Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az unatkozó irodai munkások...

Az unatkozó irodai munkások miért nem keresnek maguknak programot, hogy valami történjen az életükben?

Figyelt kérdés
Diákként egyetem mellett dolgozom egy irodában, pénzügyön, ahol rajtam kívül 5-en vannak az irodában. Közülük egy 53 éves, a többiek 30-40 közöttiek. Szinte Sosem beszélnek semmilyen értelmes témáról, engem kifejezetten irritálnak, szerencsére csak heti 3 napot vagyok ott. Legfőbb témájuk másik és egymás kibeszélése, pl. Tegnap hallottam mikor épp mentem vissza az irodába, hogy milyen fura, hogy rózsaszín blúz van rajtam és magassarkú, mert még nem láttak ilyen színes ruhában, de más a cégnél dolgozó munkatársakat ugyanígy kibeszélnek. Ezen kívül a legfőbb témájuk, hogy mit egyenek és mennyit meg hogy el vannak hízva és hogy fogyjanak le, mikor én Örülök ha van pénzem kajára...nekik meg az a legnagyobb gonduk állandóan hogy Nehogy egészségtelen kaját egyenek. A másik fő téma a gyerek ( kettejüknek nincs gyereke, a harmadik unokát akar), ha látnak egy terhes nőt vagy valaki bejön a kisgyerekével tanácsot kérni akkor el vannak ájulva, de mr egy babás képről is képesek órákat beszélni. Szerintem azért csak ez a 3 témájuk van, mert egész nap az irodában ülnek és otthon sem történik Velük semmi. Nekem ott a suli, van életem ezer más dologról tudnék beszélni, az ő témáik pedig így fél év után halál fárasztó. Nem tudom, hogy viseljem el őket? Őket nem zavarja, hogy nem történik Velük semmi?
2015. okt. 29. 06:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ú, te az én volt munkahelyemet írtad le :D dettó ugyanez volt, csak nálunk a főzés/tévéműsorok/mások kibeszélése szentháromság ment, a gyerek téma nem annyira. Adjon erőt, hogy tanulj rendesen, mert különben ilyen helyen kötsz ki hátralévő életedre :D
2015. okt. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
csak nehogy te is ilyen legyel 40 eves korodra.
2015. okt. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ilyen lenni, csak attól félek hogyha meglesz a diplomám akkor is egy ilyen helyen kötök ki. Vannak normális helyek is ilyen területen (pénzügy) ? Esetleg valakinek van jobb tapasztalata?
2015. okt. 29. 07:20
 4/15 anonim ***** válasza:

szerencse kerdese, hogy olyan munkahelyre kerulsz-e ahol vannak veled egykoruak. Amikor en kezdtem, akkor egy nagy multihoz kerultem, es rengeteg 30 alatti fiatal volt, baromi jo volt a hangulat.


Most egy masik nagy cegnel vagyok, itt van huszonevestol nyugdij elott alloig mindenki, ez itt mar jelentosen mas.


Egy 40 eves ember teljesen masmilyen eletet el mint egy huszoneves. Mondom ezt negyven evesen :)

2015. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy nem feltétlenül a korosztály beli különbségekkel van gond. Korábban dolgoztam gyakornokként egy idős néni mellett az egyetemen, vele történtek dolgok az unokáival, mindig mesélt róluk és magáról is, vele jól elbeszélgettem, ellenben dolgoztam pár hétig egy multinál is (sajnos nem bírtam tovább), ahol egy nagy teremben volt rengeteg ember a nagyja 25-35 év közötti, nagy hangzavar volt persze éreztem hogy le is néznek hogy csak diák vagyok de rajtam kívül még volt 4 diáklány Velük egy részen űltem de nem nagyon bírtam őket mert folyton panaszkodtak, hogy nékik dolgozniuk kell, egyikük 26 éves volt már elvégzett egy szakot de nem talált munkát, teljesen meg voltak keseredve.

Szerintem a mostani munkahelyemen az a fő gondjuk az embereknek, hogy nem történik Velük semmi és így mindent észrevesznek pl. Bármilyen színű is a körmöm mindig csodájára járnak

2015. okt. 29. 07:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Nos, ennek a kérdésnek két oldala van:


1. Igazad van, nem szabad beszűkülni senkinek. Kellenek hobbik, elfoglaltságok, programok. Minél szélesebb érdeklődésű valaki, annál jobb.


