Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 hónap+ után küldtek el, de...

3 hónap+ után küldtek el, de egymásra mutogat a munkahely és a közvetítő cég - mi történhetett?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén fogok fogalmazni mert még mindig nem térek napirendre afelett, ami történt velem.

Sikerült nyár elején elhelyezkednem egy olyan cégnél, ami jelenleg Magyarország legbiztosabb munkahelyei közt van, mert nagy bővítés megy végbe jelenleg ennél a cégnél, és több, mint ezerrel több dolgozóra van szükség. Igaz, csak munkaerő-közvetítő cég segítségével, de örültem, hogy sikerült. Elkezdtem dolgozni, egész hamar beletanultam, megszerettem a helyet, 1-2 embert leszámítva de az mindenhol van, főleg ahol egy műszakban 600 dolgozó van, azzal nem foglalkoztam. Szerettem amit csinálok, és a munkahellyel sem volt különösebb problémám. A túlórákra is bejártam, ahogy előírták, és magamtól is vállaltam plusz túlórákat (nem esett nehezemre, szerettem a munkámat). Szeptember 30-án közölték, hogy a közvetítő cég(!) felmondta a szerződést "teljesítmény gondokra" hivatkozva. Furcsálltam, mert ezt a közvetítő cég honnan a fenéből tudná, másrészt megkérdeztem a közvetlen főnökömet, és azt mondta, ez hülyeség, jól dolgoztam. Másnap bementem a közvetítő céghez, sajnos aláírni a megszüntetőt, ott pedig azt mondták, nem ők kezdeményezték megszüntetést, hanem a munkahely. Elküldték még velem egy napon két másik kollégámat is. A két hely nem tudja megmondani, ki mondott fel. Már 1 hét híján 4 hónapja dolgoztam ott. Azért teszem ki a kérdést, mert val.szeg. vannak tapasztaltabb dolgozók is itt, én ezt nem értem és ideges vagyok, nem akarok még egy ilyet újra átélni, BIZTOS MUNKAHELYEN szeretnék dolgozni, ahonnan nem fognak elküldeni mondvacsinált indokokkal.

(Amit megtudtam, hogy a közvetítő cég talán milliókkal tartozhat valakiknek, akiktől bérlik az irodájukat és azt a következtetést vontam le, felvették a pénzt utánunk, majd elküldtek, jöjjönek az újak - de ez csak szóbeszéd, bár ha igaz, bűncselekményt is elkövettek, mivel hosszú távú munkára toborozzák az embereket a hirdetéseikkel az egész országban, de ez nem hosszú távú így.) (Feltételezem mindenki találkozott a hosszú távú betanított munka hirdetéssel, mert minden magyar városban van - ezúton közlöm: NE MENJETEK, ÁT LESZTEK VERVE, és tépjétek is le a plakátot, ha látjátok, ahogy én teszem)!



2015. okt. 7. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a közvetítő cég sáros. Ezeknél gyakori, hogy nem fizetnek a dolgozóik után semmit: se adót, se tb-t.
2015. okt. 9. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Jelentsd fel őket! Amugy pedig ha lejárt a próbaidő, és már határozatlan idejű a szerződésed, akkor nem küldhetnek el felmondási idő nélkül! Fordulhatsz a munkaügyi bírósághoz is!
2015. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Privátban leírod melyik ez a cég?
2015. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!