Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miről beszélgessek az új...

Miről beszélgessek az új munkatársaimmal? Nem vagyok nyitott, de most kerültem be egy új csapatba és elhívtak sörözni.

Figyelt kérdés
2015. szept. 17. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Új csapatba kerültél, valószínűleg nem te fogod vinni a beszélgetést. Igyekezz minél többet hozzászólni a témákhoz, főleg akkor, ha kérdeznek is és ne rendezd le 1-2 szóval a dolgokat. Aztán, ha úgy látod, hogy van igény, lehetőség arra, hogy te is felhozz valami témát, akkor hajrá, nem kell félni :)
2015. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 slajmi ***** válasza:
20%

1-sex

2-sex, kocsik

3-sex, politika

2015. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két sör után majd alakul,de személyes dolgaidról ne beszélj! Ne adj támadási felületet nekik!

Tapasztalatból mondom!

2015. szept. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz, mert én sem vagyok nyitott, megértelek. Rögtön ki fognak kérdezni a magánéletedről, kivel, hol laksz, kivel élsz, eddig hol dolgoztál. Lehet, hogy szó lesz a főnökről, dolgozókról, vmilyen álláspontot kell(ene) képviselned, vagyis velük szemben vagy mellettük. Ez pedig nehéz. szerintem még ne Te dobj fel témát, legfeljebb akkor, ha van vmi különleges nálad vagy vmelyik kollégádnál. Mivel sörözni fogtok, nem hiszem, hogy mindenki hallgatni fog és egy beszél, sokkal inkább a szomszédok beszélgetnek, vagyis kettesével. Hogy új dolgozóként ki fog veled beszélgetni, ez a nagy kérdés.
2015. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra ügyelj, ne mondj olyat, amit majd ellened tudnak fordítani.
2015. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha új emberként elhívtak sörözni az azt jelenti, hogy meg akarnak ismerni, persze ez neked is lehetőséget ad a kollégáid, a csapat megismerésére.

Először is, legyél nagyon visszafogott a piálásban, ne hagyd magad itatni.

Első együtt sörözés alkalmával, mindenképpen fizesd a saját fogyasztásodat, kerüld el, a mindenki fizet egy kört, meg a, meghívlak, majd legközelebb visszahívsz szituációkat.

Egyrészt, mert (a csapat létszámától függően) csúnya berúgás lehet a vége, másrészt meg anyagilag sem előnyös.

Magadról csak olyan információkat adj ki amiket bárki tudhat.

Lehetőleg olyan témákba menj bele ami téged segít megismerni a kollégáidat, a csapatot.

A rendszeres hétvégi együtt sörözéseket meg lehetőleg kerüld.

Az ilyen, rendszeres együtt ivásokon előfordulhat, hogy olyan információt közölsz a társasággal, amit később ellened fordíthatnak.

Maximum céges bulikra, karácsony és egyéb ünnepek.

Valamint néhány elkerülhetetlen csapat vonatkozású "ünnepre", kolléga névnapja, születésnapja, stb... menj el, ha meghívnak.

Ezeken a bulikon kisebb az esély az ilyen elszólásokra, mert ott mindenki az ünnepelttel, céges bulin, ahol esetleg még a főnök(ök) is ott van(nak), saját "polírozásával" van elfoglalva.

Sajnos ma már nincsenek olyan összetartó kollektívák akikkel érdemes volna bizalmasabb, a munkahelyen kívüli kapcsolatot létesíteni.

Ma már bárki "alátesz" bármelyik kollégájának, ha az állását féltve az érdeke úgy kívánja.

2015. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!