Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka, bunkó kolléga. Mit...

Diákmunka, bunkó kolléga. Mit tanácsolnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Fiam középiskolás, nyári munkán dolgozik jelenleg. Van egy 30-40 év körüli munkatársa, aki minden nap megalázza, beszól neki, cseszegeti, úgy beszél vele, mint egy darab kutyapiszokkal. Mindent kicikiz rajta. A többiek előtt persze. A főnök elégedett a fiam munkájával, igyekszik odatenni magát, nem nagyképű, udvarias. Mindenhol azt mondják róla, hogy rendes, jól nevelt gyerek. Nem az a színötös tanuló, mindig tökéletes gyerek, tehát néha rá kell szólni a munkában állítólag, de kamasz lévén elégedettek vele. Nyilván ennek az arrogáns embernek a saját életével van baja, amiért ilyen természetű. De rossz lehet enélkül is a gyereknek egy összeszokott csapatban "bénázni", plusz a folyamatos megalázást nehéz lehet elviselnie. Sajnos nem tudom, mit javasoljak neki. Ha azt mondom, ne törődjön vele, akkor lényegében engedi, hogy alázzák őt. Nincs olyan helyzetben, hogy visszaszóljon. Még gyerek, egy jóval idősebb felnőttel hogy vegye fel a kesztyűt? A főnöknek szólni nem akar, nyilván, az nem "férfias". A több dolgozók meg elengedik a dolgokat a fülük mellett, nem szólnak bele. Amúgy ők rendesek, normálisak.

Mit tanácsolnátok a fiatoknak? Vagy ti hogy oldanátok ezt meg?


2015. jún. 5. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Isten hozta a nagybetus Eletben.
2015. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
En azt mondanám, ne foglalkozzon vele. Simán engedje el a füle mellett, semmit ne szóljon, ne reagáljon rá.
2015. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
A többi dolgozó sem lehet olyan rendes és normális, ha hagyják, hogy alázzák a gyereket. Miért nem szólnak ők rá erre a munkatársra, vagy velük is ilyen? Beszéljen a fiad a többiekkel, kérjen tőlük segítséget.
2015. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Mi lehet az oka, amiért ez az egy ember kinézte magának?

De szerintem is engedje el e füle mellett, hátha akkor talál magának más elfoglaltságot a muki. És próbáljon a fiad a többi kollégával beszélgetni, ezt az egyet amennyire lehet elkerülni.

2015. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szakmai tudása miatt van presztízse a cégben, tehát a többiek gondolom nem mernek vele ujjat húzni. Állítólag a kezdőkkel, fiatalokkal ilyen. Nem csak a fiammal. Biztos gyakori a hasonló helyzet, de olyanokat szól be, ami túlmegy a határon, tehát pl. a gyerek külsejére vonatkozóan. És ha csak megszólal, rárivall valami durvát. Még ha máshoz szól, akkor is. Tehát ellehetetleníti, hogy mással jóban legyen.

OFF: Aki lepontozott mindenkit, legyen már annyira okos, hogy javasol valami "jobbat"!

Köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 5. 17:08
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Mondom, ne reagáljon rá. Abszolút semmit. Mintha nem is hallaná. Csak arra reagáljon, ami utasítás -ha tőle kaphat ja - vagy információ. Egy idő után megunja és be hagyja. Amíg azt látja, hogy a gyereket zavarja, nem fog változni.
2015. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. De tavaly nyáron is ott dolgozott és akkor is ugyanez volt. Fiam meg azt mondja, nem foglalkozik vele, nem mutatja, hogy bántja a dolog. Csak itthon mesélte. Azt mondja, nem foglalkozzam vele mert őt sem érdekli, de nyilván ez nem így van, mert mikor meséli, látom rajta, hogy nagyon bántja. Még sincs változás.....
2015. jún. 5. 17:15
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Az nem megoldás, ha nem reagál rá! Én is voltam ilyen helyzetben, én voltam a megalázott, és próbáltam elengedni a fülem mellett, gondoltam, majd ráunnak. Hát nem így történt. Hónapokig folyt a lelki terror a végére már teljesen kivoltam. Akkor jöttem rá, hogy kénytelen vagyok vagy felmondani, vagy visszaszólni, mert máshogy ennek nem lesz vége. Aztán a másodikat választottam. Amikor bunkó stílusban beszéltek velem, én is hasonló bunkó stílusban válaszoltam. Erre annyira meglepődtek, mert hónapok alatt nem így ismertek meg, hogy bunkó lennék, hogy hirtelen nem is tudtak mit reagálni. Amikor a fizumat akarták lecsökkenteni, csak gyúnyosan nevettem és mondtam, hogy oké, akkor holnap már csak a felmondó levéllel jövök be a főnökhöz, nem dolgozni, erre annyira besz*rtak, hogy nemhogy nem csökkentették a fizumat, de még 10.000 emelést is kaptam, csakhogy nehogy felmondjak meg bemószeroljam őket a főnöknél, hogy mekkora szemetek... Sajnos a mai világban az erősebb kutya b*szik elve érvényesül, és ki kell állnod magadért, ha nem akarod, hogy áttapossanak rajtad.
2015. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van benne valami. Mondjuk mit veszíthet? A sok megalázás után jó lenne már valamit próbálni tenni. Ha nem válik be, legfeljebb felmond. De legalább kiállt magáért.
2015. jún. 5. 17:32
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Persze utolsó, biztos almodtal ,
2015. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!