Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen hogy lehet...

Egy munkahelyen hogy lehet mindenki annyira birka, hogy nyíltan meglopja a vezetőség őket, ők meg hagyják és senki egy szót se mer szólni?

Figyelt kérdés

Egy olyan munkahelyről van szó, ahol alacsonyak a fizetések (minimálbér környéke) és a cégvezetés részt vett vmi EU-s pályázaton, versenyképes munkahelyért vagy vmi ilyen maszlag.


Nyertek is, és most a dolgozók kapnak fejenként +30.000 cafeteriát Erzsébet utalványban.


Na most mit csinál a cég? Aláíratja a dolgozóval hogy átvette a kajajegyet (az aláíró ív kell a pályázat elszámolásához, ellenőrzéshez) de nem ad a dolgozónak semmit. A főnök (és a körülötte lebzselő brancs, barátok, haverok) az egészet zsebre teszik ahogy van. Azért kb 50 dolgozó fejenként 30-as kajajegye havonta szép mellékes.

50x30.000 = 1.500.000 /hó.


És jöhet akármilyen ellenőrzés! Ott az ív, egyenként nyilatkoznak a dolgozók, hogy ilyen és ilyen sorozatszámú Erzsébet utalványt átvettek.


Kérdésem: a dolgozók ennyire féltik a szar kis minimálbéres melójukat hogy senki de senki egy szót se mer szólni? És eltűrik, hogy aláíratják velük a havi 30.000-es lenyúlást? És aláírják hónapról hónapra és senki egy szót se?


Már nem úgy értem, hogy ott a cégnél nem szól senki, mert ha itt szólna valaki, azt azonnal kirúgnák még tán meg is veretné az illetőt a főnök a haverjaival.

De NAV pl? Senkiben fel se merül? Senkiben. Vagy ha fel is merül, nem tesz semmit.

De miért nem?


Ja mielőtt valaki megkérdezné: én nem vagyok benne a körben, én megbízásos vagyok eleve nem is kapnék ilyet, és nyilván én nem fogok bejelentést tenni. Más dolgában én nem égetem meg magam.

Csak nem értem.


2015. márc. 9. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
És a dolgozók bérpapírjára, adós cuccaiba is bekerül??? Ha igen, akkor tényleg én se értem...
2015. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát naná! Papíron minden tiszta mint a friss hó.

És ha jönne egy ellenőrzés ezek a beszariak még direkt kérdésre is szerintem azt válaszolnák hogy igen, megkapom.

2015. márc. 9. 15:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizonyíték nélkül a nav se tud kezdeni semmit. És ha ezek a birkák mindent aláírnak, akkor nincs bizonyíték.
2015. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hol van ez a munkahely? Vidéken? Gondolom nem éppen hiányszakmában dolgozókkal teszik ezt, az emberek manapság pedig nagyon féltik a munkájukat, annyira, hogy inkább benyelik a 30 lehúzást, minthogy a biztos minimált is elveszítsék.

Várnak a másikra, várnak, hátha történik valami...

Nálunk is ilyesmi megy, senki semmiért nem mer szólni, igaz, már nem tudnának többet elvenni. Januárban pár embernek kiadták az útját és szétdobták a feladatokat, ez is hasonló szemétség, pl. én a korábbi HR-es munkáját végzem a magam munkája mellett, pedig közöm nincs az egészhez és egy fillérrel se kapok többet.

Meg hasraütésszerűen idióta napokon adnak szabit. Mondjuk legalább kiadják.

2015. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek miatt az emberek miatt kapunk olyan kevés fizetést...

és ezez miatt használja ki a vállalkozó az embereket.

Én sem értem ezeket...

2015. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha aláírták akkor nincs mit tenni...
2015. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ensam skog ***** válasza:
Sok embernek van pl hitelje meg egy csomó csekkje amit fizetni kell. Ha bepofázna kirugnák. A csekk meg ugyan úgy jön és ha még modnjuk van 1-2 gyereke is akkor még azt sem kockáztathatja meg, hogy mondjuk pár hónapig munka nélküli lesz. Sokan annyira ki vannak szolgáltatva, hogy nem mernek csinálni semmit arról nem is beszélve, hogy az egészségük is közben tökre megy. De nemtud mit tenni. Egyik ismerösöm pl hétvégén is dolgozik szombat vasárnap úgy, hogy azt neki senki nem fizetni ki de csak így tud lépést tartani és így marad a helyén.
2015. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!