a kollégáid véleményét, neked épp elég problémád (bocs) van anélkül is.

2015. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
le leszek pontozva, de én nem biztos hogy hagynék veszni egy ilyen lehetőséget. tisztában vagyok vele, mivel jár egy adhd-s gyerkőcöt nevelni, de nem tudjátok úgy átprogramozni arra az időre az életeteket, hogy mondjuk apuka tanulna a kicsivel, vagy te alszol egy-két órával kevesebbet? biztos nehéz lenne, de nem tudom, jól jöhet még az a képzés.
2015. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban semmi köze a képzésnek a munkámhoz, és tudom, hogy a jövőben sem venném hasznát, akkor nemet mondanék. Biztosan megértik. Persze a főnöknek nem azt mondanám, hogy nem ér semmit sem ez a képzés, hanem a családi okokra hivatkoznék :)
2015. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rám nyelvtanfolyamot akart minden évben erőltetni a főnök, ami totális időpazarlás lett volna nem is beszélve arról, hogy az útiköltséget nekem kellett volna állnom. Más se vállalja, te se vállald, és neked még indokod is van.
2015. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mit meg nem adnék, ha térítenének nekem valami képzést...
2015. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vállalj be olyan dolgot, ami meghaladja az erődet. Te tudod mit bírsz. Lehet, hogy jó lehetőség, de ha nem tudsz rá tanulni, akkor értelmetlen.


Állj oda a főnököd elé, köszönd meg a lehetőséget, és mondd el ugyanezeket az érveket, amiket nekünk is.


Még mindig jobb, hogy ha el sem mész, mintha jelentkeznél, aztán nem tudsz készülni a vizsgára, és esetleg nem sikerül. Na az lenne igazán kellemetlen a főnök előtt.


Valaki írta, hogy legfeljebb 1-2 órával kevesebbet alszon. Hát nem tudom. Egy ADHD-s gyerek mellett egyébként sem lehet túl sokat pihenni, ha még az alvást is megvonja magától a kérdező fél éven keresztül, annak túl jó vége nem lesz.

2015. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy dolgot jegyezz meg: ez a te életed, nem a főnöködé. Nézd egy kicsit a saját érdekedet is! Ne az legyen az elsődleges, hogy júj, vajon mit gondolnak rólam?
2015. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

#2: itt alapvetően nem erről van szó.

Nem sértésből, de a kérdező már nem tini. Az ember 40 évesen nem tanul már olyan könnyel, és olyan kedvvel, mint 20 évesen. Ez igazából már csak nyűg lenne neki.

Persze, tényleg érdemes elgondolkodni, hogy vajon nem jönne-e jól valamikor az a képesítés, de ha tényleg csak egy felesleges papír lenne, akkor nem érdemes.

Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes a végsőig kimeríteni a szervezetet azért, hogy legyen egy hasznavehetetlen végzettsége.

Aludjon napi 1-2 órával kevesebbet? Mint mondtam már, nem egy tiniről, fiatal egyetemistáról van szó, akinek semmi gondja, se gyereke, se férje, se munkája, és még képes arra, hogy napi 2-3 óra alvás után is frissen ébredjen. Ez nem bántás, ez életkori sajátosság. 30 fölött napi 2 óra alvás már nagyon sokat tud számítani, pláne fél éven át...

2015. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelességed vállalni, főleg nem egy ADHD-s gyerek mellett. Vállalja el más, akinek felnőtt gyewreke van. Nem kötelezhet. Ha jó munkaerő vagy ezért nem fog kirúgni. Magyarázd el neki, hogy egyszerűen magadra sincs időd. Egyébként milyen képzés? 1 éves? Hosszabb?
2015. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!