Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott munkaidejű szerződé...

Határozott munkaidejű szerződésnél van felmondási idő?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van valamilyen időtartam, amivel korábban szólni kell, hogy nem fogom aláírni a hosszabbítást? A szerződésemet átnyálaztam, nem találtam semmit erre vonatkozóan. Nyilván nem az utolsó pillanatban szólok, hogy legyen idejük találni helyettem valakit, de szeptember végéig van szerződésem, szóval ha holnap szólok nekik, akkor is már csak bő egy hónapjuk van.
2013. aug. 20. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem számít felmondásnak, akár ne is szólj nekik, akkor sem szólhatnak egy szót se. Véget ér a szerződésetek, és a te döntésed, hogy aláírod-e az újat, avagy sem.
2013. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. aug. 20. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint, ahogyan az 1-es írja.

Cselekedj lelki ismereted szerint!

2013. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok!

Most nézem, szóval bő egy hónappal korábban azért veszélyes, mert mi van, ha:

- nálad változik valami, és közben jó lenne, ha mégis lenne valami helyed

- ők is elkezdenek keresni helyetted valakit, és hamarabb találnak, mint ahogy a te szerződés lejárna, nehogy azt hidd, hogy ők kivárják a szerződés lejáratának a végét!


Elég ha kb. 2 héttel előtte szólsz!

2013. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Legszívesebben már holnap dobbantanék, szóval ha nem ragaszkodnak a szeptember végéhez, nekem csak jó. Egyébként nincs velük semmi baj, rendesek, korrektek, csak nekem nem megy ez a kötött munkaidős dolog. Már régóta érik bennem az elhatározás, és most végleg döntöttem.
2013. aug. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!