Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozott idejű szerződésnél...

Határozott idejű szerződésnél tényleg nem mondhatok fel?

Figyelt kérdés
2 éves szerződésem van és be szeretném adni a felmondást, mert 2 és fél hónap múlva elköltözünk. Azt mondta a főnököm, hogy nem mondhatok fel mert a cég ki fizettetheti velem a hátralévő időt határozott szerződésnél. Csak azt nem értem, hogy akkor miért van benne a szerződésben, hogy rendes felmondás esetén mennyi a felmondási idő. A másik ide tartozó kérdés, hogy a költözés az jó indok a rendkívüli felmondáshoz?
2015. máj. 16. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Határozott idejű szerződésénél vagy közös közös megegyezéssel mondhatsz fel vagy rendkívüli felmondással.


"Rendkívüli felmondási ok munkavállalói részről pl. ha a munkáltató egyoldalúan módosítja a munkaszerződést; hosszabb ideig nem fizet munkabért a munkavállalónak; nem biztosítja az egészséges és biztonságos munkavégzés feltételeit stb."


A költözés nem megfelelő indok.


Igen, a munkáltató kérhet kártérítést, ha kilépsz ilyen esetben.

2015. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm. Akkor másfél évig 200 km-ről be kell járjak.
2015. máj. 16. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
beszélj egy ügyvéddel! de alapvetően a határozott idejű szerződés esetén nem egyszerű felmondani, tényleg fizettethetnek veled kártérítést is
2015. máj. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod máshogy megoldani? Vagy megegyezni? Annyira nélkülözhetetlen vagy vagy annyira szemetek a főnökeid, hogy nem lehet velük megbeszélni?



Sajnálom, manapság nagy kincs egy munkahely, de határozott idejűbe belemenni nagy átgondolást kíván.

2015. máj. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2 évig egyedül voltam 10 hektár földön. Komoly gépek nélkül. A főnököm nem akart felvenni senkit, most jött egy újonc de nagyon kezdő még.

Hívtam a Nemzetgazdasági Minisztérium Munkajogi Ügyfélszolgálatát. Azt mondták határozott és határozatlan szerződéssel is bármikor fel lehet mondani és a felmondási idő 1 hónap. Közös megegyezéssel azonnal el lehet jönni.


Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :)

2015. máj. 18. 16:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"bármikor fel lehet mondani és a felmondási idő 1 hónap"


Így van, senkit nem köteleznek, hogy ott legyen, ahol nem akar, de az ilyen felmondásnak következményei lesznek.

2015. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!