Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a helyzetben esélytelen...

Ebben a helyzetben esélytelen a helyzetem vagy van megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Álláskereső vagyok, de érettségi óta nem igazán csináltam semmit azaz 2003-óta! Pontosabban nem dolgoztam sehol semmilyen munkaviszonyom még nem volt...most írom az önéletrajzom és adogatom be...arra lennék kíváncsi, hogy ha rákérdeznének, hogy ugyan már 2003-óta mit csinálok mit mondjak? Patt helyzet, mert nem tudok mit írni az önéletrajzomba...azt nem írhatom bele, hogy 2003-ban felvettek egy főiskolára, de 2005-ben abbahagytam, mert nem tetszett 2006-ban felvételiztem egyetemre, de sokat csúsztam így 2010-ben otthagytam..2012-ben ismét felvettek egy felsőoktatási intézménybe ahol most is tanulok de lévén 30 elmúltam szeretnék most már dolgozni..így az érettségi után nem írtam semmit. Eddig miből éltem? Mint gimibe anno..a szüleim mindent finanszíroztak mivel még tanulok :-) De most már dolgozni szeretnék, mert kezd kissé kellemtelen lenni, hogy mindig tőlük kell kérnem mindre pénzt..bulira. ruhára, randikra, mindenre. De nem tudom hogy lehetne ebből kitörni ha sehova nem vesznek fel dolgozni. Tudom elcsesztem!!!! De a múlt az múlt azon való siránkozás nem visz előrébb!


2015. nov. 12. 14:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok csak már töröltem a kiirt kérdésem, de azért az utolsó beírásra reagálnék:

1. Miért nincs aktív nappali jogviszonyod? Lóf..szt nem csinálsz mellette úgyse...


Mert az érettségi átlagom 2,3 lett..az összes felsőoktatási intézmény fizetős!!!!!


2. Úgy érzem ezt a "kóros soványságot" is leginkább kifogásként használod hogy miért ne dolgozz...gyárban sem csak traktor kereket kell pakolni.

175cm magas vagyok és 50 kg..ezenkívül közepes gerincferdülésem, szívritmuszavarom és májbetegségem van! Mindről orvosi papír is van!


3. A szülők kiakadnak duma is +1 kifogás


Kifejezetten ellenzik a fizikai munkát/gyári munkát/több műszakot..egyrészt nem bírnám másrészt nem azt szeretnék látni, hogy kikészülök az éhbérért ami még arra sem lenne elegendő, hogy a szükségleteimet fedezze.

4. Ha így állsz a gyakornoki álláshoz is, akkor mi a búbánatos f..sznak jársz arra a szakra? Akkor később se lesz munkád vele, mert ott lesznek a fiatalok.

Ha majd végzek lesz munkám, mivel ismerőse a szüleimnek elég sok van ezzen a területen és ha meglesz a diploma azonnal lesz állás is de addig gyakornok sem lehetek, mert pl most is van olyan tárgyam amit még elsőbe kellett volna teljesítenem csak csúsztam..idegen nyelven nem beszélek, és semmilyen tapasztalatom nincs semmilyen munka terén soha életemben nem dolgoztam semmit!


5. Komolyan 30 éves korodig még egy normális nyelvvizsgát sem voltál képes letenni?


Igen komolyan! Mivel a tárgyakból vizsgaidőszakban örültem ha átmentem volt olyan vizsgám amiből 5X mentem mire elégségest kaptam így azzal foglalkoztam..az eszperantót is nagyon nehezen tanultam és a magyar nyelvtan is végig bukdácsolós kettes volt ami miatt nem értettem a német nyelvtant se...


De igazad van semmi kifogás..ma is beadtam 40 helyre az önéletrajzom...meglátjuk mekkora karriert futok be :-) Elvégre az nem dolgozik aki nem akar..még bankhoz is beadtam pénzügyi tanácsadónak..hátha...

2015. nov. 13. 12:38
 12/18 TamásTóth ***** válasza:

Néha nagyon megtudok lepödni, hogy milyen emberek vannak. Azt gondolná az ember, hogy nincs lejebb, de ugy néz ki mindig van.


Ha a szüleid ugy is benyomnak majd, amikor meg van a diplomád, akkor most is betudnának nyoni gyakornoknak. én ezt javaslom, mert, hogy protekció nélkül nem kapsz normális munkát az biztos.

