Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen a dolgozók...

Egy munkahelyen a dolgozók minek játsszák az agyukat hogy az új szerződést senki se írja alá? Aztán persze suttyomban mindenki aláírja.

Figyelt kérdés

Új cégtulaj új szerződés. Első lépése a tulajnak a fizu csökkentése. A dolgozók kapják az új szerződést és ordítoznak: nem írjuk alá! Egymás előtt megy a szájkarate, hogy én aztán alá nem írom! Velem ezt nem csinálhatják! Azonos munkaidő azonos munka csak kevesebbért! Hát mit képzelnek! Nem írom alá-ordibál mindenki.

A cég hagyott időt az aláírásra. És suttyomban hogy senki meg ne lással, ebédszünetben munka előtt/után egymás után somfordálnak be a dolgozók a főnökhöz leadni az aláírt papírt. De gondosan ügyelve hogy senki meg ne lássa. Közben meg megy a pofázás: te aláírtad? Na én aztán nem! Ügyvédhez megyek! (ha ha és milyen alapon?)

Eltelt egy hét az összes dolgozó aláírta. És furcsa módon ez már nem téma. Egyik se kérdezi meg a másiktól, hogy na te nem írtad alá tényleg? És akkor mit csinálsz még itt? Mert ha nem írta alá akkor nincs érvényes szerződésed hiszen a régi megszűnt. De akkor szerz nélkül nem dolgozhatsz. De mégis itt vagy tehát aláírtad! De hiszen épp tegnap még óbégattál hogy én aztán nem!


Kinek játsszák az agyukat ezek a seggek?

Én megkaptam a szerződést 5 perc múlva aláírva vittem is. Van más állás ahova mehetek? Per pillanat nincs. Hát még jó hogy aláírom. És nem pofázok meg verem a mellem a semmire hogy én aztán nem!


2015. okt. 17. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha titokban viték be aláírva, akkor honnan tudsz róla?
2015. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Marha egyszerrű irodista vagyok nem melós, és az összes papír végős soron hozzánk kerül irattárra. És a hasma fogom a röhögéstől mikor hallom a hőzöngést hogy nem írom alá hogy képzelik nálam meg ott van az összes szerződés aláírva.

ÉS nem jönnek rá a gyökerek hogy azzal hogy még állásban vannak azzalé magukat buktatják le, hiszen ha tényleg nem írta volna alá akkor már nem kéne neki bejárni dolgozni.

Mert volt valaki aki nem írta alá nem is jár azóta. Közös megegyezés aztán csá.

2015. okt. 17. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én volt munkahelyemen a pénteken délelőtt bejelentett kötelező szombati túlórák ellen hőzöngtek csapatostul rendszeresen,aztán csak a dolgozók 1-2%-a nem jött be szombaton. A túlórákat persze fizették rendesen. Aki nem jött és nem hozott orvosi igazolást az nem kapott mozgóbért arra a hónapra. Ennyi.
2015. okt. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!