Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vasárnapi boltzár: vajon hány...

Vasárnapi boltzár: vajon hány olyan kisbolt lehet még az országban mint ahol én dolgozom, amely magasból szarik a boltzárra és nekem az eladónak ugyanúgy kell majd dolgozni noha se tulaj se rokon nem vagyok?

Figyelt kérdés

Olvasom a cikkeket:

Itt a vége: 800 üzlet dacol a vasárnapi boltzárral

[link]


Maradnak a 200 négyzetméternél kisebb üzletek, ahol a tulajdonos vagy egy családtagja hajlandó a pultmögé állni


Nahát kérem szépen, én nem vagyok se tulaj se családtag. A főnök közölte: nem érdekli semmilyen boltzár, be kell jönni vasárnap. Csak ne foglalkozzak semmivel, majd ha ellenőr jön, ő beszél.

Mondtam neki, nem szívesen megyek bele ilyesmibe egy bolti eladói (=minimálbéres) fizetésért.

Erre közölte, nem kell belemenni, de akkor vehetem is a kabátom.


Jó mi?


2015. márc. 15. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Szégyen...
2015. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ismerősi körbne mindenki azt mondja: jelentsem be a boltot a munkaügynél!

Dehogy jelentem! Hogy még ezt a kis fizetést is elveszítsem?

Mi lenne ha jelenteném? Kijönne a felügyelet és? Vajon a főnök nem jönne rá ki jelentett-abből a kemény 2 db alkalmazottból ki volt a jelentő?

2015. márc. 15. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyámnál is ezt csinálták, hogy akkor ők mostantól családtagok pfff.
2015. márc. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem, miért lázadsz. Az jobb lenne neked, ha a kevesebb munka miatt kevesebb fizut kapnál??
2015. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem értem.. Ha egy nappal kevesebbet dolgozol, akkor egy nappal kevesebb fizut kapsz, nem? Szerintem ez a rendelkezés a bolti alkalmazottakra nézve hátrányos.


Egy időben én is dolgoztam heti 6 nap, a hétvége mindig kötelező, és hétköznap kaptam egy szabadnapot. Nem lázadoztam, ez a meló, ezért fizetnek.


De egyébként bolti eladói/árufeltöltő, stb. munkát nem olyan nehéz találni. Mondj fel, és keress egy helyet ahol elég heti 4 napot dolgozni. Vagy amennyit akarsz.

2015. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!