Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos e az azonnali hatályú...

Jogos e az azonnali hatályú felmondásom?

Figyelt kérdés

Idén májusban kezdtem el dolgozni egy munkahelyen. A kisfiam 2 éves volt akkor.

3 hónap próbaidőm volt, ami augusztusban lejárt.

Egy nevetséges indokkal a mai napon azonnali hatállyal felmondott a munkáltatóm. (4 ora bejelentett mellett 12 orat dolgoztam, de ez igazából mellékes)

A kérdésem a következő: Szabályos ez a felmondás ebben a formában? A kisfiam még nincs 3 éves, védett személy vagyok?

Nem vágyom vissza, csak annyi sok rosszat kaptam a főnökeimtől hogy valamit az orruk alá akarok dörgölni, ezert érdekelne hogy jogellenes e a lépésük.


2015. okt. 21. 12:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy védett, ha dolgozol. Csak addig, amíg szülési szabin vagy.

Ha annyira nevetséges az indok, akkor munkaügyi perrel fenyegetőzhetsz.

2015. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Kései Sirató ***** válasza:
Csak próbaidő alatt lehet azonnali hatállyal felmondani, de te már nem vagy próbaidőn, májustól számítva a 3 hónap rég lejárt. Vedd elő a munkaszerződésed és nézd meg, mi áll benne, mennyi a felmondási idő.? Ami benne van, azt a főnöködnek be kell tartania, vagy ki is fizetheti azt az időszakot.
2015. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Fel lehet mondani azonnali hatállyal 3 év alatti gyereknél is, bizonyos körülmények esetén.

Mivel nem tudjuk, milyen indokkal mondtak fel, ezért nem lehet biztosra állítani, hogy szabálytalan.

Íme egy cikk, amiben talán megtalálod a választ.

[link]

2015. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont a lényeg maradt ki, hogy mivel indokolt a munkáltató, mert vannak helyzetek, amikor jogos.
2015. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

1. Nem vagy védett semmilyen szempontból, tehát az, hogy a gyerek még nincs 3 éves, nem akadálya a felmondásnak.


2. Az azonnali hatályú felmondás lehet jogos, ehhez tudni kellene, milyen indokkal mondott fel a munkáltaló.

2015. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Így van. Mivel indokolta?, ugyanis az azonnali hatályú felmondást próbaidő letelte után indokolni köteles, bármelyik fél él is ezzel a lehetőséggel!


Ne sokáig várj a válasszal, mert jogvesztő határidők vannak ilyen esetben, tehát ha lépni akarsz, akkor mielőbb tudnunk kell a részleteket!

2015. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Akkor részletesen: Egy non-stop szoláriumban dolgoztam (papíron 08:00-0:00-ig volt nyitva). Az éjszakás műszak 19:00-07:00-ig van. Éjféltől az ajtót be kellett zárnunk, ha valaki jonni akart akkor csengetett. Az ejszakasok takarítottak, aztan engedélyezett volt az alvás.

Akaratomon kivul (nyilván) elaludtam veletlen. A kolléganőm keltett a reggeli váltásnál csengetéssel. Jelzem, arra azonnal felébredtem. Majd néztem a telefonomat meg a benti céges telefont, volt nem fogadott hívás rajta. Visszahívtam a főnököm, azt mondta hogy nem keltem gél időben, nem vettem fel a céges telefont es amig aludtam egy vendég szeretett volna jonni az üzletben de mivel nem nyitott ajtót senki elment. Azt mondta a főnököm hogy kép is van rola (kamera). Hozzáteszem ha csengetett akkor arra fel kellett ebredjek..

A munkámat becsülettel végeztem, talán túlságosan is tobbet tettem bele, mint amit kellett volna. Olyan dolgokat is megcsináltam amik nem az en feledataim lettek volna.

Varom a velemenyeteket.

2015. okt. 22. 19:45
 8/24 anonim ***** válasza:
Nézd, ha valóban van felvétel arról, hogy a vendég jött, csengetett, nem tudott bemenni, akkor sajnos jogos a
2015. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Hoppá, elment véletlenül, bocs. Szóval, ha vendég nem tudott bemenni és erről van felvétel, akkor sajnos jogos a felmondás. Bár egy valamit nem igazán értek: azt írod, engedélyezett volt az alvás, utána meg azt, hogy elaludtál akaratodon kívül. Most akkor lehetett aludni vagy sem?
2015. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Meg aztán:

" Majd néztem a telefonomat meg a benti céges telefont, volt nem fogadott hívás rajta... egy vendég szeretett volna jonni az üzletben de mivel nem nyitott ajtót senki elment... Hozzáteszem ha csengetett akkor arra fel kellett ebredjek."


Elképzelhető, hogy annyira fáradt voltál, hogy sem a telefonra, sem a vendég csengetésére nem ébredtél fel, csak reggel a kolléganőd csengetésére, amikor már nem mély alvásban, hanem kipihentebb fázisban voltál.

2015. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!