Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkakeresésnél a szerencse...

Munkakeresésnél a szerencse mennyire mérvadó?

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja aktív munkakereső vagyok... Voltam jó pár interjún, de csak pár helyen sikerült 2. 3. interjúra bekerülnöm. Elgondolkodok persze ilyenkor, hogy velem van e baj, vagy ugyanúgy kezdő pozícióra jelentkező több éves tapasztalatúakat választanak, amit megértek mert ha van miből válogatni... Csak az érdekelne ti mit tapasztaltatok a szerencse mennyire mérvadó szerintetek? Hogy pont jókor, pont jó helyen, pont jó hangulatban találkozzatok az interjúztatóval(kal)?

2015. jún. 12. 12:29
 1/8 paradicsom31 válasza:

Szerintem kell valamennyi szerencse is azért. Például a protekció is szerencse. Én is azt tapasztaltam, hogy több éves tapasztalat kell mindenhová, mert nem szívesen kínlódnának egy olyannal, aki még semmit sem tud.. Pedig ő is megtanulná a munkát.. Valamint hogy máshogy szerezne valaki munkatapasztalatot?

Ma voltam interjún, ahol az érkezési sorrend számít.. Első voltam, bár így is szeencse kell, hogy én kapjam meg az egyik állást.

2015. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Pár hónap után már nyavajogsz?

Amikor téged legalább behívnak, ráadásul nem is csak első körre?

2015. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire az...


Ha nincs protekciója az embernek, akkor bizony szerencse kell, hogy épp egy olyan munkaadó hívjon be, aki szimpatizál veled. A tudás vagy tapasztalat is kevés...

Én több helyen voltam, vagyis csak olyan állásra jelentnkeztem, amit biztosan el tudnék végezni, kisujjamból vágom. De hiába... egyik helyen az interjúztató csajról sütött az irigység, hogy szebb a hajam, mint az övé (folyton a hajam bámulta...), másik helyen a kövér izzadós kétgyerekes anyuka interjúztatott, és nem hitte el, hogy nem fogok én is elmenni szülni, stb... Szóval kell szerencse, hogy épeszű interjúztatóval hozzon össze a sors.

2015. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem elhanyagolható, ha van egy normális szakmád amihez értesz is és emellett talpraesett is vagy!


Én tavaly végeztem mérnökinfón, 4 napon belül már volt állásom nettó 240 ezer + cafetéria.


Most fogok váltani, mert Németországba szeretnék kiköltözni, már e-mailen folynak a tárgyalások, de úgy néz ki 2 hét múlva repülök Münchenbe egy személyes interjúra. Fizetés olyan 3800-4500 euró között, nem tudom mennyire számít ez jó fizetésnek, de ahogy nézegettem az árakat, nekem tetszik + még csak 1 év szakmai tapasztalattal rendelkezem, vagyis nőni fog ez az összeg még



Szóval a lényeg:


tudás > jó szakma/diploma > tapasztalat > talpraesettség > jó benyomás > szerencse

2015. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem minél képzettebb vagy, minél jobb a nyelvtudásod, minél jobbak a képességeid (gondolok itt a kommunikáció pl.), egyre kisebb mértékben.


Illetve itt az olyan képzettségre és nyelvtudásra gondolok, ami keresett.

2015. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos kell szerencse. Én januárban diplomáztam azóta járok interjúkra. Első másfél hónapban be se hívtak. Azóta voltam több interjún is. Nem tudom min múlik. Van nyelvvizsgám, diplomám, számítógépes ismereteim de nem kellek semmilyen adminisztrációs munkára. Pedig nem toprongyosan megyek az interjúkra, utánaolvasok a cégnek. Nem vagyok bunkó, tök jól gördülékenyen elbeszélgettünk tegnap is az interjún a hölggyel, teljesen barátságos volt, nem éreztem közben hogy bármire is "rossz" választ adtam volna. Ma kaptam egy mailt hogy sajnos nem rám gondoltak.
2015. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó két hozzászóló: Egy állami cég egyik igazgatójához nyertem pályázatot. Közben más, sokkal rosszabb helyekről annyit sem írtak vissza, hogy búúú.

Ehhez viszont volt egy szuper önéletrajzom (nagyon jó fogalmazással és nagyon jó, szakmába vágó előző munkahelyekkel, elmondom, hogy a helyettese nem is értette mit keresek ott és a felvételem ellen volt). Később láttam a táblázatot (a "saját" gépemen, hogy még kik jelentkeztek. Két jogász végzettségű hölgy (közalkalmazotti helyre gondolj, fizu is olyan) és más, magasan kvalifikált munkavállaló. Rajtam kívül a többi több mint 300 (!!) jelentkezőből senki nem ment oda személyesen (a kiírás úgy szólt, hogy személyesen vagy postán lehet leadni az önéletrajzot) és néhányan egy oldalas önéletrajzot adtak be (4-5 előző munkahelyük volt).

Lehet, hogy valahol már eleve mínusszal indulsz a többiekhez képest. Az indok lehet a túlképzettségtől vagy a túlzott proaktivitástól kezdve bármi.


Nem túl rég volt itt egy kérdés az AC interjúkról. Érdemes megkeresni.

2015. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont nemrég mondta egy ismerősöm hogy az a baj hogy nem személyesen megyek. Hogy a viharba menjek személyesen? Sokszor az sincs benne a hirdetésben hogy konkrétan melyik cég meg hol is van. Emailben kell jelentkezni, aztán ha felhívnak van lehetőségem elmenni személyesen. Én például adminisztrációs, irodai, asszisztensi állásokat pályázok meg. Ezzel nem lehet házalni. Nem vegyesbolti eladónak jelentkezem, akkor végigmennék a boltokon és megkérdezném keresnek-e eladót, de így hova menjek?
2015. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!