Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkáltató hogy meri...

Egy munkáltató hogy meri felülírni a törvényt szabadság ügyében?

Figyelt kérdés

A jogszabály szerint teljes foglalkoztatottság esetén pótszabadságból + az életkor előrehaladtával plusz napokból + gyermek után járó plusz napokból áll.

Alapszabi 20 nap, 39. életévtől 27 nap, 2 gyermek után 4 mnap.


Vagyis 40 évesen 2 gyerekkel 29 nap illet meg egy nappal se több se kevesebb.

Ennyi is van a szerződésemben.

A főnök meg közli: 20 napot kapsz nem többet. Ennyi. Nem tetszik, elmész.

És érezzem magam kitüntetve hogy a 20 napból 10-et egyben vehetek ki mert más munkatársak még ezt se mondhatják el.


[link]


2015. júl. 27. 15:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Sorry, 31 mnap!
2015. júl. 27. 15:34
 2/14 anonim ***** válasza:
És legalább kifizeti a többit? Azt megszabhatja, hogy a nagy részét mikor veszed ki...De, hogy kevesebbet azt nem.
2015. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És legalább kifizeti a többit?


Szerinted kifizeti?

Vagy viccelődsz?

dehogy fizeti.

2015. júl. 27. 15:37
 4/14 A kérdező kommentje:

A hiányzó napok persze ott vannak a szabadságos íven mintha kivettem volna velem meg aláíratják hogy ki is vettem.

És én aláírom? Hogyne írnám. Ha nem írom, pakolhatok is.

2015. júl. 27. 15:38
 5/14 anonim ***** válasza:
És van nyoma hogy dolgozol a szabadságod napján? Mert gyűjtsd ezeket, párhuzamosan keress másik helyet, és ha megvan, jöhet a munkaügyi bíróság.
2015. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Itt már csak veszíthetsz, jobb ha elkezdesz más munkát keresni.
2015. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen kis naív vagy.

Férjem és én több mint 10 éve dolgozunk vendéglátásban, sok mindent csak most tudtam meg, hogy törvényileg hogy működik, amikor gyed alatt tb ügyintéző tanfolyamot végeztem...

Szabi nincs =cserélhetsz. Táppénz nincs= nem lehetsz beteg. Túlóra nincs=az benne van a megállapodott fizuban. Bejelentés: 8 óra min.bér, többi zsebbe, munkaruhát magadnak biztosítod saját pénzből, soroljam még?


És hány meg hány olyan munkakör van, ahol tojnak a törvényekre!!! Valóban vagy elmész munkaügyi bíróságra, és keresel másik munkahelyet, vagy elfogadod ezt.


Magyarország, én így szeretlek!

2015. júl. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TamásTóth ***** válasza:
65%

Mint egy másik kérdésben is leírtam:


Képezzd magad, válts jobb helyre és amikor már biztos helyed van, akkor ha gondolod jelentsd fel az elöző munkahelyed.

2015. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Elvileg nem teheti meg, törvényesen nem teheti meg, gyakorlatilag meg igen, ott ahol sorban állnak a hasonló képességű munkavállalók. Ha sokat dumál a munkavállaló, akkor bérelnek helyette az államtól közmunkásokat. Ez a kapitalizmus.
2015. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez a kapitalizmus.


nem vagyok ám biztos benne hogy ez kapitalizmus. Egy nyugati országban (vagyis nem itt...) is kapitalizmus van mégse merne egy cég ilyet megtenni (és még mit mer, ez még semmi....) mert a vezetője az életben nem jönne ki a börtönből ha mindazt megtenné amit itthon zéró következménnyel 10ből 9 cég megtesz.

2015. júl. 27. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!