Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan térjek ki az állásinter...

Hogyan térjek ki az állásinterjún erre?

Figyelt kérdés
Kisfiam jövő hónapban lesz hat éves, szeptemberben megy iskolába, kislányom pedig két hónap múlva oviba. Kaptam egy nagyon jó állásajánlatot egy másik városban, aminek nagyon örülök, jobb fizetés, és a környéken jó iskola és óvoda van. Viszont nem tudom, hogy hogyan térjek ki a munkaidőre az állásinterjún, mert az adott cégnél, 7-16:30 ig dolgoznak, ami nekem mivelhogy busszal kellene a gyerekeket oviba hordani nem lenne jó. Nem tudom, hogyan térjek ki arra, hogy nem-e engednék a részmunkaidőt, nem feltétlenül hat órában, csak hogy ne kelljen egy háromévest 6-ra oviba vinni, és ráadásul csak fél hatra érnék oda értük, de kikötötték, hogy csak ötig, van gyermekfelügyelet. Ti milyen módon térnétek ki rá, hogy ne hátránynak vegyék a gyerekeket?
2015. febr. 20. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg egyszerűen, hogy megoldható-e a részmunkaidő, ha te kellesz neki, nem hinném, hogy akkora probléma lenne, ha 7 helyet 8-kor kezdenél.

Ugyanígy mondd el, kiemelve, hogy menyire szeretnél itt dolgozni, mennyire jó lehetőségek vannak itt számodra és a gyerekek számára is, így szeretnél erre megoldást találni.

Nincs amúgy segítséged, aki elhozná a gyereket vagy bevinné reggel?

2015. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem férjem reggel 5-17 ig dolgozik, nagymama 300 km-re lakik, rokonok nincsenek akire rábíznám, így csak én maradok.
2015. febr. 20. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad a megbeszélés, volt kolleganőm, aki hasonló helyzetben volt, ha korrekt a munkaadó, meg tudjátok oldalni. Más kérdés, hogy mi lesz akkor amúgy, ha túlóráznod kell pl?
2015. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
:D hát ha ezt szóba hozod állásinterjún, nem lesz gondod többé a munkaidővel!
2015. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" hát ha ezt szóba hozod állásinterjún, nem lesz gondod többé a munkaidővel!"


Ez erősen függ attól, hogy hányan állnak sorban az állásra.

2015. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, ne haragudj, de nem lennél túl népszerű így a munkatársak között sem... Ugyanannyi pénzért kevesebbet akarsz dolgozni? Vagy, ha arányosan kevesebb pénzért, akkor meg megéri a költözés?
2015. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ritkán nézek TV-t de ha jól tudom Magyarországon a plafont veri a munkanélküliség.. Szerintem jópáran állnak sorban azért az állásért.


De csak viszonyítás végett, a múltkor jelentkeztem egy állásra, amire összesen 2000-en adtuk be a pályázatunkat. Persze nem vettek fel.

2015. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Ritkán nézek TV-t de ha jól tudom Magyarországon a plafont veri a munkanélküliség.."


Na azért nagyon nem mindegy milyen pozíció. Van ahol nagyon nehezen találnak embert.

2015. febr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!