Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmondjam a kollégáknak, hogy...

Elmondjam a kollégáknak, hogy a főnök fizet nekem a plusz feladatokért?

Figyelt kérdés

Egy ideje a kollégáim rájöttek, hogy olyan feladatokat is csinálok ami a felettesünk dolga lenne. Nekem támadtak, hogy miért vállaltam át a főnöktől, ezzel csak nő az arca, rájuk is majd új feladatokat akar sózni, ne csináljam meg.

Abban igazuk van, hogy eddig is rengeteget dolgoztam, a plusz feladatokkal az ebédidőm rövidítem és folyamatosan el vagyok maradva (délután max. +10-15 percet maradok mert buszhoz vagyok kötve), ugyanakkor kell a pénz amit pluszban kapok (a fizetésem nem a közvetlen főnököm szabja meg).

Viszont ha elmondom, akkor azzal elárulom a főnököt aki épp bennem bízott meg pedig másnak is adhatta volna a munkát, de így meg a kollégák egy mafla, minden bevállaló, a főnök seggét nyaló gyáva alaknak hisznek és ez rendesen mérgezi a benti légkört. De valószínűleg az se tetszene nekik, hogy plusz pénzt kapok - mondjuk még így is én vagyok az egyik legkevesebbet kereső ember.



2014. dec. 20. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszélj szerintem a pénzről. A kollégák meg gondoljanak, amit akarnak vagy mondd nekik, hogy tapasztalatot akarsz szerezni a különböző feladatokból.
2014. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neeeeeeeeeeeeeee... Soha. Vagy mondj fel.
2014. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti nem mondanám meg. Semmi közük hozzá, hogy mit miért csinálsz. Te életed.

Azt hisznek, amit akarnak, nem rájuk tartozik.

2014. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yuda ***** válasza:
100%
Szerintem pedig kérd ki a főnököd tanácsát. Mond el neki ezt a dilemmát, amit ide leírtál és mond rá valamit. Ketten okosabbak lesztek.
2014. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A főnököm azt mondta amikor megbízott hogy ne hangoztassam.

Egyrészt gondolom azért, mert akkor mások is pénzt akarnak majd kérni az esetleges plusz szívességekért, feladatokért.

Más részről az igazgatónak se feltétlenül kellene megtudnia hogy rendszeresen én csinálom az elejétől a végéig, mert ez szakfeladat amit elvileg a főnöknek kellene végeznie, nekem nincs rá jogköröm (még ha a végzettségem alapján el is tudom végezni).

2014. dec. 21. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ne mondd el nekik, mert irigykednének, és elkezdenének beszogatni + a főnököd is azt javasolta, h ne beszélj róla.
2014. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!