Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelenleg GYED-en vagyok a 13...

Bithorlo kérdése:

Jelenleg GYED-en vagyok a 13 hónapos gyermekemmel. Februárban, majd júniusban írtam a közvetlen felettesemnek, majd a főnökömnek is, hogy szeptembertől kezdenék. Semmi választ nem kaptam. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ugye a törvény előírja, hogy munkába állás előtt minimum 60 naptári nappal jeleznem kell munkába állási szándékomat. Ez bőven megvan. De mit tehetek, ha nem is reagál, annak ellenére, hogy olvasta a leveleimet (összesen 3 db).

Bele mennék akár fizikai munkába is egy műszakban, bár az irodai munka jobban fekszik. Jó viszonyban váltunk el (akkor már 8 éve dolgoztam a cégnél és 3 éve töltöttem be ezt a pozíciót. Így annyira érthetetlen ez a helyzet számomra! Jogi útra nem szívesen terelném. Előre is köszönöm a segítségeteket!



2015. júl. 31. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Felhívod telefonon, vagy bemész személyesen?
2015. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mivel multi, nem olyan egyszerű. Ha jogi dolog lesz belőle, ahhoz mindenről írásos forma kell... Szó elszáll alapon. De ez mindig így volt ennél a cégnél.
2015. júl. 31. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig fel kell őket hívni. A központban a HR osztályt kéred, mert multiknál ezt ők intézik, és akkor kapcsolják valamelyik asszisztenst, tőle kedvesen megkérdezed, megkapták-e a leveleidet, és mikor mehetnél be személyesen egyeztetni a visszatérésről.

Tudom, velem is ezt csinálták, a leveleimre nem válaszoltak, így telefonon kellett időpontot egyeztetnünk, és személyesen megbeszéltünk mindent.

2015. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!