Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az unatkozó irodai munkások...

Az unatkozó irodai munkások miért nem keresnek maguknak programot, hogy valami történjen az életükben?

Figyelt kérdés
Diákként egyetem mellett dolgozom egy irodában, pénzügyön, ahol rajtam kívül 5-en vannak az irodában. Közülük egy 53 éves, a többiek 30-40 közöttiek. Szinte Sosem beszélnek semmilyen értelmes témáról, engem kifejezetten irritálnak, szerencsére csak heti 3 napot vagyok ott. Legfőbb témájuk másik és egymás kibeszélése, pl. Tegnap hallottam mikor épp mentem vissza az irodába, hogy milyen fura, hogy rózsaszín blúz van rajtam és magassarkú, mert még nem láttak ilyen színes ruhában, de más a cégnél dolgozó munkatársakat ugyanígy kibeszélnek. Ezen kívül a legfőbb témájuk, hogy mit egyenek és mennyit meg hogy el vannak hízva és hogy fogyjanak le, mikor én Örülök ha van pénzem kajára...nekik meg az a legnagyobb gonduk állandóan hogy Nehogy egészségtelen kaját egyenek. A másik fő téma a gyerek ( kettejüknek nincs gyereke, a harmadik unokát akar), ha látnak egy terhes nőt vagy valaki bejön a kisgyerekével tanácsot kérni akkor el vannak ájulva, de mr egy babás képről is képesek órákat beszélni. Szerintem azért csak ez a 3 témájuk van, mert egész nap az irodában ülnek és otthon sem történik Velük semmi. Nekem ott a suli, van életem ezer más dologról tudnék beszélni, az ő témáik pedig így fél év után halál fárasztó. Nem tudom, hogy viseljem el őket? Őket nem zavarja, hogy nem történik Velük semmi?
2015. okt. 29. 06:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod őket, akkor hagyd ott az irodát. Ha csak nem vagy valami módon teljes mértékben rászorulva. Ne hagyd, hogy lehúzzanak a pöcegödrükbe. Ha úgy érzed többre vagy képes, légy tisztelettel önmagad iránt. Persze azt azért tartsd szem előtt, hogy ha váltasz, nem feltétlenül lesz jobb. Kitartás!
2015. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Sajnos eléggé rá vagyok szorulva, a szüleim nem támogatnak anyagilag, így kénytelen vagyok dolgozni, ha tehetném már rég otthagytam volna, nyáron mikor minden nap el kellett viselnem őket, akkor sokszor úgy éreztem, hogy felállok és eljövök. Sajnos elég nehéz diákmunkát találni, normálisat meg szinte kizárt, főleg ami a suli mellett is végezhető.

Még egy évem van a suliból, az utolsó félév az már gyakorlat lesz, csak felmerült bennem, hogy esetleg pályát téveszthettem, mert ha minden pénzügyes osztályon ilyen emberek dolgoznak és ilyen a hangulat akkor nem sokáig fogom bírni.

(Bár bízom benne, hogy nem, mert mikor könyvelőt kerestek, akkor se tolongtak a jelentkezők :) )

2015. okt. 29. 19:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha idővel úgy érzed, pályát tévesztettél, akkor se csüggedj, az életet nem sablon szerint éled. Ha valami nem jön be, nekifogsz valami másnak. Az igaz, hogy az energiádat jelenleg csak ebbe a hivatásba fekteted, de nem szükségszerű, hogy életed végéig ennek a fának a gyümölcsét fogyaszd. Persze ha utólag derül ki, hogy nem azt kaptad amire vártál, úgy érzed majd, hogy az eddigi erőfeszítéseid pocsékba mentek. Nem könnyű feldolgozni, de nem lehetetlen. Bármi is van, ha nem érzed magad jól a bőrödben, lépj tovább, ne hagyd, hogy felemésszen.
2015. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jajj, ismerős. Így fest egy napjuk:

9-10 előző nap kibeszélése, pereputtyegyeztetés

10-11: munka

11-12: ebéd megszervezése

12-1: ebéd

1-2: ejtőzés, netezés, kávézás, folyosói pletykálkodás

2-3: munka

3-4: hazamenés előtti szenvedés

Üdv a "munka" világában :)

2016. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már felmondtam, mert nem bírtam idegekkel :) Egyre rosszabb volt a helyzet, már az egész beszerzés is a folyosón vihogott unalmában, amitől felállt a szőr a hátamon. Találtam egy közelebbi munkahelyet, itt kevesebb a munkavállaló, talán kisebb lesz a hangzavar és könnyebb lesz elviselni, de ha mégse legalább közelebb van.

Minden esetre sajnos nem bírom elviselni a "munka világát", irritál a sok semmittevő, pletykálkodó ember (ha csendben neteznek azzal nincs gondom, de a legtöbb helyen le van tiltva), értelmetlennek látom az órabért, hisz felesleges ott ülni +2-4 órát és semmit teni még egy nap ha egyszer nincs munka, mert az aznapit megcsináltam, úgyhogy hosszabb távon talán egy saját vállalkozás alapításába kell majd fognom.

2016. jún. 17. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!