Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnök közölte, hogy legyek...

OlivO kérdése:

Főnök közölte, hogy legyek mindig elérhető, hogy gondolja ezt? Nem kapcsolhatom ki a saját mobilomat?

Figyelt kérdés
Nyaraláskor kikapcsoltam, mert állandóan hívogatott korábban, mire hazajöttem, közölte, hogy szüksége van rá, hogy mindig elérjen. Nincs céges mobilom, se készenléti díj vagy ilyesmi, minimálbért keresek egy irodában. Ő persze nem teszi le a lantot 4-kor, estig dolgozik, vasárnap is volt, hogy felhívott. Van, hogy reggel telefonál és már fél órával korábban benn kell lennem, bevisz autóval, mert neki szüksége van rám. Ebédszünet egy óra, de még akkor is felhív, nem tartja be.

2015. aug. 5. 08:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Ajjaj, ez rossz jel...munkaidőn KÍVÜL nem szükséges, hogy elérhető légy a számára. Minimálbérért meg pláne nem kellene pattogtatnia, pláne nem a jogosan kiérdemelt szabadságod alatt, ami elvileg pont arra szolgálna, hogy kipihend a céges dolgokat, hogy eszedbe se jusson a munka...


Szereted amúgy a munkádat? Nem ártana, ha lenne talonban egy másik munkahely, ha menni akarnál / szükséged lenne rá.


Az, hogy ő nem teszi le a lantot 4-kor, az nem azt jelenti, hogy neked sem kell. Mi lenne, ha családod lenne, akkor is állandóan zaklatna?


Volt nekem is olyan munkám, mikor hétvégén sem hagytak békén, szépen megmondtam a főnöknek, hogy hétvége nekem is pihenő, ha dolgoztatni akar olyankor, akkor fizessen dupla bért hétvégére.


Egyszerűen nem rendelkezhet az ebédidőddel, szabadságoddal, hétvégéiddel.

2015. aug. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 fersk ***** válasza:
100%
Kérj fizetésemelést, vagy mondj fel.
2015. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Legutóbb már mondtam, hogy nem fogok bemenni aznap, ha szabadnapom van, persze nem tetszett neki. De mindig olyanokkal hív, ami nem is sürgős, csak neki eszébe jut, hogy most ér rá én meg pattanjak.
2015. aug. 5. 08:34
 4/20 A kérdező kommentje:
Többet nem fog fizetni.
2015. aug. 5. 08:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre ne hagyd, hogy a fejedre nőjön, semmiképp, mert akkor fizetésemelés, tiszteletadás nélkül fogja elvárni, hogy állandóan a rendelkezésére állj. Igenis nyilvánítsd ki a nemtetszésedet, jogod van hozzá!!! Ha pedig nem tetszik neki, helyezd kilátásba, keress másik állást, és ha már van helyette másik, add a tudtára, mikor újra szívatni próbál.


A főnökök nagyon undorítóak tudnak lenni, de attól, hogy munkában a felettesed, emberként ugyanazon a szinten álltok, ezt ne feledd!

2015. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 E1D1E ***** válasza:

Ha jól tudom ezért megbüntethetik a munkavállalót ha a munkaszerződésben ezek nincsenek benne.


Muszály adnia egy céges telefont, vagy fizetnie kell a telefonod költségeit ahhoz, hogy elérhessen, különben nyaralhatsz olyan helyen is ahol nincs térerő. Nálunk baranyában, amikor kimegyek Nagymamámékhoz Hásságyra, ott találkozom ezzel a kivételes dologgal, hogy fel kell menni a padlásra ha az ember telefonálni akar.


Szerintem ilyen érvekkel, simán befizet a főnököd egy céges telefonra, esetleg több fizrtésre és egy szerződés módosításra. különben elvehetik még a gatyáját is!

2015. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 E1D1E ***** válasza:
Bocsesz nem "munkavállalót" hanem "munkáltatót"!
2015. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Pont ezeket mondtam, hogy nyaraltunk, a barlangban, erdőben nem mindig van térerő, anyósomnál sem, meg a kertbe sem fogom kivinni a telefont. Akkor elhallgatott, de attól még hívogat.

A hét vicce, hogy VAN céges telefon, persze nem vihetem ki a melóhelyről és le van tiltva róla minden szám, sms-t sem lehet róla írni, csak őt hívni, még a partnereket sem tudom felhívni, jó, mi?? És még utána megkérdezi, hogy miért nem tudom, mi a céges telefonszámom, hát talán mert megcsörgetni sem tudok vele senkit, hogy kijelezze a számot.

2015. aug. 5. 08:48
 9/20 fersk ***** válasza:
100%
Attól tartok, te nem munkavállaló vagy, hanem rabszolga. :(
2015. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a szörnyű, hogy Magyarországon rengeteg helyen ez folyik... és nem csak az irodákban. Az emberből kihajtják még azt is. Mikor fog már végre fellázadni a nép?


Minimálbérért rabszolgákat tartanak... de legalább a szabadsághoz, pihenéshez legyen már jogunk, ha pénzünk nincs...

2015. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!