Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a rendőröket?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi miért alakult ki ez a nagyon negatív kép róluk? És mennyiben jogos ez?

2015. ápr. 17. 23:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

Bár a Cobra 11 csak egy játékfilm, de a két főszereplő abban sem sebességet mér az út szélén. Hanem mindig az éppen legnagyobb bűncselekmény nyomába erednek. Egyik burgenlandi rendőr ismerősöm ugyanezt szokta mondani, háthogy a mi rendőreink nem fentről kezdik a bűn visszaszorítását hanem gyereket bilincselnek meg azért ha ellop egy tábla csokit.

Uraim, Magyarország bűzlik az olajszőkítőktől vagy a mutyizóktól. Vagyis a közpénzes megbízásokat többszörös áron túlszámlázóktól. Például a panelházak energetikai felújításait átlagosan 3-szorosan szokták túlszámlázni. Ezzel be van csapva nem csak a lakó hanem a támogatásban részt vevő önkormányzat és állam is. Vagyis az adófizető rendőr is. Meg az ő hozzátartozói is. Vagy a mai napig zavartalanul üzemelnek olyan bűnbarlangok ahol minimum 50 000 Ft-ot számláznak ki a vendégnek egy filléres sörért és addig nem engedik ki míg nem fizet. Ugyanitt drogtól bűzlik még a levegő is és lányokat futtatnak.

Nem a forgalommentes helyen elinduló és övet későn becsatoló autós csal milliárdokat. Nem ő szőkített olajat. Nem ő ver meg és rabol ki időseket. A rosszfiúknak tessék a tökükre lépni ne a tisztességes polgároknak.

Nemrég a Nyugatinál biztonsági őrök megvertek egy utast. Nem ő volt a rosszfiú. Hanem a felsorolt bűnözők. Elhiszem hogy az az utas betegként nem volt szimpatikus megjelenésű, de azért egyenruhában garázdaságot elkövetni mindennek a teteje.

2015. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem rendőrös példa de egyenruhás illetve hivatalos személyes:

Nemrég Budapesten megláttam négy kigyúrt jegyellenőrt amint úgy álltak körbe egy síró kislányt mint ha ő lenne Bin Láden. Ijedtében nem találta a bérletét. Erre én elkiáltottam magam hogy "Én meg jegy nélkül utazok!". Természetesen volt jegyem, csak abban bíztam hogy akkor kapcsolnak és talán egyik semmirekellő is elég lesz a "veszélyes" kislány ártalmatlanítására. Majd mikor láttam hogy nem reagálnak megjátszottam hogy menekülni akarok. Majd nagy nehezen békén hagyták a kislányt és engem ellenőriztek. Majd az egyik izomagyú amelyiken több volt a tetkó mint a szabad bőrfelület, bambán megkérdezte hogy miért akartam elfutni hisz érvényes a jegyem. Erre azt válaszoltam letegezve hogy "A tetkóidtól meg a testékszereidtől még én is megijedtem nem csak az a kislány".

2015. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A biztonsági őr nem hatósági személy.
2015. ápr. 18. 11:50
 14/27 anonim ***** válasza:
34%

"(Még mielőtt egy egyetemista mindent tudó, felsőbbrendű, romkocsmázó, kultúrsznob honpolgár leszólna, 2 diplomám van)"


Gondolom kettő büfé-ruhatár bölcsész.

2015. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
14-es, valószínű, hogy neked meg a bölcsész-ruhatár diploma megszerzése is teljesen elképzelhetetlen lenne, olyan agykapacitással, mint amilyen neked van. Sok az idióta gyökér az egyetemeken is, ezt én is látom, de ott bent maradni nehéz és elvégezni, nem bekerülni szóval a végén dől el minden. Az irigység....
2015. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Mire is kellene irigynek lennem? Egy bölcsész wc papírra? Na ne vicceljünk! Arról nem is beszélve, hogy kicsit értelmesebb diplomám lesz, mint a tipikus BTK-s szemét.
2015. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Gondolom kettő büfé-ruhatár bölcsész."


Igen, van humán diplomám is.


Neked milyen van? Hány éves nagy céges mérnöki munkatapasztalatod van? Egy sem? A szakmai gyakorlatodat is a kis egyetemecskéden végezted, ahonnan a kis lábadat nem szándékozod még kitenni a való világba még legalább 5 évig, ahogyan azt a belterjes egyetemisták szokták? Akkor talán bölcsebb lenne, ha hallgatnál és a más szakok/foglalkozásúak leszólása helyett inkább másképpen kompenzálnád a hiányosságaidat.

2015. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%
Orvosi diplomám lesz kb. két hónap múlva. A hat éves képzést mintatanterv szerint végeztem el, hat év alatt, ez alatt mindössze kettő vizsgát kellett ismételnem. A gyakorlataim jelentős részét nagy, megyei kórházban végeztem, a többit egyetemi klinikán. Egyéb kérdés? Egyetemi éveim alatt a bölcsészek részéről kb. a bulizáson, a drogozáson és az állat módjára történő viselkedésen, és a tipikus liberális hőzöngésen kívül sok produktívat nem tapasztaltam.
2015. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

" Egyetemi éveim alatt a bölcsészek részéről kb. a bulizáson, a drogozáson és az állat módjára történő viselkedésen, és a tipikus liberális hőzöngésen kívül sok produktívat nem tapasztaltam."


Hidd el, a te szaktársaid és a magát a bölcsészeknél, meg mit tudom én milyen képzésekben résztvevőknél magukat többnek tartó egyetemisták sem különbek. Tisztelet annak a pár százaléknak, aki az egyetemet nem munkakerülésre és arcnövelésre használja.

2015. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!