Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet leállítani egy...

Hogy lehet leállítani egy főnököt és a kollégákat hogy ne faggassanak állandóan a magánéletemről?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt, egy helyen dolgoztunk, ott jöttünk össze. Aztán ő talált jobb állást és 3 hónapja elment erről a munkahelyről, most már csak én vagyok ott. Állandóan róla faggatnak, amit nagyon unok már. Be kell számolni hogy mi újság vele, mit csináltunk hétvégén, mi lesz az ünnepekkor stb. Ha valami viccelődés van sokszor felhozzák a páromat is. Miért nem lehet magánéletem?

2015. ápr. 4. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt lehet faggatni aki hagyja magat, ha nem mondasz semmit akkor tobbet nem fogjak kerdezni. Ennyi.
2015. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Azt kell mondani hogy minden a legnagyobb rendben van vele... A vicceken meg idétlenül vigyorogni. Az embereket mindig a dráma érdekli ha mindig azt mondod hogy minden ok akkor nem fognak törődni vele. Még jobb ha azt mondod hogy a párod marha jól keres a másik cégnél és hamarosan még jobban fog. Nah akkor tuti többet nem kérdeznek róla. 😊
2015. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell beszámolni. Ennyi. Nem mondod el, hogy mit csináltatok, vagy rövidre zárod annyival, hogy semmi különöset/érdekeset, a szokásosat és kész. És elkezdesz másról beszélni.
2015. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy az ilyen embert nem lehet leállítani, mert aki ilyen pletykás, az a célzásból nem ért, ha meg megmondod neki teljesen diplomatikusan, hogy ez zavar (plusz hogy nem azért jössz be dolgozni, ha erősködik, hogy de méééér), akkor megsértődik, sőt ha ugyebár főnök, akkor ennél kevesebbért is ki tud rúgni.


Volt főnököm nekem is ilyen volt, ilyenkor rövidre zártam, vagy munkáról kezdtem beszélni. A kedvencem az volt, hogy egy volt kollégámról, aki már nem dolgozik ott, és jóban vagyok vele, tőlem kérdezte, hogy együtt van-e még a pasijával o_O... akkor sem lenne semmi köze hozzá, ha még ott dolgozna, nem így, hogy már nem is dolgozik ott... de olyanba is beleszólt, hogy elkapott egy beszélgetésfoszlányt a folyosón, hogy meséltem telefonon vkinek a szünetben, hogy majd beugrom az egyik plázába tábla csokiért a párom szülinapjára, és erre beleszólt, hogy kézműves csokit vegyek, mert az az igazi (ráadásul úgy, hogy egyetemista voltam, nála INGYEN gyakorlatoztam kb. az összes szabad percemben, és alig kaptam ösztöndíjat... és abból a 9e Ft-ból per hó vegyek kézműves csokit... legalább a párom érti a helyzetemet, és a Milkának is örült :D), az ilyenek nem veszik magukat észre.

2015. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak nekem jon ugy le, hogy szerettek a párod, es poengyartaskor hozzak fel (gondolom joarc a párod), es ezert érdeklődnek, hogy mi van vele, te meg félreérted? Az én paromrol is mindig erdeklodnek, mert ugyanebben a szituban vagyunk, én joneven veszem, nyilvan nem mondok olyat, amin csamcsogni lehet...ha a párom bejön a munkahelyre, akkor min 2 ora mig kitud menni, mert mindenki megállítja beszélgetni...
2015. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is vagy az lehet, hogy nagyon bírták a párodat vagy pedig az, hogy nagyon de nagyon ráérnek ezzel foglalkozni, keresik a pletykaforrásokat. Nekem az előző munkahelyemen volt hasonló, a páromat átvették egy sokkal jobban fizető munkahelyre, ezt követően az egyik kollégám mindig gúnyosan kérdezgetett, hogy mi van vele. Ezen kívül volt egy kolléganőm, akinek nem volt semmilyen magánélete, szinte azért járt csak be dolgozni, hogy emberek között lehessen és mivel neki nem volt magánélete így folyton másokéra volt kíváncsi, másokéval foglalkozott, hogy aztán arról pletykálhasson másokkal. Pl. volt mikor azt híresztelte egy FB-os kép alapján, amin egy poharat fogok, hogy eljegyeztük egymást, mert a poharat a kezemben gyűrűs doboznak vélte. Ő is folyton faggatott, de mindig csak pozitív dolgokat mondtam róla (pl. milyen jó neki most ) vagy egyszerűen leráztam, így abbahagyták.
2015. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!