Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg tagadhatom a munkát. Nem...

Meg tagadhatom a munkát. Nem megfellő munka védemi ezköz hiánya miatt?

Figyelt kérdés

Meg tagadhatom a munkát ha pl nem kapok munkához munkavédelmi bakancsot ? Félre értem a lenti idézetet?

Munkavállaló jogai pl.==>


"munkaadó köteles a munkát úgy megszervezni, olyan munkafeltételeket biztosítani, hogy az a munkavállaló életét, egészségét és biztonságát ne veszélyeztesse."



2015. okt. 26. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A munka jellege szabja meg (írják elő hozzá), hogy kell-e pl. munkavédelmi bakancsot biztosítani.

Ez nem "az úgy gondolom" kategória.

2015. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kézi anyagmozgatásrol van szó..
2015. okt. 26. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Megtagadhatod. Viszont dolgoznod sem kötelező, van a helyedre 100 màsik. (Ezt a vàlaszt is kaphatod a cègtől.)
2015. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerzödésbe ugy van 100km re ki küldhet másik telephelyre !!

Már multhéten voltam ott kérdezte a fönök mindenkin van bakancs ??

Legközeleb ha közlik hogy menni kellene megint másik telephelyre ,üzembe" .Meg tagadhatom mivel nem kaptam bakancsot ?

2015. okt. 26. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kapsz bakancsot akkor is mondhatod,hogy "Sz.rok én az egészbe".. De ők bármikor elküldhetnek
2015. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megtagadhatod.Ez a magad érdeke is.Bár mielőtt megtagadnád, informálódj, a te munkakörödben milyen védőeszköz jár hivatalosan?

Másrészt úgy tudom egy ideje a munkavállaló is büntethető, ha nem jelenti a megfelelő hatóságoknál, hogy hiányosak a munkavédelmi körülményei.Tehát több ok is indokolja, hogy ne vállald a munkát, ha szabálytalan és balesetveszélyes!

2015. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!