Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozott idejű szerződésnél...

Határozott idejű szerződésnél elküldhet a munkáltató még akkor is ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozom a cégnél, most hosszabbítottak szerződést, de megint csak fél évre. Párommal próbálkozunk a babán is. Az lenne a kérdésem, hogy ha teherbe esnék még mielőtt lejárna a szerződésem, akkor elküldhet a munkáltató a szerződés lejártakor?

2015. márc. 26. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
ugy tudom, hogy sajnos igen..
2015. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

elküldhet, de ki kell fizetnie a béred a szerződés végéig, legfeljebb egy évig (nálad ez csak fél év, tehát a teljes béred)

[link]

2015. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen és általában el is szoktak. Amig el a szerződés addig nem küldhet el de ha lejár nem szoktak hosszabbítani.
2015. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a terhesség 9 hónap, neked a szerződésed csak 6 hónapig szól. Lejár, és egyszerűen nem hosszabbítanak, és nem leszel jogosult gyedre.

Sajnos 2 évig én is ebben a cipőben voltam, fél évente hosszabbították a szerződésem, hogy egy esetleges terhesség miatt ne kelljen semmit fizetniük.

Kerestem másik munkahelyet, ahova felvettek határozatlan időre, és azóta megszületett a kisfiúnk is :)

2015. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyik kollégámnak szerencséje volt, három évig volt határozott idejű szerdozese és pont adtak neki véglegest. A szép az egészben hogy nagyon régóta várták a babát és pont mikor összejött át is vették. Ebben nálad mennyire lehet bízni?
2015. márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Elküldhetnek, én is így jártam.
2015. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem elküld, hanem nem hosszabbít. Nem ugyanaz.
2015. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem elég rendes főnököm van, de pont akkor megy nyugdíjba amikor lejár a szerződésem. Gondolkoztam rajta, hogy beszélek vele, hogy mi a terv és hátha nyugdíjazása előtt véglegesít.
2015. márc. 26. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!