Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet akkor ha rosszul...

Mi a helyzet akkor ha rosszul leszek a munkahelyen az üzemorvos hazaküldene, de a vezetőség nem engedi, sőt még a vizsgálati dokumentációt is megsemmisíti?

Figyelt kérdés

Szimpla a sztori eleje: rosszul voltam kóválygott a fejem. Mivel a cégnél marhára nem szeretik a betegállományt, jó magyar módra betegen is bementem, nem mertem nem menni.

Ott viszont annyira felszökött a lázam és olyan gyengeség fogott el hogy elestem. Üzemorvoshoz bevittek aki megállapította hogy valami vírusfertőzés láz gyengeség émelygés.

Ő hazaküld, fertőző beteg vagyok, nem munkaképes állapotban, ír receptet, de menjek a főnökhöz, mert a konkrét elengedést nem ő hozza meg, hanem a főnök, ő csak javasol.


Még fel se álltam, berobbant a főnök az orvosiba és ordította: elege van a kamu szimulánsokból, már a 3. ember megy haza a héten (hát igen, a fertőző betegség már csak ilyen, az bizony fertőz egy adott közösségben) és nyomás vissza dolgozni.

Az orvost meg utasította hogy a vizsgálatról szól számítógépes nyilvántartó lapot (minden vizsgálatról orvosi lap készül) törölje. Az orvos meg ott a szemem láttára kattintott a Ment? Mégse ikonra.

Semmi nyoma immár hogy rosszul voltam és az üzemorvosnál jártam.

És mentem vissza dolgozni. Alig álltam a lábamon.


Hogy van ez egy munkahelyen? Mit lehet tenni?

Vajon hogy lehet valaki akkora bunkó gyökér hogy egy beteg dolgozót tovább hajt dolgozni és még azt se fogja fel, hogy ma én vagyok beteg, de ha maradok, holnapra én + 10 másik is beteg lesz?


2015. jún. 11. 12:01
 1/3 A kérdező kommentje:

Gondolom a szuperokosok most majd megjegyzik hogy eleve hiba volt betegen bemenni. Hiba vagy nem hiba azt tudom hogy itt már rúgtak ki embert betegállomány alatt.

Így merjen az ember beteg lenni.

2015. jún. 11. 12:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vádollak azzal, hogy miért mentél be... szerintem sajnos sok ember tudja, hogy kell, ilyenkor is, illetve hogy táppénz alatt felkopik az álla.

Fordulj a Munkaügyi Felügyelőséghez, törvényadta jogod betegen nem dolgozni.

A nagy kérdés persze az, hogy ha kapálózol, mi lesz belőle, és megéri-e.

2015. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a legkevesebb, hogy jól a pofájába tüsszentesz a főnöknek. Ha kirúg a betegség miatt, akkor meg munkaügyi bíróság, egy jó izmos kártérítésért.
2015. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!