Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan gondolja vajon egy...

Komolyan gondolja vajon egy munkahely hogy a takarítóval vetetné meg a takarítószert a saját pénzéből?

Figyelt kérdés

Felvettek egy munkahelyre takarítónak. Fizetés: nettó 100 alatt.

Két már ott dolgozó takarítóra bízták, hogy mutassák meg nekem az épületet, mit hol kell takarítani. Jövő héten kezdenék. De sztem nem fogok.

Uis. Bemegyünk abba a szertárba ahol az én eszközeim lennének (mindenkinek külön szertár). Tök üres, egy vödör van benne. Se egy flakon tisztítószer, se egy rongy felmosó semmi.

Kérdezem, az eszközök? Hát azt nekem kell megvenni. Kérdezem naiv módon: adnak pénzt és ki kell mennem a boltba? Röhögnek rajtam.

Nem. A takarítószert saját pénzből kell megvenni.

???

Kérdem ez vicc? Válasz: nem az. Azt mondják ők havi kb 10-est fizetnek saját zsebből szerekre.

Mondom a felvételkor ezt nem említették! Válasz: még jó hogy nem.

Kérdezem: és ti képesek vagytok havi 10-et perkálni hogy dolgozhassatok? Hogy legyen egy felmosófej?

Válasz: hát miért mit tegyünk? Mondom erre pl azt hogy én most bemegyek a főnökhöz és tisztázom ez hogy van mert ez így vicc.

Mondják erre ha el akarom veszíteni a friss állásom menjek csak be. Voltak már előttem páran akik szintén bementek. Nem jöttek másnap.



Most ilyenkor mi van?

Elvállalom és eleve 10-essel kevesebb fizu emiatt vagy szólni merek és jön az új ember helyettem?


2015. ápr. 21. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor vennék saját fizuból takarítószert...

Nézd te most vagy nagyon naiv vagy és szivattak, te meg bevetted és nem is kell saját pénzedből venned...(Ez esetben nagyon primitívek, nem hinném, hogy jó lenne náluk dolgozni.)

Vagy komoly, de akkor az is biztos, hogy nem vennék semmit sajátból... Max egy lyukas pólót bevinnék felmosóronynak, de venni szereket soha! Abból takarítanék, ami ott van. Vödör, víz... Majd ha nem tetszik nekik, kirúgnak, vagy bevásárolnak, ennyi.

Te meg addig is keress jobb helyet, ezt csak éhenhalás veszélye esetén vállald!

2015. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 FüligJimmy88 ***** válasza:
Az a baj, hogy rengeteg ilyen kényszervállalkozó van, aki a hangján kívül még semmit nem emelt fel és undorító módon kihasználják az emberek kiszolgáltatottságát. És nem ez a legrosszabb. Én legutóbb egy non-stop-ban dolgoztam, nullás leltárhiányra vontak le 54000 forintot úgy, hogy a falkás drogos suttyók minden hétvégén ott lógtak a nyakamon, de egyszer sem néztem félre... Na mindegy, ha teheted, ne vállald el.
2015. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Írtam is h jövő héten kezdenék de sztem nem fogok.

Én se gondolom hogy akár egy doboz gyufát is veszek saját pénzből.

2015. ápr. 21. 12:47
 4/12 FüligJimmy88 ***** válasza:
Hát ne is. Lehet hogy régimódi vagyok, de én úgy tudom hogy a munkámért én KAPOM a pénzt, nem költök rá :)
2015. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Aztán még ki tudja hova jutunk. Kerülhetek olyan anyagi helyzetbe hogy még egy ilyen munka után is két kézzel kapok majd.

Ez is több mint a semmi.

2015. ápr. 21. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt a hozzállást sürgősen verd ki a fejedből, hogy úgysincs jobb, úgyis sz@r mindenhol, örülök hogy ez legalabb van stb...

Mert végül olyan menthetetlen idiota leszel mint ez a kerdezo:


www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__6778940-mi-az-etikus-viselkedes-egy-dolgozo-reszerol-ha-a-ceg-ingyen-tulorara-kenyszerit



Higgy magadban, biztos hogy értékes ember vagy. Fogsz te még ennél jobb állást is találni!

2015. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömet felvették valahová. Közölték, hogy a benzinpénzt nem állják, és a munka elvégzéséhez szükséges eszközöket neki kell megvenni (minden hónapban). Nem volt csóró a cég, sőt.

Az ismerősöm kezdő fizetése 110.000 FT lett volna. A benzinnel, eszközökkel, mindennel együtt ez lett volna kb 60.000. Bolond az, aki az ilyet elvállalja. Tudod mikor költenék még arra is pénzt, hogy dolgozhassak. A benzin egy dolog. De hogy a munkaeszközöket is a munkásnak kellene megvenni, az márt pofátlanság és erős túlzás.

Az ilyen cég takarodjon a jó büdös fenébe. (megjegyzem: ismerősöm NEM vállalta el, és minő meglepő, a cég múlt hónapban ment csődbe.)

2015. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól tette. Az se normalis aki sajat kocsival dolgozik normalis fizu nelkul! A 110 még akkor is kevés ha fizetik a benzint ezen felul, mivel egy nagyobb szerviz 1-200 ezer vagy több.
2015. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a tény, hogy még a munkásnak kéne a saját fizetéséből megvenni a munkaeszközöket olyan, mintha beülnék egy étterembe, és a rendelésemnél közölnék, hogy mi kell, hozzá, és vegyem meg, majd hozzam be, hogy elkészítsék. Nevetséges. Milyen cég/munkaadó az, akinek még munkaeszközökre sem telik? De nem kell ehhez munkaadónak lenni, velünk olyan volt, hogy anyum villanyszerelőt hívott, akinek az első kérdése kiérkezéskor az volt, hogy milyen szerszámaink vannak, mert neki nincs, és minek vegyen, ha úgyis adnak. Anyum meg megmondta neki, hogy köszönjük a közreműködését, mehet is haza.

Kérdező ne vállald el. Normális ember nem azért kapja a fizetését, hogy még ő vegye meg belőle azokat a cuccokat, amik a munkájához kellenek. Ez csak egy szánalmas és alattomos pénzlehúzás a cég részéről, hogy ne nekik kelljen takarítószerekre költeni. Aki ennyire zsugori, az ne adjon senkinek se munkát.

2015. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg vállald el! de ne vegyél semmit! Legfeljebb nem csinalsz semmit eszkoz hiányában :D
2015. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!