Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjam meg nékik...

Hogyan mondjam meg nékik kedvesen, hogy szálljanak le az utazási szokásaimról?

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem gyakornokként egy cégnél, muszáj egyetem mellett dolgoznom a pénz miatt, illetve érdekel is az egész. A gond az (számomra nem), hogy összesen 2 órát utazom odafele+ 2-t vissza, de mivel az egyetemre is 2 éve bejárós vagyok, illetve korábban is ebben az adott városban dolgoztam már mióta egyetemre járok, így számomra nem okoz problémát. Sajnos elég rossz helyen lakunk és a közelben inkább csak fizikai munkák vannak, így inkább utazom napi 4 órát hogy azt csináljam ami érdekel. Sajnos a munkatársak nem ilyen megértők, már az első naptól hogy ezt elmondtam ezen pörögnek, egy nap min. 2szer felhozzák és akkor min. Fél órán át ez a téma. 2 csaj főleg nagyon ráállt a témára, ma már megoldást kerestek, mégpedig olyan formában, hogy egy gyári munkás srác a cégnél egy hozzánk közeli településen lakik így vele együtt próbáltak arról meggyőzni hogy majd ő hazavisz. Én nem szeretek idegenekkel utazni, vonaton tanulok, olvasok de ők ezt nem értik meg a végén már szinte azon gúnyolódtak hogy én magamnak akarok rosszat mert ha ő hazavinne fél órával előbb otthon lennék meg hogy a szüleim biztos megtiltották hogy idegen kocsiba szálljak stb. Még a múlthéten arról próbáltak meggyőzni hogy költözzek a városba de mikor látták hogy esélytelen most fuvart keresnek. Azért nem akarok a városba költözni, mert nem fizet olyan jól, hogy kifizessek egy saját lakást, otthon pedig tökéletesen megvagyok, a barátom is nálunk lakik ő pedig pont a másik irányba dolgozik (Bpen) így esélytelen a költözés, ha elköltözünk akkor Pestre fogunk mert ott jobb munkák vannak minden szempontból. Nem tudom hogyan állíthatnám le őket, kezdenek az agyamra menni, egyszerűen nincs jobb dolguk mint ezzel foglalkozni, már bánom hogy nem hazudtam azt hogy ott lakom helyben. Több embert ismerek akik hasonlóan bejárnak évek óta és még élnek ezek meg azon kattognak hogy hogy bítlrok 5:10kor kelni mert nékik a 7:30 is megterhelő. Szerintetek hogyan állítsam le őket? Egy irodában vagyunk így elkerülni nem tudom őket legszívesebben kiosztanám őket hogy foglalkozzanak már a saját életükkel ha unalmas akkor meg dobják fel valamivel. Először még gondoltam segíteni akarnak csak de így lassan 3 hét után már nem így gondolom.
2015. ápr. 22. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdenek erről beszélni, hozz fel valami más témát.
2015. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
"Csajok, szeretek utazni, az út során olvasok / tanulok és nem akarok azzal a sráccal utazni, légyszi szálljatok le a témáról" - Így.
2015. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már próbáltam felhozni új témát egy idő után visszakanyarodnak ugyanoda.

Egyébként a múlthéten ia említették hogy van ez a srác aki haza tudna vinni akkor még elég rosszallóan beszéltek róla hogy vágni lehet a kocsijában a füstöt annyit cigizik meg hasonlók és hogy Nehogy menjek vele, lehet ki akarnak cseszni velem?

Ha Megmondom hogy szálljanak le erről az nem tűnhet bunkóságnak?

2015. ápr. 22. 17:12
 4/4 anonim válasza:
Szioka. En a helyedben azt tennem, kb 1 het mulva csak h. ne legyen nekik feltuno, h. vegre sikerult a kozelben egy olcso alberletet talalnod, ahova nemsokara bekoltozol. Tuti befejezik a hulyeseguket a kollegaid.
2015. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!