Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok, az iskola...

Mit gondoltok, az iskola mennyire nevel az életre?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
az iskola nem az életre nevel, hanem az érettségire
2015. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
szerintem sem nevel az életre egy cseppet sem
2015. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

A fentiekkel vitatkoznék... dehogynem nevel, csak nem szintetikus iskola kell. Már iskolában is jól látható a szociális dolgok. Valaki kuler, a másik meg bemárt mindenkit, a harmadik hazudgál. A negyedik az anyát eladná tíz forintért.


Kicsit sarkítva a dolgot, a csekket még nem fogod tudni befizetni a postán, mert az nem tanítják. Viszont a szocializáltságot, a jó/rossz megítélését azt hamar megtanulja az ember.

2015. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 gömbicica ***** válasza:
68%

életre a családi kapcsolatok, az otthoni légkör tud tanitani.

a mindennapokat nem iskolában tanitják(

2015. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

maga az iskola semennyire

maximum egy jó tanár adhat tanácsokat, hogy mit hogyan kéne csinálni a való életben

2015. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire. Az iskolában nem tanították meg (nálunk legalábbis), hogy hogy kell kitölteni egy csekket, nem tanították meg, hogyan termesszünk otthon zöldségeket (azt, hogy tudom, hogy 1915-ben süllyesztették el a Lousitania hajót, nem tudom megenni), hogyan éljünk félelmek nélkül, hogyan tudjunk kiállni a véleményünk mellett (ehhez képest az iskolában: "ne gondolkozz, mondd gyorsan az anyagot"). Úgyhogy az iskola sz*rt sem tanít.
2015. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Amit órán tanítanak, ami a könyvben van, az semennyire.


Az, hogy milyen emberek között vagy, annál inkább. Mert ha csak otthon ülnél, akkor nem tudnád megtanulni, hogyan kell kiismerni az embereket. Így tudsz tanulni az osztálytársaidról/tól, más osztályoktól, esetleg lehet egy-két tanár, aki nem csak a tananyagot adja le, hanem mesél is, nekem konkrétan két ilyen tanárom van, bár nem minden tanulságos, amit mondanak, 1-2 dologra már megtanítottak, aminek hasznát fogom venni.


Viszont arra nem tanítanak meg, hogy (mint már előttem írták) hogyan fizess be egy csekket, és hasonló dolgok. Ha mindenki tökéletesen követné azt, amit a tanárok mondanak, és nem lenne semmi kreativitása (amire nem fektetnek túl nagy hangsúlyt az iskolákban (legalábbis szerintem)), akkor semmit nem tudna kezdeni magával, egy kicsit bonyolultabb helyzetből már nem tudna jól kijönni.

Tehát nem, nem igazán készít fel re, de az iskolai környezet már jobban.

2015. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen praktikus dolgokat, hogy hogyan kell kitölteni egy csekket, hogyan kell levelet feladni stb. - tényleg nem tanít az iskola. De őszintén szólva, szerintem nem is a feladata ez.


Egyébként felismerték már ezt a problémát, és ennek a következménye az ún. kompetencia alapú nevelés (ez egy újfajta szemlélet az oktatásban). Bár igaz, hogy a mindennapok iskolai életében, a tanórákon nincs nagy hatása a szemléletváltásnak, de az a lényege, hogy a tantárgyaknak nem az a fő célja, hogy tudjad, hogy mikor volt a Muhi csata napra pontosan és fel tudjad mondani a Pitagorasz-tételt, hanem az, hogy pl. a Pál utcai fiúk alapján tudd, milyen egy közösség tagjának lenni, a százalékszámítás alapján tudd, hogy kell a bankban kiszámolni a kamatot stb. Tudj magadtól tanulni, új dolgokat elsajátítani az életben, tudj másokkal kommunikálni. Vagyis ilyen szempontból elvileg az életre kéne, hogy felkészítsen.


De még egyszer mondom: nem az az iskola feladata, hogy megtanuld befizetni a csekket, hanem az, hogy képes legyél erre rájönni. Vagy: nem fogja az iskola megtanítani azt, hogyan tegyél feljelentést, hogyan menj ügyvédhez. De azt megtanítja, hogy képes legyél ennek utánanézni (szövegértelmezés, logikus gondolkodás stb. alapján).


De hogy ez mennyire nem így van mégsem, erre én is mondok egy példát. A mi sulink egy elit gimi volt a szülővárosomban. Mindig az volt a duma, hogy azért érettségizzünk le, hogy azután egyetemre menjünk. Mert csak akkor érsz valamit, ha diplomád van. - ezt nem én írom most, hanem ezt sulykolták belénk a tanárok. Ennek következtében mindenki egyetemet jelölt, és ha valakit nem vettek fel, eljátszotta a hattyú halálát, hogy úr isten, mekkora szégyen érte. Szóval mindenki mindenáron be akart jutni egyetemre - és kb. minden évfolyam 80-90%-a be is jut egyébként, de ennek kb. a 10%-a végzi el az egyetemet :D


A legtöbb ember még a 30-as évei felé közeledvén sem helyezkedett még el, még nem tudja, mi akar lenni. Elkezdett egy egyetemet, abbahagyta, majd újat kezdett, azzal meg szenved... Vagy kiment külföldre stb. Szerintem ez azért káros, mert sokan jól jártak volna egy szakmával, amihez értettek is volna és mára már családjuk lehetne - másrészt pedig pont ez miatt a hozzáállás miatt megy mindenki manapság egyetemre, és ez miatt van tömegoktatás, ami egyébként az egyetemi képzés minőségét rontotta le, mert annyi hülye megy manapság mindenféle szakra, hogy az egyetemi tanárok leadják a mércét. Ezzel pedig azoknak tesznek keresztbe, akik komolyan gondolnák az adott szak megtanulását.


Tehát vannak itt bajok...

2015. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg ennyire bonyolult egyeseknek egy csekket befizetni, hogy az iskolától várnátok a tanítást hozzá? :) Többen is említették, csak azért csodálkozom ezen.
2015. márc. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Van valami ötleted? Vezesd elő. Mert az nem elég, ha azt mondod, hogy ez így nem jó.
2015. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!