Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik csapatot válasszam?

Melyik csapatot válasszam?

Figyelt kérdés

Egy multinacionális informatikai cégnél dolgozom, és most lehetőségem van dönteni két csapat között.


Az egyik csapat olyan technológiát használ, amit ismerek, amiben jó vagyok. A csapatvezető és a csapattagok is nagyon szimpatikusnak tűnnek, dolgozik ott egy régi jóbarátom is. Igazi álomcsapatnak tűnik ez számomra.


A másik csapat viszont teljesen új, még csak most alakul, most szedik össze a csapattagokat. Nekünk együtt kellene a nulláról megalkotni valamit, ami remélhetőleg majd később sikeres lesz. Ebben a projektben sok külföldi megbeszélésre is el kellene menni: Amerikába, Ázsiába (Kína, Japán) és pár nyugat-európai országba. Itt a technológia is kevésbé ismert számomra, szóval valószínűleg azzal is meg kellene birkóznom kezdetben.


Jelenleg nem tudok dönteni.


Az első csapat mellett szól a stabilitás és a nyugalom, ott nagy valószínűséggel sikeresen lennék és jól is érezném magam. De ott van a dolog másik oldala is, hogy ami ennyire tökéletes, az hosszútávon azért unalmas is, mondjuk úgy kevesebb a kihívás, az izgalom.


A második csapat mellett viszont az izgalom, az újdonság, a kihívás és a külföldi utazgatások, már csak ha belegondolok is elkezdenek jó értelemben véve izgulni. A nulláról, a semmiből létrehozni valamit szerintem mindig izgalmas, kreatív dolog. És ha belegondolok, hogyha már az alapítástól ott vagyok, és pár év múlva sikeres lesz a csapatunk, akkor idővel még valami komolyabb poziciót is kaphatok a csapaton/cégen belül. Mondjuk úgy, jó ugródeszka lehet.


De ugye ott a dolog másik oldala, hogy egy teljesen új dolog elsülhet abszolút negatívan is, és azért az abban való részvétel nyilván ártana a céges karrieremnek. Meg talán könnyebb is egy kész, már működő csapat működésébe bekapcsolódni, mint egy teljesen új csapat kialakításában részt venni.


Meg hát egyszer vagyok fiatal, valamikor csak be kell vállalni valami kockázatos dolgot is, nem? :)


Úgyhogy én őszintén szólva a második felé hajlok inkább. Ha nem tudok bízni magamban, hogy létre tudok/tudunk hozni valami sikereset a semmiből, akkor sok értelme az egész karrieremnek sincs.


Ti mit gondoltok, melyiket lenne jobb választani?


2015. ápr. 18. 07:33
 1/1 anonim válasza:
válaszd a harmadikkatt
2015. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!