Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet több, mint 700...

Hogy lehet több, mint 700 oldalt közel szóról-szóra megtanulni? Valami tanulási tippet adna valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adódott a MÁV-nál, hogy munkám legyen, ehhez szükséges az F1, F2 és az F2 FÜ megtanulása, közel szóról-szóra, ami 700 oldal - ezt úgy innentől június végéig! Így kéri vissza a vizsgáztató cég tőlünk! Aki ebben volt, ezt csinálta, vagy csak volt már úgy, hogy sokat kellett megtanulnia így, az segítene benne, hogy milyen módszerek vannak ilyen nagy mennyiség elsajátítására? Hogy lehet ennyi mindent így megjegyezni? Azért teszem fel a kérdést, mert sajnos én elképzelhetetlennek tartom sajnos, hogy ennyi mindent meglehet így tanulni... :/

#módszer #MÁV #F1 #F2 #tanulásmódszertan #sok tanulás #F2 függelék #sok tanulnivaló #szóról szóra #szóról-szóra
2015. máj. 12. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

ki kell emelni a lényeget és azt megtanulni. Napi szinten kell foglalkozni vele amennyit csak tudsz.


Szóról szóra kizárt, hogy megtudd tanulni.

2015. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs kiemelt lényeg! Annyit mondtak, ebből max. 100 oldal jön le, ami talán úgy annyira nem vonatkozik ránk! A többi igen!
2015. máj. 12. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Le kell tenni a segged, nincs más. Aztán nyomni éjjel nappal. 700 oldal? Ne viccelj. Nekem csak egy vizsgára kell annyit tudni és most 5 vizsgám lesz. Először olvasd el az egészet, hogy úgy körvonalakban meg legyen benned. Aztán kezd el újra, emeld ki a kulcsszavakat, utána már könnyű lesz.
2015. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

21:08!


Micsoda? Ne ne szórakozzatok... Hogy lehet szóról-szóra megtanulni bármit is így? Neked milyen agyad van? Ne haragudj, de verset, ami pár oldalas még meg lehet, meg ha sok hónapot fordít rá, akkor pár tíz oldalt, na de 1, 1.5 hónap alatt 700-at?!

2015. máj. 13. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Több mint 10 éve én is jelentkeztem a MÁV-nál, nekem azt mondták(egy kisebb városban éltem) hogy itt náluk most nincs raktáron meg az összes tananyag, könyvek. El kellett mennem a megyeszékhelyre az ottani irodába ahol már vártak, mivel a fõnök odaszólt telefonon hogy menni fog egy dolgozó jelölt, ezt és ezt a könyvet készítsék elõ neki.

Odaértem, és az ottani fõnök rámutat egy nagy rakás könyvre. Nem hazudok, kb. egy kocsi csomagtartója tele lett volna annyi könyvvel. Kérdeztem hogy melyiket kell vinnem. Azt mondja a fõnök hogy mivel forgalomirányítónak jelentkeztem, ezért minden vinnem kell.

Én erre csak annyit mondtam köszönöm de elment a kedvem az egész vasutasságtól. Az jóval több mint 700 oldal volt, és ha jól emlékszem a nagyobbik részét kivûlrõl kellett volna megtanulnom.

2015. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

UPDATE!


Kimaradt a kérdésből, hogy felsővezeték szerelő lenne az állás, szóval nem forgalmi szolgálattevő, nem mozdonyvezető, se nem jegyvizsgáló! El is mondták még a sulikban is, hogy sajnos mi ennek az egésznek csak egy nagyon kicsiny töredékét fogjuk használni ezen pályafutásunk alatt, de mégis az egészet erőltetik. Majdnem olyan, mintha Pakson az atomerőműben a takarítónőnek tudnia kéne, hogy kell leállítani az egész telepet, vagy a péknek tudnia kéne, hogy kell helyreállítania, karbantartania az áramot, vagy javítani a sütőt - ráadásul mindent SZÓRÓL-SZÓRA! :O


Utóbbinak szintén köszönöm a kommentjét, és várom a továbbiakat is!!!

2015. máj. 14. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha téleg csak az menne át aki szorol sora tudja kakkor kevesen dolgoznának a mávnál.
2015. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jumbi válasza:
Na végül sikerült a vizsga ?én most akarok jelentkezni majd felső vezeték állásra.
2021. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!