Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy illeszkedjek így be a...

Hogy illeszkedjek így be a munkahelyemre?

Figyelt kérdés
Egy hivatalban dolgozom, teljesen új vagyok a területen. De! Egyedüli irodàban vagyok. Így csak ülök ott, de mivel nem ismernek, nem jönnek be hozzàm, ez mondjuk termèszetes. De mondjuk èn mivel menjek oda hozzàjuk? Csak úgy nem lehet. Ès mindig èn menjek? Az olyan szànalmas, hogy mindig èn keresem màsok tàrsasàgàt, bàr itt tudom, hify ezt kell csinàlnom. De így, egyedül az irodában nagyon nehèz
2015. júl. 14. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

te írtad ki múltkor az egyedül levős kérdést gondolom...


hát én is dolgoztam/dolgozom irodában, a régi helyen pl a konyhában, folyosón, titkárságon, kaja időben.....lehetett beszélgetni, ismerkedni a kollégákkal...de mondjuk ott alapból családias volt a hangulat...lehet nálad is az, csak te még nem vagy tagja a családnak...


mi a munkád?

mert esetleg kérhetsz segítséget (akár ha érted is a dolgot, csak a beszélgetés elkezdése a lényeg)


22F

2015. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gyàmügyes lettem. De így dolgozni sincs kedvem
2015. júl. 14. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:

azért kimenni csak kimehetsz az irodából...

a környéken laksz?

esetleg közeli irodában levő kollégákhoz bekopoghatsz, hogy megkérdezd, a közelben hol van kajálda, bolt.......igazából még ha tudod is akkor is a beszélgetés elkezdése a lényeg...


mit csinálsz egész nap? valami dolgot csak van

2015. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dolgozom, de így csak dolgozgatok
2015. júl. 14. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:

ha egyedül vagy akkor ajánlom a zenét, vagy akár neten chatelni/levelezni...persze nem 0-24-ben...


az a gond ha elválasztanak a falak akkor munka közben nem sokat tudsz velük "együtt lenni", de attól még lehetsz velük jó viszonyban...


még próbálkozhatsz akár sütivel is a fentebb írtakon kívül...persze ha tudsz sütni :)


szoktál néha találkozni másokkal? vagy egész nap az irodában ülsz? biztos van amikor kimész olyan helyre amikor találkozol másokkal

2015. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, nem bántásból mondom, de rendkívül felelősségteljes munkád van, emberek sorsa múlik a döntéseiden és tapasztalatból mondom, sok inkompetens ember dolgozik ilyen pozícióban és hoz felelőtlenül rossz döntéseket sorozatban. Ha ennyire nehezen megy kapcsolatot kialakítani másokkal, ennyire nem vagy elhivatott a szakmád iránt, csak hát oké, van munkám, kapok fizetést, akkor ne csináld, kérlek. Sok száz ember sorsát vághatod tönkre egy rossz döntés miatt, a tapasztalat hiányából, emberismeret hiányából, a szociális érzékenység hiányából, egy rossz nap okán, amikor a kutya sem szólt hozzád és még sorolhatnám. Legyél felelősségteljesebb! És ne vedd rossz néven, ha nem nem inged ne vedd magadra, de nagyon sok ilyet látok a gyámhivatalokban, nagy a fluktuáció és hozzá nem értő emberek ülnek a pozícióban...Keress olyan munkát, ami inkább neked való!
2015. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te aztàn valószínűleg tudod milyen vagyok, mert van egy problèmám. Azt nem írtam, hogy nem szeretem a munkàm....Nem is értem mi jogon alkottàl meg rólam egy profilt. Mert van egy problèmàm?
2015. júl. 14. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Most mit kapod fel a vizet? O is irta, hogy nem bantasbol es ha nem inged nem veszed magadra. De te magadra vetted. Miert is? Talan vaj van a fuled mogott?


Ez csupan hozzaallas kerdese. En egy cegnel vagyok ahol ketten vagyunk, a fonok meg en. A fonok egy csomot van tavol. Sajat szobam van, ha becsukom az ajtot meg a postast sem latom amikor bejon behozni a leveleket amiket lerak a bejaratnal levo asztalkara. Eloszor en is sokkot kaptam hogy uuu de egyedul vagyok de rossz nekem aztan masok ravilagitottak hogy lehet hogy nem is olyan rossz ez.

A noi wcben rengeteg mas ceg embereit latom es mind trecsel/fecseg/pletykal/hangoskodik. Koszonunk egymasnak (mert illik) de ennyi. Amikor hallom oket sorozatokrol meg banalis dolgokrol fecsegni mindig orulok, hogy de jo hogy nekem nincsenek ilyen kollegaim akik allandoan beszelnek. Rajottem hogy az egyedulletet vehetem jo dolognak is.

Sokkal jobban kezdtem ertekelni azt az idot amikor a fonok bent van es beszelgetunk. Kiderult hogy tok normalis pali es neha meg nevetgelunk is. Megcsinalom a munkam es amikor van egy kis szabadido, nem a kollegakkal fecsegek meg megyek le az epulet ele bagozni, hanem olvasok, tanulok, informalodok a vilagrol vagy reg elmaradt emailek irasaval toltom az idom.


Ha mekiben sutned a hust zsirszagban, minimalberert napi 8 oraban orulnel ha lehetne olyan csokos allasod mint most.


Nem bantalak csak probald meg mas szemszogbol figyelni a helyzetedet. A tobbiek pedig adtak tanacsot mivel/hogyan tudsz kezdemenyezni a tobbieknel, ha te azt szeretned hogy haverkodjanak veled a tobbiek.

Ha csak ulsz a szobaban es varsz rajuk sose nyitjak rad az ajtot. Te vagy az uj, neked kell cselekedni hogy erdeklodjenek, vagy beszelgetessel vagy sutivel vagy kerdesekkel (meg akkor is ha azok a kerdesek csak kifogasok (hol a bolt, hol az ez stb).

2015. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!