Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köteles vagyok ebben az...

Köteles vagyok ebben az esetben bemenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy családi vállalkozásban dolgozok, ahol van 4 fő, plusz van 4 alkalmazott velem együtt.

Heti 2 alkalommal van szabadnap, ez általában nekem és egy másik kolléganőnek csütörtök, a másik kettőnek a szerda, és még ezen felül a vasárnap ami szabad.


Úgy dolgozom, hogy 6,5 h, 8h, 14 h, -, és akkor a péntek szombat változó, vagy 6 vagy 8 óra!


Tegnap például a mai szabadnapomat is fel akartál rúgni mert a másik alkalmazottnak dolga lett és nem tudott volna ma menni, így csak az egyik alkalmazott dolgozott volna, és szükség van 3 főre!

Én nem mentem be, én már 2-3 hete leszerveztem mára a programomat.

DE a szombati napot már ismét fel akarják nekem rúgni, holott akkor is dolgom lenne délután az egyik lánynak meg programja van.

Hogyan lehet, szépen korrekten elmondani hogyha nem jó és ne kelljen perceket azzal töltsem hogy ecseteljem hogy ó ugyan miért nem jó!

Bemegyek akkor amikor nekem kell dolgozni, miért kell ennyit igazodnom más emberekhez, főleg úgy hogy ezeket nem szívesen adják vissza! Csak max abban az esetben ha lebetegszem.


2015. ápr. 16. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Megmondod nem érsz rá mert programod most mit kell ezen izélni.
2015. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles. De ha nem alkalmazkodsz soha a másikakhoz, akkor ne csodálkozz, ha a főnök kirúg.

Nem mindegy, hogy milyen dolog jött közbe a kolléganődnek. A szórakozást el lehet halasztani, de van, amit nem.

2015. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, ahogyan az előttem levő írta. Ha így állsz hozzá a munkádhoz, munkatársaidhoz, akkor nem lesz hosszú karriered egy cégnél sem.

(Félreértés ne essék, senki sem örül annak, ha át kell szerveznie a programját, de vannak olyan helyzetek, amikor ezt ha tetszik, ha nem el meg kell csinálni.

Vagy otthon is lehet maradni és megpróbálni megélni a segélyből)

2015. ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!