Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi stressz kezelése-ta...

Marikanéni kérdése:

Munkahelyi stressz kezelése-tanácsok, tippek, trükkök gyakorlottabbaktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden és tömören: 3 éve dolgozom a jelenlegi cégemnél. Az első kettő szép volt, jó volt, az utolsó viszont borzalmas rossz, kiábrándultam, belefásultam, ökör a főnököm, sok a rosszindulatú "munkatárs" akiket egyre nehezebb tolerálni. Van egy jól működő kapcsolatom és egy remek hobbim, azt szeretném elkerülni, hogy a benti stressz ezek rovására menjen.

Felmondani nem tudok, momentán nem vagyok abban az élethelyzetben, sajnos. Emiatt kéne pár életmentő tanács olyan "kollégáktól", akik huzamosabb időt töltöttek el egy és ugyanazon cégnél, és kibírták meghibbanás nélkül valahogy.

Tehát, hogy kell a cég falait elhagyva bent hagyni a gondokat? Mi a mód erre akkor, ha valaki van olyan hülye, hogy a lelkére veszi a benti dolgokat? Vagy hogy lehet kezelni egy zsarnok főnököt és pár pióca munkatársat, ha nem akarok bajba kerülni?



2015. aug. 27. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyi stressz soklépcsős dolog. Elsősorban az OKOKAT kell górcső alá venni, mert pusztán a kezelés csak tüneti. Ha megváltozott a munkahelyi környezet, hangulat, annak oka van. Ez ritkán az új dolgozók miatt, mert ha jön egy bunkó, a többi úgyis kiutálja. Sokkal inkább felülről szokott megjönni a büdös, főleg, ah érkezik egy újseprűjólseper című karrierista s..ggfej.

Én mindenkinek azt szoktam tanácsolni, ha nem érzi jól magát tartósan egy munkahelyen, igenis, mondjon fel! De! Ne hirtelen felindulásból, a semmire, ezt kevesen tehetik meg, mint leveledben írod, te sem vagy ebben a helyzetben, de hosszabb távon ez nem biztos, hoyg így van. Keresni kell új, jobb álláslehetőséget, permanensen és szorgalmasan. Már ez önmagában is egy stresszkezelés, javítja a hangulatot, mert megcsillantja a reményt, a munkakeresés közben az ember folyton motivációs leveleket és önéletrajzokat ír, és ez olyan, mint az egyszeri székely bácsi, aki felhívja az ingatlanügynököt, hogy uram, nem is akarom eladnia házamat. elolvastam, amit az újságban írni tetszett róla, és úgy megtetszett, hogy inkább el se adom! Azaz: javítja az önképet. Persze, vigyázni kell, mert érzékenyebb lelkű embert a 6-8 visszautasítás esetleg deprimálja ("itt fogok megrohadni, nem kellek senkinek"), de lehet közben tanulni (pl. nyelvet), ami önmagában szórakoztat, és javítja esélyeinket a munkaerőpiacon.

Általában 6-8 hónap alatt lehet állást találni, ami igen gáz munkanélküliként, de biztos állásban annyira nem.

Ha nem járható az út, marad két dolog. A munkahelyen kívüli életre koncentrálás...és a humor.

Közismert, mikor a százados behívja a vadállat őrmestert, és megparancsolja neki, hogy ezentúl legyen ekdves a bakákhoz. Az bemegy, és elkezdi őket rózsabimbónak és aranyoskámnak szólítani, majd délután jelentkezik a parancsnoknál, hogy főnök, bevált, amit mondott. Az emebrek eddig is féltek tőlem, de most már rettegnek! Aki a bunkó és agresszív kollegákkal viccelődik, azt nem fogják tudni komolyan venni. Ezt főnökkel is lehet csinálni, hátha kirúg, de elárulom, nem fog. Tudom, mondani könnyű, de annak, aki nem született bohóc, mint én, krumpliorral a s..ggén, nem feltétlenül könnyű megvalósítani azt, hogy röhögjön azon, amin sírni kéne, de igenis, meg lehet csinálni. És ragályos.

Ha ez sem vezet célra, akkor marad a harmadik, amit említettem: a szigorú szeparáció a magánélet és a munka között. Sokat segít, ha munka közben az otthoni teendőkön agyal az emebr, lelkileg addig sincs bent. Még többet, ha biciklivel jár dolgozni (ha teheti), mert akkor éles váltással hagyja el a helyet (át lehet öltözni..). Térj vissza gyermeki önmagadhoz, mikor midnig azon agyaltál, mikor csengetnek már ki. Kicsengettek, kész, iskola felejtős, sose volt, másnap reggelig. Addig szabad vagy. Hatalmas műszaki határzárat kell húzni fejben a dilisek és a saját életem közzé.

Csodaszer pedig, sajnos nincs, mert a munkahelyen sosem a munka a stresszforrás. Az öröm. A főnök, esetenként a kollega. De ahogy én szoktam mondani főnökömnek, hogy a főnök nélkül sosem érezhetnénk azt a nyugalmat és hatékonyságnövelő tényezőt, amelyet távolléte okoz!

Mikor bejön, dúdold neki csendben:

mióta elvágták..odalent a köldököm...mióta elvágták...imádom a főnököm....

2015. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
komolyan gondoltam már ilyesmire :D hosszú távon a pia nem járható út azért
2015. aug. 27. 18:24
 4/6 A kérdező kommentje:
büdös nyúl: köszi, ez tetszik :)
2015. aug. 27. 18:28
 5/6 gargamella válasza:
en ugy csinaltam hogy kikapcsoltam az agyam,csak a munkamra figyeltem,csak a penz miatt vagy ott te is,csak arra gondolj,a fizetesre.A kollegak meg a fonokok,az csak reszletkerdes.Ha jobban odafigyelsz a munkadra,100%ot adsz,akkor a fonokod is felfigyel rad,azt nem tudom hogyan,de logikus gondolkozassal pozitivan :D ami akar eloleptetessel is jarhat,mint az en esetemben,es akkor szepen bemutathatsz egy kozepso ujjat a regi kollegaknak,addigra mar beosztottaknak.Persze ez az egesz helyzettol fugg.Sok sikert,remelem minden rendbe jon
2015. aug. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, bízom benne, hogy rendeződnek bennem ezek a lelki dolgok.
2015. aug. 31. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!