Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokan miért hiszik azt, ha...

Sokan miért hiszik azt, ha vesznek egy nagy böhöm autót, akkor mindenki félni fog tőlük az utakon?

Figyelt kérdés

Én pl kifejezetten szeretem szivatni az ilyeneket, mert az esetek többségében valami 1 méter 50 mély emberke ül egy ilyenben, de ha 2 méteres lenne, az se zavarna. :)

Viszont rendre elvárja az ilyenek többsége, hogy eltakarodjanak előlük az útról.



2015. jan. 11. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Mert a méret a lényeg, üdvözlettel: Józsi, a szippantós Ifából
2015. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Mert ebbe nőttek bele, egy torz társadalomban. Sőt, még a mai fiatalok java is ezt látja.
2015. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért mert ismerik a fizikát. Gondold végig: ha mondjuk egy kispolszki nem adja meg az elsőbséget és neki mész akkor mi történik meg ha egy nagy böhöm batár jön ki eléd és neki mész akkor mi történik? Na ezért jobb tartani a nagy autóktól úgyhogy ne szivasd őket mert rosszul jársz, még akkor is ha neked van igazad.
2015. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Kompenzálni kell a nadrágban a dolgokat...


Egyébként tényleg meg lehet őket szivatni könnyen, még normális közlekedési keretek között is, egy nem túl erős autóval is, mert vezetni viszont nem tudnak

2015. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
"Én pl kifejezetten szeretem szivatni az ilyeneket" És ezzel süllyedtél le az Ő szintjükre..... ;)
2015. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

A kérdező és a #4-es válaszoló is nagy király lehet!


Inkább neki állnak szívózni az úton, mert az egójuk nem engedi, hogy valakinek nagyobb autójuk van mint nekik, netán még gyorsabban is haladnak. Nah azt már tuti nem lehet elnézni senkinek...


Inkább a közúti veszélyeztetés! Remélem egyszer az emberükre akadnak az úton, amikor ilyen jófej módon közlekednek.


Amúgy meg jobbra tartás van, függetlenül attól, hogy Dacia akar megelőzni vagy 7-es BMW, bár gondolom az előbbi kevésbé fáj.

2015. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Ábel:


Direkt leírtam, hogy normális keretek között. De, hogy egy példával is éljek.


Autópályán, kamion előz kamiont, én mögötte, 80-90es tempó. Megérkezik a barom a fent említett autókkal, villog indexel. Pedig nem takarom ki a 40 tonnás kamiont, látja mi történik. Követési távolság nulla. Kimegy a kamion, vissza 4 padlógáz. A bamba, vezetni nem tudó ember meg hiába nyomja 5-6.ban a böhöm autójának, a következő kamion előtt nem ér utol. Én kimegyek a külsőbe, de nem megyek többet 130-135nél. A következő kamionnál lazán index, és előzök állandó sebességgel. Kb akkor ér mögém ismét amikor elhagyomy a kamiont, és látom, hogy elborul az agya. Na most ha szerinted az intenzív gyorsítás, szabályos közlekedés (gyorsítás, jobbratartás, irányjelző használatával szabályos előzés, ezeket pont nem tartják be az említettek) veszélyeztetés, akkor te is pont a kifogásolt kategóriába tartozol.

2015. jan. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

Kedves #7-es válaszoló!


Ott van a probléma, hogy ezt írtad:


"Egyébként tényleg meg lehet őket szivatni könnyen, még normális közlekedési keretek között is..."


Azaz nem arra törekedsz, hogy biztonságosan a lehető legésszerűbben rendezd a forgalmi helyzetet (pl: elengedd a gyorsabb járművet), hanem arra, hogy szivasd a mögötted jövőt. Teljesen mindegy, hogy elvileg szabályosan közlekedsz vagy sem, ha szándékosan kiprovokálsz baleset veszélyes szituációt.


Nekem nincs nagy autóm, egy átlag méretű sedan BMW-m van, dinamikusan közlekedem, de biztonságosan.


Nem tudom mitől van az, de sok kis autó sofőrjéből ha meglátja, hogy jön egy drágább kocsi mögötte előtör a Mad Max és egyből viaskodni kezd, vagy a rosszabb, az önkéntes rendőr, aki úgy érzi, most a világ bűneiért a mögötte jövőnek kell lakolnia.


Az első a viccesebb kategória főleg amikor egy Corsa vagy Suzuki izmozik egy láthatóan 3-4 literes autóval. Az utóbbi meg az őrültebb, mert szándékosan baleset veszélyes helyzetet provokál ki.


Abban teljesen egyetértek, hogy a helytelen követési távolság nagyon veszélyes, de erre nem úgy kéne reagálni, hogy revansot veszek, hanem el kell engedni az ilyen barmot.

2015. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Még mindig tartom magam ahhoz, hogy ebben semmi balesetveszélyes és provokatív nincs. Bőven az elvárható távolságon túl megyek a belső sávba. Jobbra tartok amikor kell, és ésszerű. Nekem sincs gyenge autóm és nem szoktam szórakozásból csinálni ilyesmiket, csak kiemeltem, hogy ha normálisan közlekedik az ember akkor ezek az emberek a tudatlanságuk és a vezetési intelligencia teljes hiánya miatt megszívják.


Nem szoktam önkéntes rendőrt és népnevelőt játszani, mert ezek a dolgok engem is irritálnak, és még több gondot okoznak. Viszont azt rosszul viselem, ha én a szabályok és a helyzet adta maximális hatékonysággal kívánok haladni (jelen esetben folyamatos 130, lassítgatások miatt) akkor azt egy látványosan szabálytalankodó közveszélyes egyén (pl az ilyen f**zkalapok, akikről szó van) megakadályozzák. Nem fogok fékezéssel két kamion közé besorolni azért, hogy valaki 200zal mehessen, amikor én 130-140 közötti tempót folyamatosan tartok. És lehet tőlem akármilyen kocsija. Láttam én már Suzukival ugrálót is bőven. Amíg normális keretek között közlekedik valaki addig én maximálisan előzékeny vagyok, talán túlzottan is.

2015. jan. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom mitől van az, de sok kis autó sofőrjéből ha meglátja, hogy jön egy drágább kocsi mögötte előtör a Mad Max és egyből viaskodni kezd, vagy a rosszabb, az önkéntes rendőr, aki úgy érzi, most a világ bűneiért a mögötte jövőnek kell lakolnia. "


Ja és ahogy ez teljesen igaz, úgy a fordítottja is. Adott szituációban aki többre értékeli a saját autóját úgy ítéli meg, hogy magasabb rendű az adott szituációban, mint a másik fél. Pl tipikus ilyen eset amiről szó van, vagy éppen a besorolás, elsőbbség nem megadás stb. Nézd meg hogy igenis a nagy fekete BMW, Audi etc. presztízs szedánok és városi terepjárók előznek jobbról, nem adják meg az elsőbbséget, vágnak be stb. Sajnos ilyen a mentalitás Magyarországon

2015. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!