Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tűrik el egy dolgozók a...

Miért tűrik el egy dolgozók a munkahelyen hogy az alapbérből a főnök kénye kedve szerint törvénytelenül? Senki se mer szólni féltik az állásukat-oké-Na de hol a határ ha nem itt?

Figyelt kérdés

Ha adott egy munkahely ahol az az alaplégkör hogy „ez van nem tetszik elhúzol”. Szabi nincs, túlóra van, vagy fizetik vagy nem, beled lóg a munka közben mert1 ember 3 másik melóját végzi.

A főnök meg leszarja ha nem tetszik elmész majd jön helyetted 20 másik.

Az emberek meg kussolnak mert örülnek hogy van meló egyáltalán. Oké.


Na de amikor a főnök az alapbérből vonogat le kénye kedve szerint csak úgy (erre csak hatóság/bíróság jogosíthatja fel!) akkor hogy lehet hogy a dolgozók még ekkor is kussolnak?

Féltik az állásukat-na de meddig? Hol van a határ amikor már csak kinyitják a szájukat? Hol a határ, ha eszek szerint itt nem? Minek kéne történnie?


Hozzáteszem hogy eleve nagyon szarul fizetett nettó 80-as dolgozókról van szó. 80E de nem 8 órára hanem 10-re mert a túlórát se nagyon fizetik.


2015. szept. 11. 08:44
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Címből levonogat kimaradt.
2015. szept. 11. 08:45
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

Mert birkák. Szerintem az alsó határ az, amikor már ételre/bagóra/italra sem futja. Addig ezekkel a zombiagyúakkal mindent meg lehet tenni.


A totális kizsákmányolás receptje: dolgoztass rengeteget, hogy ne legyen idejük más munka után nézni. Fizess minimumot, hogy egy napig se maradhassanak távol.


Ez természetesen csak egy elszegényedett társadalomban működik. Ha minden ember megtehetné, hogy akár egy-két hónapot is otthon maradjon, akkor a munkáltatók elgondolkoznának azon, hogy megbecsüljék őket. Addig reménytelen.

2015. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Két gyárigazgató beszélget:

-Te mennyi bért adsz a dolgozóknak?

-Én? Semmit! És Te?

-Semmit..

-És bejárnak?

-Persze, minden nap!Nálatok is?

-Igen

-Te, nem kéne ezektől beléptidijjat szedni??



Szóval a vicc sarkítva de igaz. Amíg lesz olyan birka aki elvállalja addig sanyargatják a dolgozókat.

2015. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ha etetned kell X szájat és nincs más munkalehetőség, akkor nem birkaság. Ellenkezőleg: az lenne marhaság, ha szólna.

Ilyen helyzetben az ember némán tűr, és közben csendben keresgél vagy képzi magát.


"Globálisan" addig maradhat fent egy ilyen helyzet, amíg az adott munkáltató "monopolhelyzetben" van. Ha bővülnek a munkalehetőségek, és meg tudnak tőle szabadulni a munkavállalók, neki pedig nem lesz alkalmazottja, akkor változtat a "díjazási politikáján".

2015. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

neki pedig nem lesz alkalmazottja,


ez az idő sose jön el. amíg szar van légy is van.

2015. szept. 11. 16:45
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

" 80E de nem 8

órára hanem 10-re mert a túlórát se

nagyon fizetik."


80E 10 órára? Az még bruttoban is nagyon jó! Én 10 órára csak kb 18E-t kapok amibõl 12E se marad adózás után. De én nem panaszkodok, meg lehet élni ilyen kevésbõl is.

2015. szept. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ez havi összeg, te!

Nem 8000 ezres órabérről ír!

2015. szept. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

80E 10 órára?


Ne etessétek a trollt!

2015. szept. 12. 09:46
 9/22 anonim ***** válasza:

" Ez havi összeg, te!"


80 egy honapra? Jo vicc...

2015. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ha 80 / hó jó vicc, akkor mit szólsz ahhoz hogy tavaly voltam 2 hónapot egy cégnél, ahol részmunkaidősként havi 30.000-at (!!! annyit!) kaptam.

De a munkaidő meg teljes volt. Napi 8-10 órára havi 30? Igen, annyi.

És csináltam. Igen, csináltam. 2 hónapig. Nem volt más állás lóvém semmi, ez volt. Hát csináltam.

2015. szept. 12. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!