Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenki a maga sorsa kovácsa,...

Mindenki a maga sorsa kovácsa, ezt miért nem képesek sokan felfogni?

Figyelt kérdés

Egyetem: Folyton panaszkodnak a semmit érő szakon tanulók, hogy ha végeznek, akkor nem fognak tudni elhelyezkedni, vagy egész életükben minimálbérért kell majd robotolni, mert ebben a szakmában nem fizetnek jól!


Kérdezem, hogy akkor miért nem hagyod ott és kezdesz el valami értelmes szakot. Én is azon vagyok, mérnökinformatika, még nincs meg a diplomám se és részmunkaidőben dolgozom, de elég jól keresek + már van külföldi ajánlatom is.


Jaj hát ő nem fog ilyen ...-okat tanulni, mint amit mi tanulunk, amúgy is jó ez a szak, csak a ... világ a rossz, nem értékelik.


De számos ilyen esettel találkozok mindenhol, de mindig csak azok hőbörögnek, akik lusták voltak tanulni valami értelmeset. Jaj hát az nehéz. Hát a jóléthez küzdeni kell és kész. Milyen furcsa, hogy villamosmérnök, orvos, gyógytornász, informatikus, közgazdász, matematikus, fizikus ismerőseim közül senkit nem hallok panaszkodni.



2015. szept. 16. 13:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ehez is hozzáfűznék valamit! Nem egy csoporttársam van, aki azért kénytelen dolgozni tanulmányai mellett, hogy eltartsa magát. Piszok kemény, de meg lehet csinálni, csak kitartás kell hozzá"


A 2. vagyok újra: és nem kimondottan erre gondoltam, hanem arra, akiknél már középiskolára sem jut el az illetö mert a család helyzete miatt el kell menni dolgozni (mindenféle képesítés meg szakma nélkül) minimálbérért. Az ilyen embernek utána gyakorlatilag semmi esélye sincs bármiféle képzésre, a keresetéböl jó esetben nem hal éhen, de tanulásra félretenni nem tud - azaz még egy síma érettségi is kizárt dolog. Szerintem ez az a réteg, akire nem vonatkozik az általad említett kitétel, nekik nincs lehetöségük feljebb kerülni.

2015. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Oké, kidühöngted magad. Jó volt?

Akkor most elmondok valamit, figyelj csak: tévedés, hogy mindenki amaga sorsának a kovácsa. Vannak külső tényezők is, amiken esetleg nem tudsz változtatni. Majd megérted, ha elég érett leszel.

2015. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12: A mindenki a saját sorsának kovácsa azt jelenti, hogy az illető tud alkalmazkodni, ha azt kell :pl. több munkát vállal, újat tanul, stb. ÉS/VAGY megváltoztatja a körülményeit, ha azt kell: pl. újat tanul (nem fura, hogy ez a tanulás mindkét helyen szerepel? hmm), kimegy külföldre vagy -amennyiben nem a minimálszinten él- befektet, új lehetőségek után néz. Igy kihozza a lehető legjobbat, ami kihozható az életéből, az ő egyedi adottságaiból.

Feltételezem, hogy érted, hiszen érett gondolkodású, felnőtt ember vagy.

2015. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%
Majd pár év múlva megnéznélek mire jutottál.
2015. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

2 éve mentem tönkre a testvéremmel együtt. Először a volt párom üres lakásában laktam, ahol víz nem volt, villany is csak egy és ahova valójában csak a cuccaim egy kis részét engedte ott tartani. A cuccaimat eladtam, elajándékoztam a szállításért cserébe és beraktam őket egy raktárba. Bejelenkeztem statisztának, kóstolásokra, mindenre amit csak találtam a neten. Ezen kívül napi 8-10 órában önéletrajzokat küldözgettem, így 3 hónap múlva elhelyezkedtem közalkalmazottként havi 80nál alig többért. Reggelente (mivel mindenkinél jó fél órával előbb beértem) arcot-kezet-lábat a csapnál, a többit a bidében mostam. És kerestem az újabb munkahelyet és találtam is. Közben nulla forinttal belekezdtem egy kozmetikai cikk eladásba, amiből jó esetben is a saját hasonló dolgaimat tudom fedezni. Ekkor újonnan szerzett ismerős szobájában laktam (egy ágy és 3 polc),igaz normális áron, közben a testvérem szintén ismerősnél. Kölcsönkértünk ismerősöktől, majd mikor megvolt a 3 hónapom kölcsönt vettünk fel, hogy felújíthassa a biztonsági őrijét. Annyi szolgálatot vállalt amennyit bírt. Jelenleg nagyon sokszor proteint iszik kaja helyett, amikor a bérlete lejár 2 km-t gyalogol míg bejut a melóhelyére és bár imád bulizni hacsak a régi barátai nem hívják meg akkor nem megy, én fodrászolom és a napi pár szál sodort cigijén kívül gyakorlatilag semmire nem költ, hogy befektessen valamibe, amiben hisz. Közben melóhelyen angolt tanulunk mindketten, én 40akárhány évesen amint lehet újabb szakmát is, amiből szabadidőmben pénzt kereshetek. Persze újabb önéletrajzok, újabb, jobban fizető melóhelyeket pályázunk. Adósságunk jelenleg a kb. 30ezres APEH levonáson kívül 50ezer havonta úgy, hogy az ismerősöknek most nyáron adtunk vissza először.


És nem szidok semmit és senkit, mert az nem vezet semmire. Csinálom a dolgomat és ahogy mondani szoktam: álmodok és teszek azért, hogy jobb legyen.


Hány év múlva szeretnél "megnézni"? :D

2015. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Azért mert az egészséges gazdaságban nem kellene mindenkinek diplomája legyen. Nincs szükség annyi diplomásra.

Tanuljanak szakmát, ami jó valamire, s lehet benne vállalkozni.


Ja, hogy a az olyan szakma, amihez két kéz munkája is kell az büdös.... na ezért!!!!!!!!!!

2016. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!