Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a helyzetben esélytelen...

Ebben a helyzetben esélytelen a helyzetem vagy van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Álláskereső vagyok, de érettségi óta nem igazán csináltam semmit azaz 2003-óta! Pontosabban nem dolgoztam sehol semmilyen munkaviszonyom még nem volt...most írom az önéletrajzom és adogatom be...arra lennék kíváncsi, hogy ha rákérdeznének, hogy ugyan már 2003-óta mit csinálok mit mondjak? Patt helyzet, mert nem tudok mit írni az önéletrajzomba...azt nem írhatom bele, hogy 2003-ban felvettek egy főiskolára, de 2005-ben abbahagytam, mert nem tetszett 2006-ban felvételiztem egyetemre, de sokat csúsztam így 2010-ben otthagytam..2012-ben ismét felvettek egy felsőoktatási intézménybe ahol most is tanulok de lévén 30 elmúltam szeretnék most már dolgozni..így az érettségi után nem írtam semmit. Eddig miből éltem? Mint gimibe anno..a szüleim mindent finanszíroztak mivel még tanulok :-) De most már dolgozni szeretnék, mert kezd kissé kellemtelen lenni, hogy mindig tőlük kell kérnem mindre pénzt..bulira. ruhára, randikra, mindenre. De nem tudom hogy lehetne ebből kitörni ha sehova nem vesznek fel dolgozni. Tudom elcsesztem!!!! De a múlt az múlt azon való siránkozás nem visz előrébb!


2015. nov. 12. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vagy bekamuzol valami munkát, vagy nem. Ha igen, könnyen lebukhatsz, ha belekérdeznek. Kétségkívül nem jó referencia, hogy 30 éves létedre még nem dolgoztál.
2015. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kemény. De mond hogy alkalmi munkákból éltél. Ez kegyes hazugság. Ha őszintén megmondod a szitut, szerintem nem sok helyen kapsz lehetőséget, esetleg valami nagyon durva helyen.
2015. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia Csipkerózsika!


Szerintem így sem annyira reménytelen a helyzet, valami titkárnői vagy asszisztensi állást egy kis szerencsével v. kitartással így is leakaszthatsz, különösen ha nem vagy reménytelenül buta, és valami nyelvismeret legalább ragadt rád az elmúlt bő évtizedben. Hajrá!

Dícséretes, hogy dolgozni akarsz; ismerek olyan 30-on felülit, aki soha egy percet sem dolgozott, és nem is akar változtatni rajta. Mindig megtalálta a kifogást.

2015. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De ha bekamuzok vmi munkahelyet és lebukok akkor abból lehet valami bajom azon kívül, hogy nem vesznek fel dolgozni? Igazából mindenhol azt hallom, hogy csak az nem talál munkát aki nem akar, szóval bizakodom :-)

Fizikai munkáknál feltétel a jó fizikum? Mert kórosan sovány vagyok és egészségügyileg nem vagyok alkalmas a megerőltető fizikai munkára..katonaságnál is alkalmatlanak nyilvánítottak a sorozáskor és az iskolában sem tornázhattam soha a problémáim miatt, de persze ettől független lehet elmennék valami fizikai munkára csak aztán remélem nincs orvosi vizsgálat, mert akkor kiderül a problémám!

2015. nov. 12. 14:34
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Hát azért elég gáz hogy 30 évesen még van képed bulizásra és randizásra a szüleidtől pénzt kérni...Az is gáz hogy 10 éve "tanulsz" de még egy büdös befejezett szakod nincs, legalább tartanál ki egy mellett. Diákmunkára sem volt időd a bulizás, ismerkedés mellett?


De most hogy kidühöngtem magam...


Egyrészt érdeklődnék diákmunkás szervezeteknél, ott is néha vannak felnőttek által is végezhető munkák. Másrészt 3-adik éve csinálsz egy szakot, nézd meg abban milyen lehetőségeid vannak, gyakornoki állások, stb.

