Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Velem van a baj (főnök probléma)?

Velem van a baj (főnök probléma)?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként részmunkaidőben dolgozom, de főként tapasztalatszerzés céljából. Nem is fizet annyit, hogy megélnék belőle, és nem fontos, hogy most vállaljak munkát, de szerettem volna.

Nos a főnökeim úgy vettek fel, hogy beajánlottak ehhez a céghez, én meg elfogadtam. Megbeszéltük a munkaidőmet, az is le lett fixálva, hogy mikorra és hogyan járok dolgozni, mert meglebegtették, hogy néha megbeszélések miatt munkaidőn kívül is be kell majd jönnöm. Mondom jó, egy-két hiányzás ok a suliban. Havi 20 óra mellett kb ugyanannyit tanulok, a barátaimmal este van időm találkozni, családommal szintén.

Nos nyilván követtem el hibákat én is, közben új főnököm is lett, aki nem a hibáimat hányta szememre, hanem azt, hogy szerinte nem végzem elég lelkesen a munkámat, és hogy túl sok mindent csinálok egyszerre. Az az igazság, hogy valóban telítettek a napjaim, de ha van munka, az prioritás, ha éppen üresjárat van, szólok, hogy még terhelhető vagyok, nyugodtan adjanak még munkát. A munkarendemtől csak a vizsgák miatt tértem el, de többször is volt, hogy túlórában besegítettem, így úgy érzem ez így korrekt volt.

Na hát a gondom a főnökömmel van:

Egyrészt folyamatosan megkapom tőle, hogy nem végzem elég lelkesen a munkámat, és hogy nem törődök eléggé a munkahellyel (nem emberekkel dolgozunk a lelkes alatt azt érti, hogy ha nincs munka, találjam fel magam, hogy mégis legyen, és legyenek ötleteim a céggel kapcsolatban-> ugyanakkor amikor ezeket előhozom megbeszélésem, simán lehurrogja).

Illetve, hogy szerinte azért törődök annyit a céggel, és nem vagyok lelkes munkaerő, mert nagyon kötöm magam a munkaóráimhoz.

Tanulok, gyakorlataim vannak, nagyon keveset tudok csak hiányozni, de a következő két hétben 3 olyan alkalom is van, hogy fél napokat kell hiányoznom, és munkaidőn kívül töltenem, ráadásul hétvégén még segítsek be alkalomadtán.

Tény, hogy nagyon rendesek és toleránsak, pl. vizsgaidőszak alatt is, de gond az, hogy én jobban meg akarom húzni a határokat, mint ők?

Nem segít a helyzetemen, hogy hasonló helyzetben lévő kolléganőm sokkal mobilisebb, könnyebben igent mond egy munkaidőn kívüli időpontra, így szerintem önkéntelenül is összehasonlítanak vele...



2015. márc. 5. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehez megmondani, hogy kinek van igaza, mikor a tortenetet csak egy szemszogbol ismerjuk. Mennyire komoly munkat vegzel? Nekem kicsit nevetsegesnek tunik, hogy a fonok igy ragaszkodik ehhez a lelkesedeshez de nem latjuk milyen keppel vegzed a munkad. annyit tudok mondani, hogy a munka alkalmazkodas. Jatsz egy kicsit a fonok kedvere vagy ha nem tetszik keress masik melotm ez a szep a diakmunkaban, hogy meg nem vagy annyira kiszolgaltatott helyzetben es konnyebben tudsz valtani
2015. márc. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Civil szektorban vagyok, szóval amikor épp nincsen pályázat, akkor eléggé ránk van bízva, hogy mit csinálunk, papírmunka is el szokott azért fogyni.
2015. márc. 5. 02:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván neki is nehéz lehet, ő valahogy nagyon benne van ebben a munkában, és prioritásának tekinti, sokat is dolgozik. Én sok mindent csinálok, nekem az egyik fontos terület a sok közül. Szerintem ez az, amit nem ért meg, hogy ez nekem egy lehetőség, nem pedig egy kényszer vagy éppen egy misszió.
2015. márc. 5. 02:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Szóval bármit csinálsz, az rossz?
2015. márc. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Váltsál! Tényleg ez a jó a diákmunkában hogy könnyű váltani! És diák munkából tényleg van bőven, mindig találni valamit.
2015. márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!