Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSÉG! Tanácsok Frontinnal,...

SEGÍTSÉG! Tanácsok Frontinnal, pszichiáterrel kapcsolatban, pls?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam dokinál, aki írt egy beutalót pszichiátriára pánikrohamok miatt, mellette pedig felírta a Frontint (30db-os 0,25-ös) meg a Propranolol Akadimpex 40mg tablettát. Na már most én mereven gyógyszer ellenes vagyok, antibiotikumot is gyűlölök szedni, vitamint is ha lehet inkább gyümölcsökből, zöldségekből szeretnem "kinyerni" így nagyon félek, hogy rászokhatok. Azt mondta a doki, hogy a Frontint egy nap 3x szedjem be, az utolsót lefekvés előtt, mivel mostanában hiába tudok aludni, hajnalban arra ébredek, hogy ki akar szakadni a szívem a helyéről és remegek. Így is lett, tegnap estefelé bevettem egyet, de hajnalban ugyanúgy felébredtem, akkor bevettem még egyet, visszaaludtam és azóta "kutya bajom". Persze a stressz azóta is fennáll, a heves szívverést nem érzem, csak folyamatosan figyelem a testem minden rezdülését, meg hát nah, stresszelek, de inkább kamilla teával próbálom nyugtatni magam, nem akarok több Frontint bevenni, csak ha tényleg nagyon szükséges. Szerdán megyek pszichiáterhez, de nagyon tartok attól, hogy mindenféle sz*rt fel fog írni nekem... Nem akarok gyógyszerektől függeni. Ezt a Propranolol Akadimpex-et pl be se vettem, abból a napi adagom elvileg 2x lenne egy fél tabletta, ha tényleg úgy érzem, hogy nem bírom már, de nem merem bevenni, meg eddig mondjuk nem is éreztem szükségét... bőven elég a Frontin gondolata és végszükség esetén való használata.


Egy szó mint száz: ti mit tanácsoltok? Keressek inkább fel egy pszichológust, hogy kibeszéljem magamból a problémákat? Vagy mindenképp tanácsos pszichiáterhez járnom majd...?



2013. júl. 18. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a pszichológust ajánlom, mivel a problémád lelki síkon van és azon a szinten is kell megoldani. A gyógyszerek a kémiai hatásuk alapján persze oldják a szorongást viszont a probléma gyökeréig nem hatolnak le.

Persze a pszichológustól nem azt kel várni, hogy egy beszélgetést követően megmondja, hogy mit kell csinálnod. Inkább együtt gondolkodtok és keresitek azt a pontot amikor elindultál ezen az úton, milyen bázis vesztés történt, mi az a hívó jel, ami kiváltja a pánik rohamot.

Biztos, hogy sok minden újra felidéződik, jó és rossz dolog, lesz olyan, ami miatt esetleg még sírsz is egyet viszont egyre erősebb leszel lelkileg, valamint egy csomó reakciódra rájössz , hogy miért is éppen úgy reagáltál akkor. Sok minden más megvilágításba kerül és rájössz, hogy milyen sok probléma megoldó eszköz van a kezedben.

2013. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! :)

Rendben, mindenképp az lesz, viszont ezért elmegyek jövőhéten, meghallgatom, mit mondanak, aztán szerintem úgyis az lesz, hogy felkeresek egy pszichológust. Csak olyan fura, hogy 21 évesen ilyenek miatt kell görcsölnöm... De majd megteszek minden tőlem telhetőt, hogy kézbe vegyem az irányítást. :)

2013. júl. 18. 17:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Én xanaxot szoktam bevenni, ha rámtör a szorongás (Hatóanyag ugyanaz). De nem állandóan, csak néha-néha. Szerintem próbáld meg te is úgy, mert ha folyamatosan szeded, akkor könnyen, nagyon könnyen rászokhatsz. Utána pedig nehéz lesz róla leállni.


Pszichológust pedig én a helyedben mindenképpen felkeresnék, még akkor is, ha közben pszichiáterhez is el kell járnom. Ha csak gyógyszert szedsz, csak a tünetek szűnnek meg, amíg szeded őket. Viszont pszichológusnál megoldódnak a problémák, hogy a gyógyszer után is maradjon a jó állapotod.

2013. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el a pszichiátriára, ahogy az orvosod javasolta, és ott mondj el mindent, ami ebben a témában eddig történt. Tudod, csodák nincsenek, és egyetlen frontintól még senki sem gyógyult meg. Ne kicsinyeld le az orvosnál a rosszulléteidet, a rohamaidat. Egyáltalán nem szégyen az. íha a doki mindent megtud a betegségedról, hamarább gyógyulsz, mert a jó gyógyszert tudja felírni Mellesleg ezek a gyógyszerek még évek mulva se okoznak rászokást. Jó esetben 3 hónap alatt túl vagy az egészen, ha betartod, amit a doki javasol.
2013. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!