Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek egy dolgozóval...

Mit tennétek egy dolgozóval akiről kiderül hogy az elmúlt négy év összes betegállománya 100%-ban kamu volt?

Figyelt kérdés

Rövidre fogva egy munkatárs, aki évek óta ott dolgozik és évek óta azt csinálja, hogy betegállomány 1-2 naposak, periodikusan. Ordít róla hogy nem beteg, mert senki se beteg minden 2. héten menetrend szerint. Egyik nap még semmi baja, másnap már olyan beteg hogy jönni se tud, aztán még egy nap és kutya baja. Ez megy évekig.

(A nagyokosok megjegyzik majd hogy lehet ilyen betegség gyógykezelés, nos olvassanak tovább).

Nem részletezem a körülményeket, de kiderült: az illető munkatárs egyetemre járt (levelező) és az összes „betegsége” egybeesett az egyetemi tanítási napokkal és a vizsgákkal. A főnök benn volt az egyetemen, egyeztetett, és kiderült: 100%-os az egyezés. Az összes betegsége egy egyetemi program.


Na most, a jog ismer olyan esetet hogy táppénzcsalás. Ez bizony az. Itt bizony felelős az illető „beteg” és az orvos is aki kiadta a papírokat.

Ebből kőkeményen BTK-n alapuló peres eljárás lehetne, nem is kéne más, csak továbbítani az esetet a NAV-nak (jövedelmet érintő járulék miatt) és a TB-nek, aki aztán bevonná az orvosi kamarát, az orvos is a beteg is menne bíróság elé, az orvost eltiltanák hivatása gyakorlásától stb stb pénzbeli kemény büntetések.


De nem ez a kérdés. Vajon a főnök mit tegyen a dolgozójával? Azzal a dolgozóval, aki éveken keresztül kétheti rendszerességgel kőkeményen átb***szta? Mi legyen azokkal a dolgozókkal akik éveken keresztül pótolták a kieső kollegát és túlóráztak miközben ez a paraszt meg kamu betegséget jelentett?


Mi lenne ha a kollegák azt mondanák hogy rendben én 4 éven keresztül túlóráztam helyetted, 4 év alatt mondjuk 300 órát (300 óra per ember és nem összesen) ezt most szépen visszaadod?

Vagy ha ez nem működik akkor szépen fizeted? És akkor még örülj hogy nem a fejed verjük szarrá, hanem beérjük ennyivel?


2015. szept. 18. 07:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Az egész ország lop csal hazudik az adóhivatalokkal egyetemben. Persze nem vitás h a dolgozó kijátszotta a vezetőjét, de én úgy gondolom h ez nem a munkatárs az ugyanolyan beosztott jogköre hanem a vezető dolga h intézkedjen ez ügyben. Attól neki nem lesz jobb az élete/ bár lehet jobb lesz/h a kollégáját feljelentgeti meg hasonlóak. Ja az valóban normális h a vezető elrendeli a túlórát s közbe nem fizeti ki a dolgozóit, ha már a NAV-nál tartunk ez pld büntetendő s nyilván ez is a kolléga hibája. Az h hülyék dolgoznak neki s inkább lenyelik a gombócot mert mondjuk gizike 8 órát dolgozik, de nem baj 12 órát kell dolgozni de ugye az se baj ha nem fizetem ki, mert örülj h nálam dolgozhatsz. Ingyen temetni se temetünk. Szóval mind 2 oldalon van bőven mit sepregetni. Nyilván a dolgozó nem merte elmondani h egyetemre jár. MIÉRT NEM? Mert kirugják. Az már meg se fordul senki agyába h azért mert tovább tanul neki is dolgoznia kell pénzt keresnie, ugyanis ebben az országban ilyen nincs h egyetemre jár meg dolgozik, vagy dolgozik s nem képzi tovább magát, vagy tovább képzi magát s nem dolgozik, szülők fizetik. S ahol az embernek nincs szülői segítsége de ő igenis tovább akar jutni akkor az hogyan finanszírozza? sehogy maradjon ott ahol van s dögöljön meg egy gyárba vagy akárhol. na ezért takarodnak innen ki a fiatalok külföldre se előremenetel se rendes fizetés, s csak mutyiság s simliskedés.
2016. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Tudom ez az aduász indok ,hogy a másik is lop ,meg a másik is csal, akkor ez legitimmé teszi az én lopásomat is.. Persze idehaza az "állambácsitól" nem bűn lopni ,hanem erény. Ez a mentalitás szerintem 100 év múlva sem fog megváltozni idehaza.


"vétkesek közt cinkos ,aki néma" A főnöknek is van vaj a fején,neki is kijárna egy alapos ellenőrzés a túlórák miatt. A dolgozók kényszerhelyzetben vannak mert féltik a munkahelyüket,a családnak enni kell adni,a hiteltörlesztő meg a csekk az meg jön havonta.De ha valaki fel meri emelni a hangját akkor a többi szépen lehurrogja,nem áll mellé..Igen,ezért is menekülnek el innen az emberek külföldre.

2016. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!