2. De! Most ezt még így nyilván nem látod, de majd megérted: egy felnőtt, megélhetésért napi X órát dolgozó ember más, mint egy pörgő diák. Te is más leszel 30-40-50... évesen, mint most vagy. Diákként hetente háromszor színházba jártam, hétvégente haverok, mozi... Most örülök sokszor, ha nem esem össze ájultan egy-egy hosszú és kimerítő munkanap után. És akkor még ott a háztartás, a család... Hidd el, hogy ilyenkor már nem is annyira hiányzik a régi pörgés. Nem azt mondom, még egyszer ismétlem, hogy szűküljön be az ember, de egy felnőtt élet más, mint a diákélet. Mindennek megvan a maga helye.

Te most diákként lenézed őket, amiért felnőtt életet élnek, pedig ők felnőttek, és ez a dolguk, mint ahogy egyszer neked is hasonló lesz. Oké, nem ez a három témád lesz, hanem olyanok, amik téged érdekelnek majd akkor, de egy diák számára vélhetően az is kevés/unalmas lesz.


Amit amúgy a blúzodról írtál, az nekem nem tűnik kibeszélésnek. Amit mondtak, az akár tetszés-kifejezés is lehetett.

2015. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne ide beilleszkedni? Mivel már fél éve itt dolgozom, nyáron minden nap voltam már oda jutottam hogy nem is nagyon beszélgetek Velük csak dolgozom.
2015. okt. 29. 07:56
 8/15 anonim ***** válasza:

Két dolgot tehetsz.

1. Mindig őszinte és becsületes leszel, megmondod ami nem tetszik, és akkor izgalmas életed lesz. Gyakran kirúgnak majd, instabil lesz a megélhetésed, de legalább nem leszel zombi. Újabb és újabb dolgokat fedezel majd fel az életben. Új örömöket, meg új fájdalmakat :D

Anyagi gyarapodásod aligha lesz, viszont szellemi és spirituális fejlődésed annál inkább. Lesz szabad akaratod, és saját döntéseid. És valószínűleg még jól is fogod magad érezni

2. Beilleszkedsz az átlagba, és csatlakozol a zombihadsereghez. Unalmas életed lesz, a megszokott örömökkel és kínokkal. Kitartó seggnyalás esetén felküzdöd magad a ranglétrán, majd megposvadva nyugdíj után jössz rá, hogy elpocsékoltad az idődet.


Tanács: Ne légy birka.

2015. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én is irodában dolgozok itt mennek a poénkodások (20-40-es korosztály), labdával dobálózunk, szakmai dolgokról dumálunk, netes hülyeségekről...persze van amikor otthoni dolgok is szóba kerülnek, de általában poénkodás vagy szakmai dolog a téma...és én nem érzem ezt unalmasnak...

gondolom azok akikkel dolgozol nekik szintén nem unalmas...neked lehet unalmas, de nekik nem...


22F

2015. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Itt nincsenek netes dolgok, a főnökkel egy irodában vagyunk nem lehet netezni. Nem szoktak poénkodni, a legnagyobb gondjuk az elhízás...ráadásul a könyvelő olyan hogy operátor volt a pályafutása során most 33 éves és milyen nem volt jobb jelentkező de sürgősen kellett egy szállítói számla könyvelő a megnövekedett számlák miatt ezért őt felvették az okjs számvitel végzettségével amivel nem is lenne gond hisz feljebb jutott örüljünk neki..de azóta azt hiszi ő a főnököm pl. Egy számlát nem bír elvinni aláiratni, nem arról van szó Elmegyek én aláiratni de ő is el tudná vinni legalább mozogna picit és nem 90 kg lenne a 160 cméhez. A stílusa pedig olyan mint az átlag operátoroké sajnos, erős szlenggel beszél amire még rá is játszik emellett a kontroller csaj unalmában kezdi átvenni ezt az alpári stílust ami nagyon irritáló. (pl. gyüttem, aztat, mán, stb.)
2015. okt. 29. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!