Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hátrány az munkakeresésn...

Miért hátrány az munkakeresésnél, ha huzamosabb ideig nem volt állásom?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok munkanélküli, szinte mindennap elküldöm az önéletrajzomat valamelyik céghez, vagy ahova lehet oda személyesen beadom. Egy kezemen megtudom számolni mikor hívtak fel, és állandóan azzal jöttek, hogy de hát mit csináltam az elmúlt 1 évben, miért nem mentem el dolgozni, illetve miből tartottam el magam? Mindig ugyanazt elmondom, hogy keresem folyamatosan az állást, de ha egyszerűen nem hívnak be sehova, meg sok cégektől el sem mennek az emberek, mert hol találnának azután munkát, akkor mit tudok tenni?

Többnyire gyári munkákról van szó, van is belőle tapasztalatom, belföldön, külföldön egyaránt, főleg autóiparban, de semmi. 300-400km-t meg nem fogok utazni, hogy havi nettó 100ezret esetleg megkeressek, ami az albérlet+kajára sem lenne elég.


Megtörik valaha ez a jég, vagy újból mehetek ki Angliába robotolni?(na nem mintha itt nem ugyanazt csinálnám)



2015. máj. 15. 20:29
 1/7 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%
Azért hátrány mert azt veszik le belőle, hogy nem vagy kitartó. Hazudd azt hogy feketén dolgoztál eddig. Kész.
2015. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi a szakmád és az ország melyik részén élsz?

Az se hátrány ha beszélsz nyelveket.

A protekció a mai Magyarországon nagyon-nagyon fontos (sajnos)

Én se tudtam elhelyezkedni a szakmámban,ezért mindenféle helyre elküldtem az önéletrajzaimat,volt ahonnan 6 hónap után hívtak fel,hogy aktuális-e még az állás (jéééé ti még éltek??)

Kérdezd meg az ismerőseidtől,hogy nem tudnak-e valami melót. Önéletrajz mindig legyen nálad.

Sajnos ez a mai Magyarország,robotok kellenek nem pedig dolgozók

2015. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Multimédia fejlesztő, hajó pincér, marketing menedzser. Angolul beszélek, éltem is kint Angliában. Nógrád megyei vagyok. Tudom ezek nem egy nagy szakmák, jóformán semmit nem érnek, de bármit elvállalnék már jóformán, gyári munka, árufeltöltő, ami egy férfinak passzol. Protekcióm sajnos nincs sehol, az ismerősök is inkább élvezik, hogy munkanélküli vagyok, mintsem segítenének, inkább lenéznek, és kiröhögnek ez miatt.


Egyébként mennék én normális szakmát megtanulni, de az útiköltségeket mi a fészkes fenéből fizetném? Kiszámoltam laza 40ezer forint lenne egy hónapra az utazás, és mellette nem is nagyon tudnék elmenni dolgozni, a részmunkaidők meg olyanok itt mint a fehér holló...

2015. máj. 15. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert úgy tűnik nekik, hogy egy munkakerülő, tróger alak vagy, vagy egy lúzer.

"Because they can smell need, you know, and it doesn't smell nice." (Ethan Phillips)

"Kozmetikázd" az önéletrajzodat, hazudj, hogy nem régóta vagy munkanélküli. Az egész viszonyod a céggel úgyis egy hazugságra épül: hogy te szeretnél ott dolgozni, meg érdekel az egész - ha így lenne, akkor is ott lennél, ha milliomos lennél.

2015. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyet nem lehet csak úgy hazudni, rögtön utána tudnak nézni.
2015. máj. 16. 00:13
 6/7 anonim ***** válasza:
ha külföldi melót hazudsz be, annak szerintem nem tudnak, vagy mondd, hogy szabadúszóként csináltál akármit (angolt korrepetáltál, mittomnén), vagy valami tanfolyamot (nyelv vagy akármi). esetleg találj ki egy beteg nagynénit, akit neked kellett ápolni, mert mindenki más nem ért rá.
2015. máj. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Ilyet nem lehet csak úgy hazudni, rögtön utána tudnak nézni." - egy vállalkozó ismerősödet nem tudod megkérni, hogy adjon referenciát?
2015. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!