2015. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De a gyakornok nagyon keveset keres...nekem pedig minimum olyan havi 100.000 ft-ra lenne szükségem és ez is csak arra lenne elég, hogy tankoljam a kocsimat..be tudjam fizetni a biztosításom, magamnak vegyem a cigimet..esetleg ha megtetszik vmi megtudjam venni anélkül, hogy a szüleimtől kérjek rá...és a havi 100.000ft is erős megalkuvás mivel pl benzinre egy hónapba csak 70 ezer megy el..na de valahol el kell kezdeni :-)
2015. nov. 13. 13:34
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát ez tuti csak valami kamu kérdés... :D


2,3-as átlaggal még fizetősre sem vesznek fel semmi értelmes szakra, meg ilyen átlaggal minek is megy az ember oda? Az érettségi nagy vicc egy egyetemista/fősulis szinthez képest, ha már az alap érettségi nem megy, akkor minek erőltetni a többit?


Májbeteg szívritmuszavaros gerincferdüléses vagy, ezért dolgozni nem bírsz, de bulizni és ismerkedni igen...aha...


Nagy blama duma ez az "ismerős ad munkát" szöveg is. Ki a halál adna munkát egy olyannak, aki ennyire értelmi fogyatékos. De nekem gyanús ez a 3 éve 3-adik szak és még elsős tárgyad van...


Kamu ez az egész sztori, ha annyira "ismerősei" lennének a szüleidnek, akkor azokhoz bármikor elmehetnél gyakornoknak, és hamarabb megtanítanának a munka fortélyaira mint a fősuli...Ráadásul tapasztalatod később sem lesz, pont ezért megy az ember gyakornoknak.


Ráadásul akármilyen nehéz is a vizsgaidőszak, ne mondd már hogy egész évben 10+!!! éven keresztül képtelen voltál legalább egy középfokú angolt letenni.


Full kamu az egész.

2015. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

9es vagyok.

szerintem is sok a kifogás így már.


én sem mentem el felsőoktatásba, mert a 3-as érettségimmel tudom, hogy nem ez az én utam.

nem értem, minek kellett egyáltalán eröltetni a dolgot.


ha annyi kapcsolata van szüleidnek, akkor már érettségi után bedugtak volna valami irodába titkárnőnek, vagy akárminek...:D

csak gondolom neked fontosabb volt bulizni, nehogy már a szabadidőd rámenjen a munkára. nem hinném, hogy olyan hülyék lennének, hogy nem veszik észre, neked nem diplomás munka kell, mert 10-12 év alatt sem sikerült elvégezni...:D

2015. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Elsős tárgyam azért van mivel kreditrendszer van..erre a tárgyra nem épül semmi ezért miután nem sikerült nem vettem fel többé..csak most..illetve volt olyan félév, hogy csak 4 tárgyat vettem fel, mert tudtam, hogy nem tudok levizsgázni 8 tárgyból és akkor minek kifizetni a krediteket...kissé itt is csúszkálok..de majd meglesz! Gyakornoknak meg nem tudtak volna berakni, mert pl ban olyan főtárgyam ami már 5X nem sikerült és most is megyek belőle decemberben...nekem csak a diploma kell! Most már mindegy milyen hány év csak legyen diplomám. A szívritmuszavar/májbetegség nem látszik kívülről a gerincferdülésem pedig a ruhákon keresztül nem szembetűnő, de amúgy még egy csajt sem zavarta mikor beült a volvomba vagy apu Mercijébe:-) Alkoholt meg sosem iszok bulikba hiszen mindig mindenhova kocsival járok még a két utcával arrébb lévő boltba is. Nem gyakornok akarok lenni hanem rendes munkahelyet szeretnék rendes fizetéssel. Nem sokára bemutat barátnőm a szüleinek és nem szeretném ha semmirekellőnek tartanának...hanem azt hogy van munkahelyem és fizetésem. A barátnőmnek van munkahelye és ez most motivál...én is dolgozni szeretnék.
2015. nov. 13. 14:29
 17/18 anonim ***** válasza:
Volvo meg apu mercije....hát hogyne xD
2015. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
jah, szóval te még ráadásul srác is vagy, és így sem vagy képes még könnyű fizikai munkát sem elvégezni? csomagolást, meg ehhez hasonlót...legtöbb esetben ülőmunka, nem megterhelő, max monoton...na de mind1. csináld ahogy akarod, hisz a kérdést azért tetted fel, mert tanácsot kérnél, a válaszaidban mégis mindent meg tudsz magyarázni, meg kioktatni mindenkit...
2015. nov. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!