Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szereted a munkahelyed? A...

Szereted a munkahelyed? A szakmád? Ha újrakezdhetnéd, mást tanulnál-e?

Figyelt kérdés
Meséljetek nyugodtan, kíváncsi vagyok, jöhetnek hosszabb válaszok is.

2015. jan. 23. 20:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10.

22 eves?!!! Ember!!! Te meg az elejen vagy mindennek, hidd el! Kezdj el tanulni nyugodtan, ne halogass, meg kitalalhatod magad. A mu kaeropiacon is meg legalabb 8 evig fiatalnak szamitasz, van idod tapasztalatot szerezni ha elvegzel egy uj szakmat, leerettsegizel.

2015. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Egyetértek. Kedves 10-es válaszoló! Nem vagy még elkésve! Bőven meg lehet csinálni egy olyan szakmát vagy főiskolát is, amihez kedved van! Kérj segítséget, ha nincs ötleted, olyan embertől, akinek a véleményére adsz, és nem lenéz téged a régi dolgaid miatt. Akár barátnő, akár egy pályaválasztási tanácsadó tud segíteni. Szurkolok, hogy jó mederben menjen tovább az életed!

Én is 25 évesen agyaltam két szakmával, hogy mégis milyen irányba menjek tovább. A munka pedig sosem szégyen.

2015. jan. 27. 09:18
 13/18 anonim válasza:
Ha ujrakezdthetnem biztos kitanulnek egy szakmat.
2015. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a munkahelyemet nem szeretem, hanem magát a munkát, a szakmámat nem. Nem tudok rá hivatásként tekinteni, pedig ehhez sajnos az kellene. Stresszes vagyok, felemészt az egész, állandóan ideges vagyok, nem sok szabadidőm van. A szomorú az egészben, hogy azt hittem, hogy szeretni fogom, amikor elkezdtem tanulni, sőt még a diploma megszerzés után is úgy éreztem, hogy szeretni fogom, és jaj de jó, hogy ezt fogom csinálni. Aztán elkezdtem dolgozni benne... elég volt pár hét, hogy rájöjjek, hogy mellé lőttem. Nem nekem való ez... Egyetemet végeztem, nem vagyok pályaelhagyó, de ha el tudnám hagyni a pályát, elhagynám. De mivel más végzettségem nincs, és nincs se időm, se pénzem mást kitanulni, így nem tudom elhagyni a pályát. Olyan munkát meg nem akarok, ahova nem kell végzettség, de megélni nem tudok belőle (a mostani fizetésből meg épphogy).

Ha újrakezdhetném, egyértelműen mást tanulnék, bár annyi mindenen jár most is a fejem ez ügyben, hogy nem tudnám megmondani mit változtatnék pontosan, hogy mit kezdenék el tanulni, de az biztos, hogy még csak meg sem közelíteném a mostani pályám. Az egyetemi végzettséghez sem ragaszkodnék, mint anno tettem... nagyon diplomát akartam, de ma már belátom, hogy vannak olyan szakmák, amik nem igényelnek egyetemi diplomát, mégis lehet vele jól keresni, és szerethető munka.

24/L

2015. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szörnyű érzés lehet, hogy mennyi energiát és időt belefektettél, s amikor itt vagy már a nagybetűs életben, amire idáig készültél tulajdonképpen, rájössz, hogy mégsem ez Az.

Mi ennek az oka? Szüleid erőltették? Vagy kívülről jó szakmának tűnt? Esetleg megváltoztál?

2015. jan. 27. 22:37
 16/18 anonim ***** válasza:

A szüleim nem erőltették, én választottam, anyum meg támogatott (magát az ötletet ő hozta fel, de egyből megtetszett a gondolat nekem is, ezért választottam ezt). Igen, kívülről jónak tűnt. Hát belülről nem az :D

Anyum egyébként az egyetemet sem erőltette, én ragaszkodtam hozzá. Anyum arra is biztatott, hogy valami szakmát válasszak, valami OKJ vagy FSZ képzést, de én voltam makacs... pedig lehet jobban jártam volna valami rövidebb idő alatt elvégezhető szakmával. Sőt nem lehet, biztos.

2015. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én pl így voltam. Sulit abbahagytam, de egy szakképzést megcsináltam, eü-s, de ezzel egy magán klinikára el tudtam menni, magamhoz képest jól keresek. De nem szeretem a munkát, gépiesen csinálom, nem érdekel, unalmas, csicska vagyok, pedig próbálom elkerülni, hogy érzéseket vigyek bele.

Mai napig nem tudom, mi az én utam.

2015. jan. 30. 10:38
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem meg lehet pont az lenne való, hogy gépiesen csináljak valami monoton dolgot... Mert a mostaniban túl sokat idegeskedek, és egyre több és több feladatom van, sokszor azt sem tudom, hogy kezdjek neki, segítséget ebből a szempontból keveset kapok.
2015. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!