Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Totálkárosra törtem az autóm,...

Totálkárosra törtem az autóm, elszeretném bontani és darabokban eladni, d ki szeretném vonni a forgalomból, hogy az adókat, stb ne kelljen fizetnem. Mi ilyenkor a pontos teendő? Az igaz, hogy a végleges kivonáshoz le kell adni a kasztnit hivatalosan?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 18:07
 1/9 kata kata ***** válasza:
100%
Ha végleg ki akarod vonatni,akkor egy bontóssal kell egyezkedned papírért.
2014. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Méh adhat bontási igazolást? Ha fizetek érte?
2014. ápr. 28. 18:24
 3/9 kata kata ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos.Hallottam én is róla,kérdezd meg őket vagy az ocsmányirodát.
2014. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bontó állítólag ad 15ér igazolást, de a kasztnit vinni kell, ami elég nagy érvágás egy majdnem 20 éves 306-os Peugeotnál. Motorikusan viszont rendben van, lábon bejártunk vele a ház mellé, csak az egész kasztni megcsavarodott.
2014. ápr. 28. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:
" Add el " külföldre... régi trükk.
2014. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Erről beszélnél bővebben? Sajnos még az autó is idősebb nálam egy huszaddal, így annyira nem sokmindent mondtál ezzel.

Vonassam úgy ki a forgalomból, hogy arra hivatkozok, hogy külföldre adtam el?

2014. ápr. 28. 23:44
 7/9 Napkiraly ***** válasza:

Előzőekre ne hallgass, közokirathamisítás mind. A külföldinek eladást más esetben alkalmazzák, a te esetedben az alábbi a tényállás:

"Az okmányiroda a jármű forgalomból történő kivonását hivatalból rendeli el (a zárójelben jelzett időtartamra)"

"a közlekedési balesettel érintett jármű kormányműve vagy futóműve, illetve karosszériája (alváza) nyilvánvalóan úgy károsodott, hogy a forgalomban történő részvétele balesetveszéllyel jár;"

[link]


Menj be a rendőrségre, és beszéld meg velük, hogy legyenek szívesek ezt kezdeményezni (akár jelentsd fel magad írásban, hogy olyan mértékben károsodott a gépkocsid)

2014. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az utóbbi is elég bizar, főleg, hogy hivatalosan nem történt baleset, mivel egyedüli résztvevő voltam, megcsúsztam, illetve nem is közúton történt.
2014. ápr. 29. 23:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy legegyszerűbb papír szerint külföldre eladni... nem a semmiért teszik ezt sokan, mert nem elég, hogy azért fizetni kell, hogy egy bontó átvegye, de akkor még egy fillért se lehet már látni abból a kocsiból.
2014. ápr. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!