2015. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne vállalj fizikai munkát, mert nem fogod bírni.
2015. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Féligazságokat kell ilyenkor mondani. Tanultál, a családod támogatott végig, amiért hálás vagy nekik, természetesen te azért segítetted őket, dolgoztál nekik. Ha rákérdeznek, miért nem csináltad végig, hivatkozhatsz arra is, hogy időben rájöttél, rossz döntést hoztál és azért nem fejezted be.
2015. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
diákmunkára sokszor jelentkeztem, de nem vettek fel, mivel estin/levelezőn jártam/járok felsőoktatásba és csak a nappalis aktív vagy passzív jogviszonnyal állnak szóba. Felnőtteknek is van munkájuk gyárba 12 órás műszak..de viszont fentebb írtam, hogy eü problémáim miatt még ha szeretném is akkor sem vennének fel, mivel alkalmatlan lennék. + a szüleim is kiakadtak, hogy nehogy már gyári munkás legyek..inkább már ha dolgozni akarok vmi rendes 8 órás irodai munkába gondolkodjak. A mostani szakomon gyakornoki állás? Esélyem sincs a sok fiatal nappalissal szemben..ezenkívül nincs nyelvvizsgám csak eszperantóból...
2015. nov. 12. 14:47
 9/18 anonim ***** válasza:

hajjajj, mintha csak magamat látnám :D mondjuk én még csak 23/F vagyok, de ugyanez a problémám. volt 2011-ben egy érettségim, azóta félbemaradt 2 db szakmám is...jó persze, én már voltam pizzafutár is egy ideig, de ezen kívül senki.


na most, nem tudom, hogy jellemre milyen ember vagy, de ha határozott tudsz lenni, akkor működhet az is, amit a kettes mond például, hogy ilyen-olyan alkalmi munkákat végeztél(persze először azért szedd össze, mik voltak azok).


nem szabad belemenni abba, hogy mit miért így csináltál, ahogy valóságban, mert abból, hogy semmit sem csináltál végig, abból nyilván az jön le, hogy nem vagy elég határozott, kitartó egy bizonyos cél elérése érdekében.

ezt én is megkaptam, mikor felhoztam a sulit. természetesen belekérdezet, hogy miért nem sikerült elvégzeni, és hogy a pizzériát miért hagytam ott...


alkalmi munkába nem sok mindenbe lehet belekötni, csináltad, de vége lett, ennyi.


30 évesen már tényleg nehezebb, főleg irodai munkára elmenni simán érettségivel, mondjuk az mégnagyobb hiányosság, ha nincs egy használható(angol vagy német) nyelvtudásod.


unokatestvérem például 2 évre kiment németországba, vendéglátóiparban dolgozott, most hazajött, és bp-n egyből fel is vették elég jó fizetéssel egy céghez, csupán azért, mert perfektül tud már németül(+ a felsőfokú nyelvizsgát is megcsinálta belőle). neki is csak egy érettségije van. szóval akár a kiváló nyelvtudássel is el lehet helyezkedni.


persze az sem teljesen mind1, hogy merre laksz, és ott milyen munkalehetőségek vannak. itt nálunk például elég nehezen lehet normális munkát találni ennyi végzettséggel. én jelenleg a tesco árufeltöltő és a gyári munka között tudok választani...vagy követem unokatesóm példáját, és jövőre ugyanígy szerencsét próbálok külföldön...majd a sors meghozza, mi lesz.

2015. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

1. Miért nincs aktív nappali jogviszonyod? Lóf..szt nem csinálsz mellette úgyse...

2. Úgy érzem ezt a "kóros soványságot" is leginkább kifogásként használod hogy miért ne dolgozz...gyárban sem csak traktor kereket kell pakolni.

3. A szülők kiakadnak duma is +1 kifogás

4. Ha így állsz a gyakornoki álláshoz is, akkor mi a búbánatos f..sznak jársz arra a szakra? Akkor később se lesz munkád vele, mert ott lesznek a fiatalok.

5. Komolyan 30 éves korodig még egy normális nyelvvizsgát sem voltál képes letenni?


Első körben k..vára el kellene felejteni ezt a kifogás rendszert amit felépítettél. Mert a szüleim, mert esti tagozat, mert tanultam, mert nincs nyelvvizsgám, mert beteg vagyok, mert vékony vagyok, mert a fiatalok...


És itt nem a múlton való siránkozásról van szó, hanem hogy letudsz mindent azzal hogy "úgyse menne" és nyugodtan hátradőlsz mint aki jól végezte dolgát.

2015. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!