Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munka illene hozzám (...

Milyen munka illene hozzám ( BGF - külkereskedelmi szakon tanulok )?

Figyelt kérdés

A Budapesti Gazdasági Főiskola végzős hallgatója vagyok; nyáron kezdem a szakmai gyakorlatomat, de még nem vagyok biztos, milyen területen szeretném.


Nem marketing szakon végeztem, (nemzetközi gazdálkodás) de 4-5 marketinges tárgyunk is volt. A szakirányommal például simán elmehetek marketing gyakornoknak, az iskola is engedélyezi, meg tudom az alapvető fogalmakat, dolgokat marketingből, csak nem túl részletesen.


Érdekel a marketing (az utóbbi 1 évben jöttem rá, hogy marketinges szakra kellett volna mennem)

De ami még ennél is jobban érdekel: kalkulációk, elemzések készítése, analízis, (imádtam a statisztikát, gazdasági matekot), illetve marketingből még az árstratégia érdekelt nagyon: hogyan alakítjuk ki az árat? Illetve van egy olyan tárgyam most, ahol főleg a márkázásról, árakról beszélünk, hogyan tervezzünk a költségekkel, stb. Ez érdekelne nagyon: ilyen tervezések készítése, kimutatások készítése, elemzések.


Szerintetek minek lehet ilyen érdekeltségi körrel elmenni? Gyakorlatot kell először csinálnom, utána mehetek államvizsgázni csak, majd ha megvan a diploma, akkor kezdek el "élesben" dolgozni.



2015. márc. 1. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem az egyik tanárom azt mondta, hogy akik nemzetközi gazdálkodás szakon végeznek, azoknak kicsit kiterjedtebb a tudásuk, mert mindenbe belekóstolnak egy kicsit. Ha ennyire tetszik a marketing, akkor a marketing osztályon belül kellene a fogy. piac felmérésével az árak kialakításával, elemzésével foglalkoznod. Magyarán marketinges gyakorlati helyet kéne keresned... :D Erre tuti van is lehetőség.


Én még nem szakosodtam szóval marketingen vagyok elsős. :D Gondolom nektek is kellett marketing stratégiai tervet írnotok. Nekem a FOGYASZTÓI IGÉNYEKRŐL kell (és mivel elsős vagyok eléggé zavaros) esetleg tudnál tippeket adni ehhez? :D Megköszönném!

2015. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt privátban akartam, de akkor mind1. :D Itt is megkapod. :D
2015. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is marketinget végeztem. Életem legnagyobb hibája. Ha fiú vagy, akkor erősen javaslom hogy ne marketinggel foglalkozz.


Egyébként én a Corvinus Marketing mesteremmel 1,5 évig nem tudtam elhelyezkedni. Most már számvitelt tanulok, ezzel egyből sikerült.

2015. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!