Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rendszeres túlórázás multinál,...

Rendszeres túlórázás multinál, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdésemre persze tudom az a válasz, hogy megszoksz vagy megszöksz, de ha ennél szofisztikáltabb tanáccsal szolgálnátok, örülnék.


36 éves vagyok, családos férfi. Korábban sokszor volt, hogy éjfélig is dolgoztam, de mióta családom van, a szabadidőm értékesebb. Most kezdtem új munkahelyen, ahol jó a fizu és körülmények, de mindenki legalább 9-10 órát dolgozik (effektív munka), plusz a 40-50 perces ebédszünet (irodai munka). Nincsenek kávészünetek, cigiszünetek, mászkálások - intenzív munka van, mint a kisangyal. Ehhez részemről még hozzájön 2 óra ingázás, azaz reggel 6.30-kor kilépek az ajtón és 19.30-ra jönnék haza, nagyjából hét közben semmit nem lennék a gyerekemmel. A kollégák nagy része nem családos, akik pedig családosak, ők vidékről járnak fel és ebben a városban alszanak és csak hétvégén vannak a családjukkal. A főnökömnek a gyerekei már nagyok és munkamániás, reggel héttől este nyolcig tolja (azaz 6-tól 9-ig nincs otthon). A kollégám önszántából (?) például tegnap hajnali kettőig dolgozott egy problémán (nem volt különösebben sürgős, csak ugye jeleskedni akart). Ma megkérdeztem egy másik kollégámat, hogy mit rögzít a munkaidőnek (ami szerződés szerint 8 óra), és azt mondta, hogy havi szinten kb. 30 túlórája szokott lenni, amit "ajándékoz" a cégnek. Kérdeztem, miért ajándékozza, ha még csak lecsúsztatni sem lehet/akarja? Mire válaszolta, hogy a mai világban az ember örül, ha van egy jó munkája és megbecsüli.


Szóval én most, újoncként, szinte egyedüli családosként (mármint aki minden este hazamegy hozzájuk) mit tudok tenni? 8 és fél óra intenzív munkára gondoltam és korai kezdésre, mint kompromisszumos megoldásra. Csak már várom, hogy mikor fogják szóvá tenni, hogy ez itt kevés. Miért nem írják akkor a munkaszerződésbe azt, hogy 10 óra munka, plusz 1 óra ebédszünet az elvárás? Mert akkor nem oda megyek. Bezzeg más osztályon az ismerőseim reggel 7-re mennek és 16-kor húznak haza a családjukhoz.


2015. nov. 6. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Na ez a tipikus ökör mentalitás, csináljunk meg mindent, nem is kell kérni és túlórázzunk önként és dalolva, ingyen. Ha meg jön valaki aki szeretne csak annyit dolgozni amennyit vállalt az ki van kezdve a főnökség àltal. Mert mindenki fosik MO-n hogy elveszti a munkahelyét ha nem csinál magàból éldolgozót és/vagy nem nyal be csontig a vezetésnek.

Én évek óta nem dolgozom màr otthon és nálunk a főnök elzavar minket szünetre, ha lejár a munkaidő akkor mindenki magától értetődően haza megy, mivel nem fizetik a túlórát és többet ér a családdal töltött idő mint egy vàllveregetés a cégvezetőtől.

2015. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adok egy egeszen "rossz" tanacsot: dolgozz le 8 orat, es kesz. Ha az van a munkaszerzodesedben, akkor annyit dolgozz. Gondolkodj el azon, hogy havi +30 tulorat a csaladodnak, vagy a cegnek akarsz aldozni?

Es igen, kozben kezd el masik helyet nezni (a oda nem ajandekozott 30 oraba belefer) mert nem garantalt, hogy orulni fognak annak, hogy nem vagy partner az ingyenes munkaba.


Abban az esetben, ha viszont a fizu olyan jo, hogy meg akkor is megfelelo, ha ugy szamolod, hogy 160 helyett 190-el elosztva is "megeri az oradij", akkor viszont maradj. Igy van ez akkor is, ha a ceg hasonlo nagyvonalu ajandekokat szokott viszonozni, mint a munkavalalo +30 oras ajandeka.

2015. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ebben az országban tényleg ez a másik baj, hogy nem tudsz olyan munkahelyet kifogni, ahol jól fizetnek és 168 óra.

Mindenhol úgy vannak vele, hogy ennyi pénzért bele kell, hogy férjen.

És hiába mész vagy mennél el máshová, ott is ez megy.

Egyébként ahogy hallom ez megy külföldön is, bár biztos nem ennyire.

2015. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
T-com? Nem tudsz mit csinálni, ha itt szeretnéd folytatni akkor dolgozzol és a család rovására kibírsz 1-2 évet itt. Továbblépsz utána. Nem tudom milyen poszt és a céget sem ismerem. De lehet megéri 1-2 évet rááldozni erre? Beköltöztök a városban albiba ha kibírjátok anyagilag és több időd marad a családra.
2015. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én is multinál dolgoztam, soha nem túlóráztam, rengetegen meg igen. Egyszer sem szólt senki, hogy nekem kellene, vagy miért megyek haza 5-kor. Persze ha elúsztam valamivel, vagy valami nagyon sürgős volt, ráhúztam olykor-olykor 20-30 percet, de nem sűrűn.


Te is így állj hozzá. Más meg annyit dolgozik, amennyit akar, nincs megtiltva. (Az én főnököm is munkamániás volt egyébként, reggel 8-tól este 8-ig, 9-ig tolta tudomásom szerint, sokszor vasárnap is egyedüliként bent volt.)

2015. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én végig dolgozom a munkaidőmet, majd annak végén hazamegyek és kész. Abszolút nem érdekel ki marad és ki nem, nekem lejárt a munkaidőm és nincs halaszthatatlan feladatom, ergo sziasztok.

Ha van, akkor természetesen máshogy állok hozzá. Nálunk túlóra pénz sincs. Szerencsére a cég is csak annyit kér, hogy legyen kész mindenkinek a feladata, ezért cserébe szemethuny pl. afelett, ha valaki később megy be, vagy valamiért korábban megy el. Ily módon mondhatni kötetlen a dolog.

Az viszont tuti biztos, hogy nem túlóráznék azért, mert más is. Főleg nem ingyen! Akkor túlóráznék, ha olyan dolgom lenne.

Egyébként nálunk pl. azért számolták fel a túlórapénzeket minden téren, mert sokan arra mentek, hogy inkább elnyújtják a napi teendőket és ott ülnek 4 helyett 6-ig, mert azt már jobb pénzért tehetik meg és jól jön az. Azzal hogy ez megszűnt mindenki arra van ösztökélve, hogy a napi 9 órás munkaidejébe tömörítse bele a feladatát.

2015. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem multinál dolgozom, mégis túlórázom (nem fizetik), ahogy mindenki és még 40-50 perces ebédszünet sincs, max. 20 perc. A családosok nem tudom, hogy hogy tudják összehangolni, sokszor 7-ig is bent vannak. A munka rengeteg, csinálni muszáj, mert nehéz jó munkahelyet találni.
2015. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy munkahelyemen az első hónapban lelkesen túlóráztam. Persze nem fizették ki a túlórát. A második hónaptól kezdve munkaidőm hivatalos végén fogtam a kalapomat, és hazamentem. Persze a főnököm (rosszindulatú, bunkó alkoholista ráadásul) tajtékzott, de abszolút nem foglalkoztam vele. Apránként persze beletörődött, hogy nem vagyok rabszolga, de addig még sokat ordítoztunk egymással.
2015. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!