Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell nekem állandóan...

Miért kell nekem állandóan hasra esni azert mert a kollégámnak kisgyereke van?

Figyelt kérdés
3 éves a fia de állandóan helyettesíteni kell mert "beteg" aztán elszólja magát, hogy a nagy betegségben milyen jókat utazgattak, strandon voltak, stb.. ha nem szolja el magát akkor is láthatjuk, mert a közösségi oldalra kiteszi minden percüket. Nem ő az egyetlen kisgyerekes, de a legpofatlanabb azok közül akiket ismerek. Természetesen támogatjuk ahol lehet, de sokszor ugy érzem hogy visszaél vele. Beszélni nem lehet vele, mert a főnök seggébe van bújva és kb. annyit érnék el vele, hogy magam alatt vágnám a fát. Én is menjek a gyerekkel táppénzre ha rászáll egy légy? Bár én ennél jobban féltem a helymet, csak mar rohadtul elegem van belőle, hogy ossze-vissza jarok dolgozni, meg fogalmam sincs mikor mehetek nyári szabira, mert ha lebetegszenek akkor helyettesíteni kell. Igy nem lehet tervezni. Másoknál is vannak ilyen nőszemélyek?
2015. jún. 30. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondani nyíltan mindenki előtt, hogy te nem fogsz azért dolgozni hogy ő jól érezze magát. Aztán elnézést kérsz és folytatod a munkát.


Állj ki magadért.

2015. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
próbáltam.. a tobbiek is. el lettünk küldve a p..-ba. lassan ott tartok, hogy masik helyet keresek. Nekem netto 120ert diplomával nem fer bele 2 ember helyett melózni, csak mi is kistesot tervezünk es nem a legoptimálisabb időpont nekem sem a váltásra.
2015. jún. 30. 10:21
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

Itthon mindenki azt hiszi, hogy csak mert ő a főnök bármit megtehet. Ha már diplomád van feltételezem nyelveken is beszélsz.


Akkor meg irány külföld.

Odakint a programozók minimum fél milliót keresnek, nyilván ott az árak is magasak. De ez elenyésző dolog. Anyám barátnője diploma meg érettségi nélkül pucol halat egy üzemben külföldön, fél milliót keres, ebből ha költ kajára és szállásra megmarad neki a fele. :)


Az ember nem azért születik meg, hogy más csicskása legyen. És ha itt nincs lehetőség, oda kell menni ahol van. Dániában összetartás van például, ott nem az megy hogy hogyan árasszuk el jutalommal X személyt Y személy kárára. Ott az emberek egyenlőségben nevelkednek. És ha beszélnék valamilyen idegen nyelven pláne ha lenen diplomám biztos nem itthon dekkolnék. Ráadásul az ellek 20 kölyköt és körbeugrálnak dolog is eléggé undorító.

2015. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én kinyomtatnám a nagy betegség alatt készült képeket és betenném a főnök asztalára.

Vagy amikor kérik, hogy te (nem is értem, hogy miért éppen te) menj helyette dolgozni, akkor mondd jó hangosan, hogy mindenki hallja, hogy nem mész be, mert mindig te mész, miközben látod, hogy ő szórakozik.

Ha meg mindig valóban beteg lenne a fia, akkor sem értem, hogy miért neked kell helyettesíteni. Nem dolgozik ott más?

2015. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még jobb ötlet:

- Bemegyek dolgozni helyette kétszer ekkora fizetésért. ;D

2015. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a többieknek is ugyan ugy kell helyette dolgozni. nagyjabol eleve kevesen vagyunk a munka mennyiségére igy ha egy ember kiesik akkor mindenkinek fel kell kötni a gatyát. kulfoldben nem gondolkoztam, nem ítélem el aki megy de én szeretek itthon lenni. ha azt mondanam nem megyek be akkor oltári nagy botrány lenne, de azt nem merem megpróbálni es szerintem a tobbiek sem. féltik a helyüket es nem állnak ki egymás mellett.. az kb mindenkinek ugy jo ha eppen nem o van szivatva. szanalmas de ez az igazsag.. Max egy kolléganőm van akivel oda mertunk menni es megjegyeztuk a főnöknek. A napokban leszek a hölggyel egy munka miatt tobb idot egyutt es ha nem betegszik le finoman elmagyarázom neki, hogy ez igy nagyon nem jo nekunk... bar azt gondolom beallhatnek a wcbe is szónokolni mert kb annyira fogja érdekelni mintha a sz..nak beszelnek.
2015. jún. 30. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen senki se akar kimenni, jobb itthon csicskának lenni mint odakint sokat keresni.


Én megmondanám, hogy nem fogok más helyett dolgozni csak mert X személy felcsináltatta magát és az ő seggét kell most nyalni.


Én őszinte ember vagyok, egyszer még az egyik munkahelyemen a főnök megjegyezte, hogy szemtelen vagyok. Én erre csak annyit mondtam, hogy az őszinteség a legtiszteletreméltóbb emberi tulajdonság.

2015. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
van pár volt szaktársam aki étteremben mosogat természettudományi diplomával Angliában 5szor annyiért mint én, de valahogy nem vágyom rá. A párom időszakosan kint dolgozik a munkája miatt és ennyi elég is nekünk a külföldből. Van akinek összejön, van akinek nem, de nehogy már én érezzem magam egy szarnak mert nem csomagolok egyből. Amúgy sem ez a kérdés és az nekem nagyobb bealázkodás, hogy kimenjek, itthagyva a beteg anyámat magára csak mert ott majd anyagilag megbecsülnek. (máshogy biztos nem az első időkben) Jó, tény, szarul keresek és az utóbbi időben a hangulat sem az igazi de bizonyára van más megoldás és másnak is van hasonló tapasztalata meg építő hozzászólása.
2015. jún. 30. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy egy világjáró, nincs ezzel semmi gond.

Én viszont kiskorom óta más népek szokásait, viselkedését tanulmányozom, úgyhogy én alapból többnek érezném magam köztük mint itthon. De ez emberfüggő. Én tipikusan az a fajta ember vagyok akinek mindegy milyen végzettsége van és milyen munkát végez/végezne, a pénz számít. Persze aki imádja a munkáját annak nyilván nem mindegy hogy a szakmájában dolgozik vagy nem.


De szerintem külföld egy jó hely, kint lehet az ember nem 1-2 napra, nézelődhet, megismerheti a kultúrát és ott végre nem az van, hogy a kenyérnek por íze van a kolbász meg olyan mint egy kövület.



De egy szó mint száz a lényeg, hogy legyen tartásod és állj ki magadért. Nem szabad megalázkodni. Egyesek visszaélnek a hatalmukkal, mint mondtam a visszaélés miatt nem fejlődik semmi. Nincs összetartás. De sok lúd disznót győz vagy hogy tartja a mondás. Össze kellene fognotok a főnök ellen és az talán rádöbbentené őt arra, hogy valamit ő rontott el.

2015. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
A kisgyerekes anyukák azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ. Tisztelet a kivételnek.
2015. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!