Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka, bunkó kolléga. Mit...

Diákmunka, bunkó kolléga. Mit tanácsolnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Fiam középiskolás, nyári munkán dolgozik jelenleg. Van egy 30-40 év körüli munkatársa, aki minden nap megalázza, beszól neki, cseszegeti, úgy beszél vele, mint egy darab kutyapiszokkal. Mindent kicikiz rajta. A többiek előtt persze. A főnök elégedett a fiam munkájával, igyekszik odatenni magát, nem nagyképű, udvarias. Mindenhol azt mondják róla, hogy rendes, jól nevelt gyerek. Nem az a színötös tanuló, mindig tökéletes gyerek, tehát néha rá kell szólni a munkában állítólag, de kamasz lévén elégedettek vele. Nyilván ennek az arrogáns embernek a saját életével van baja, amiért ilyen természetű. De rossz lehet enélkül is a gyereknek egy összeszokott csapatban "bénázni", plusz a folyamatos megalázást nehéz lehet elviselnie. Sajnos nem tudom, mit javasoljak neki. Ha azt mondom, ne törődjön vele, akkor lényegében engedi, hogy alázzák őt. Nincs olyan helyzetben, hogy visszaszóljon. Még gyerek, egy jóval idősebb felnőttel hogy vegye fel a kesztyűt? A főnöknek szólni nem akar, nyilván, az nem "férfias". A több dolgozók meg elengedik a dolgokat a fülük mellett, nem szólnak bele. Amúgy ők rendesek, normálisak.

Mit tanácsolnátok a fiatoknak? Vagy ti hogy oldanátok ezt meg?


2015. jún. 5. 16:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb dolog ez a meg sem hallom stílus. Soha nem fognak ráunni, előbb utóbb megszokott lesz ez náluk, sőt még akár rosszabbodhat is a helyzet, hisz úgy sem mer visszaszólni...

Egyszerűen ki kell az embernek állni magáért aztán akkor van esély, hogy megunják, mert ki akar mindig olyanba belekötni aki visszaszól sőt még ő is megaláz?...

2015. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szép napot!

Lehet, későn írok, de azért elmondom (hátha még hasznát tudják venni).

Nálunk az áruház igazgató volt egy tajparaszt minden új diákkal. Ugráltatta, bunkó volt velük és a legrosszabb munkákat bízta rájuk (volt egy srác, aki egy nap után hozzávágott egy fánkot és ordítva küldte el melegebb éghajlatra), de aki túlélte, azt megkedvelte.

Az én stratégiám a mosolygás volt. Bármilyen dolgot mondott, csak mosolyogtam. Borzasztóan frusztrálta, hogy az 5. szívatós napomra is boldogan mentem be és leállt pár hónap alatt. Ezt tudom tanácsolni a fiának is. Engedje el a dolgokat és mosolyogjon. Az élet ilyen. A legtöbb munkahelyen felfelé nyalni kell, lefelé meg taposni.

Legyen jóban a többi kollégával, aki kedves és akkor a többiek fogják kinézni maguk közül, aki piszkálja. Nem vagyok annak a híve, hogy fussunk a főnökhöz, esetleg, ha valami nagyon durva dolog történik.

Nálunk még az egyik osztályvezető bunkózik sokat, de ő ilyen ember. Ő azt értékeli, ha valaki visszaszól neki és a szemébe mondja, hogy igen, most bunkó. Talán ez is segíthet, ha az illető mindenkivel olyan, amilyen a fiával.

18/L

2015. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ha nem akar szólni akkor legyen férfi én pl úgy oldottam meg az ilyeneket hogy tényleg szó szerint kizártam a világból ezeket a faszokat nekem sok ilyenbe volt részem szóval nem tudtak idegesíteni vele ha meg valamire kényszerítettek vagy hozzám nyúltak valamimbe kárt tettek azonnal ütöttem sokszor megvertek, de utána már békén hagytak vagyis nem baszogattak fizikailag csak szóban de azzal meg nem foglalkoztam
2015. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!