Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy szálljanak már le rólam és hagyjanak békén?

Figyelt kérdés

Soha nem engedtek nekem semmit, miattuk voltam kiközösítve, mert soha nem mehettem sehova, nem adtak pénzt rendes ruhákra, lelkileg terrorizáltak, fenyegettek, elhanyagoltak...


Mamáéknál akartam lakni egyetem alatt, mert az abban a városban lévő egyetemre felvettek volna államis helyre, ingyen szállás és étkezés lett volna mamáéknál. De nem engedtek oda jelentkezni, mert szerintük az nem jó iskola.


Helyette Debrecenbe küldtek, ahol fizetős helyre vettek fel, kollégiumba pedig nem, így albérletbe kerültem. Havi 65000 Ft, hogy ott vagyok, ők abból nem nagyon fizetnek, egy év alatt maximum 50000 költenek rám. Diákhitelt kellett ezért felvegyek, idén végzek, 3 milliós adósságom lesz. (200ezeret keresnek, abból nem támogatnak).


Mondtam, hogy alapképzés után nem akarok mesterre menni, mert semmi újat nem tanítanak (mesteresektől tudom, h pl. ugyanabból a könyvből tanulnak mint mi, csak a kimaradt kiegészítő fejezeteket), és a fizetésen is maximum 20ezret emelne. Azért pedig nem éri meg 1,5 milliót kidobni.


De ők ezt nem értik meg. Csak azt hajtogatják, hogy fejezzem be. Belementem, de mondtam nekik, hogy kihagynék egy évet, elmennék külföldre dolgozni, hogy a diákhitel árát keressem meg, mert nem akarom, hogy évekig kamatozzon. Nem engedik. Mondtam, hogy akkor levelezőn csinálom, és mellette dolgozom. És azt mondták milyen jó dolgom van, hogy csak tanulnom kell, üljek a seggemen és nappalin fogok mesterre menni, ha akarom, ha nem.


De fizetni nem fizetnek semmit. Több milliós adósságba kényszerítenek, pedig már az is segítség lenne, ha nem az egészet fizetnék, hanem pl. havi harmincezret. Az is felére csökkentette volna hitelt. De ehelyett megkeserítik az életemet, az egyetemre megtakarított pénzemet házfelújításra költötték (beszakadt a tető, 2 milla volt megcsinálni, ez eddig ok, de akkor ne festessék az autót újra minden fél évben, ne tuningolják, ne igyanak, ne cigizzenek, hanem támogassanak, ha miattuk nem mehettem ingyen egyetemre).


De nem.

És ha kihagynék egy évet, akkor kitagadnának.

Nekik érettségijük sincs, nem is tudják milyen nehéz egyetemre járni. És csak parancsolgatnak. És az egész végén itthon, egy 1500 fős faluban intéznének nekem munkát, havi 90ezres fizetéssel, amiből 20 év alatt sem fizetném vissza a diákhitelt, ráadásul, ha kell vmi (orvos, bolt) be kell utazni a városba. Ismerkedni sem lehet, férjet sem találnék.


Hogyan vegyem rá őket, hogy hagyjanak elmenni és hagyják azt csinálni, amit én akarok?


2014. aug. 12. 17:02
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt akarják, hogy soha ne repüljek ki a fészekből, és mindig náluk lakjak.
2014. aug. 12. 17:05
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem állj a sarkadra, különben egész életedben el fognak nyomni!
2014. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj mar. Nagykoru felnott ember vagy. Miert nem mentel az allamira ha lett volna hol laknod az osztondijbol meg ha munkat kerestel volna annyit hogy megelj. Az meg hogy mar 3 millat felvettel lehet hogy a semmire azt nem kommentalom.
2014. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Már azt sem értem, hogy miért hagytad, hogy kényszerítsenek egy fizetős szakra, amikor te nem is azt akartad. Nem kell az engedélyüket kérned, ha külföldre akarsz menni.
2014. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hiába veszekedek velük, már kínomban üvöltök, vagy megpróbálom nyugodtan, észérvekkel megközelíteni a kérdést, semmi nem használ. Úgy vannak vele, hogy olyan könnyű csak tanulni, nem dolgozni, nekik ez sohase adatott meg, úgyh csak legyek csendben (am. nem az h nem adatott meg, lusták voltak, pl szakközépbe jártak, és akkor még az volt, h szakvizsga és 3 hónap után érettségi, és mindketten otthagyták a szakvizsga után a sulit, estin meg nem érettségiztek, ezért normális munkát se kapnak,). De azt nem fogják fel, h a hitellel csak megnyomorítanak.
2014. aug. 12. 17:10
 6/22 A kérdező kommentje:
Higgyétek el, amikor még 17 vagy és egyetemre kell jelentkezzél, kell az aláírásuk -.- És csak azt írták alá, amit ők akartak.
2014. aug. 12. 17:11
 7/22 anonim ***** válasza:
17 évesen csinálhattál volna egy okj-t és utána az egyetemet, amúgy sem vagy köteles végigjárni az általuk kiválasztott szakot, otthagyhatod azt is.
2014. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy! Keress munkát és költözz el! Nem is értem, hogy miért hagyod, hogy ők irányítsák az életed! Állj már a sarkadra! Nem kisgyerek vagy, hogy a szüleid engedélyét kelljen kérned! Ha ki akarnak tagadni, hát tegyék. Ne hagyd, hogy zsaroljanak!

Engem nagymamám próbált meg zsarolni. Már volt párommal laktam, amikor azt mondták, hogy ha oda költözök hozzájuk, akkor kifizetik az egyetemet nekem (ismerem őket, egy perc nyugtom se lett volna), vagy kitagadnak az örökségből. Megmondtam, hogy nem érdekel az örökségük, amire szükségem van, majd megteremtem magamnak. Aztán volt még egy pár húzásuk, így már kb. 3 éve nem láttam őket. Ez van.

2014. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
De ha nem azt csináltam, volna, amit ők akartak, kiraktak volna az utcára. Szó szerint. Higgyétek el, tényleg nem volt más választásom. És a terror mellett sem volt könnyű.
2014. aug. 12. 17:14
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
nagykorú vagy, menj oda, ahova csak akarsz. nem az ő pénzükből utazgatnál, ne menj mesterképzésre, ne hagyd már, hogy befolyásolják az életedet! nem kell velük annyit beszélni, ha ilyen hatással vannak rád. nem kisgyerek vagy, hanem felnőtt ember, állj a sarkadra. nem fogják soha hagyni, hogy azt csináld, amit akarsz. elutasító, kisajátító emberek, tudom, hogy a te fejedben az a kép él, hogy rábólintanak a dolgokra, elárulom, sosem fognak. elég gondot okoztak már eddig is, itt az ideje, hogy a saját életedet helyezd előtérbe, mert helyetted senki nem fogja. nem kell az engedélyük, csinálj amit akarsz, és ha üvöltöznek, ne beszélj velük. joguk van beleszólni az életedbe, hiszen a szüleid, de tönkre akkor se tehetik, nem hozhatnak meg helyetted döntéseket, maximum javaslatokat tehetnek, de a döntés a tied.
2014. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!