Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyülölöm a munkám?

Gyülölöm a munkám?

Figyelt kérdés

Megint heti 6 nap, ès már sírógörcsöm van, és nem tudok enni. Egész nap csak dolgozom és alszom, van, hogy több, mint egy hétig nincsen szabadnap. Gyülölöm.

A többiek heti 3 szabadnapot kapnak, van hogy egy órával hamarabb hazamehetnek... Amikor kérdeztem, mi ez a személyre szabott büntetés, megkaptam, hogy kivettem egy hetet karácsonyra, amit le kell dolgoznom. Tehát karácsonyig 40 túlórának minimum össze kell jönnie. Senki másnak nem kell ledolgoznia a szabadságát, holott 2 heteket szoktak kivenni, nekem meg ez az elsö hetem.

Plussz a kolléganöm is kikészít. Tegnap átjött a barátom, én lezártama kasszát, és mondta, hogy segít megszámolni az aprót. A kolléganö tehnap azt mondta, okè. Erre ma azzal jött, hogy hatalmas bajban vagyok, mert a kamerán ott van minden, emiatt akár börtönbe is kerülhetek, és legközelebb a barátom nem léphet be, amikor én a kasszát csinálom, és nem is láthatja soha.


Elegem van az egész életböl, de ha otthagyom a munkàt, éhen halok. Más munkahely meg nincsen.


2015. nov. 17. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed ha a jogos szabadságodat ledolgoztatják túlórában , fenyegetni meg lehet ostobaságokkal bárkit , alaptalan . Nem könnyű , kibicnek egyszerűbb beledumálni , azért ez törvénysértés és te is tudod . Olvasd át a törvényeket és meglátod mi a hiba , kiállsz magadért és jogi lépéseket mérlegelj a továbbiakban .
2015. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van más munkahely, amúgy amit itt elmondtàl ezután egy munkaügyi felügyelet megnyalná mind a 10 újját. Mi az hogy a szabit le kell dolgozni? Keress valami mást, kérj segítséget rokontól, ismerőstől, hátha tudnak valami üresedést. Vagy költözzetek ha ennyire gáz a lakóhelyetek.
2015. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém sem bírta a rabszolgatartásra emlékeztető munkahelyeket. Pedig közgazdasági egyetemet végzett, tehát nem minimálbérért dolgozott. Még bele is betegedett a kiszolgáltatottság érzésébe, abba hogy még a lakásán is haszonállatnak nézik a szolgáltató cégek, a munkahelyekről nem is beszélve. Aztán elhatározta hogy ebből elég, az egészség előbbre való a társadalmi elvárásoknál vagy szokásoknál. A nagyapjához költözött és gazdálkodó lett. Azóta rá sem lehet ismerni, egészséges és kiegyensúlyozott. Nem a munka mennyiségében van a különbség, hanem abban hogy most nem szolgája senkinek, senki nem nézi őt profitforrásnak vagy rabszolgának. Azóta makk egészséges. A hazai munkahelyekről inkább nem írok véleményt mert a sorok úgyis fennakadnának az automata trágárságszűrőn.
2015. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézz utána a vonatkozó törvényeknek,

mit tehet meg a munkáltató és mit nem.


Valamint józan paraszti logika: idegennek semmi köze a kasszához, erre gondolhattál volna.


Amit javasolni tudok, állj ki magadért a köv módon:

Csak akkor menj be dolgozni, amikor megfelelőnek látod! Tehát tudod, a kollgégáid mit tehetnek meg - tedd te is azt, és hivatkozz rájuk, ha a főnök kérdőre vonna!


Ha kirúg, hát kirúg. De hahagyod magad, akor meg rabszolgának néz és csak később rúg ki! Ne hagyd magad!


Pontosan azt csinálja veled, mint a viccben a kannibálok.

A női áldozatot megkérdezik a rémséges kannibálok:


- Válassz: ungibungi ;) , vagy halál?

- Úúúú...inkább a halál...!

- Jó, akkor halál... deeee.... előtte egy kis ungibungi... ;)


Ne hagyd magad! Ott a törvény, ami véd(het) téged. (Ez egy esély.)

Valamint ott van az a tény, hogy utánzhatnád a kollégáid azon hozzáállását, amiket a főnök megenged nekik.


Inkább ezek után rúgjon ki téged, minthogy előbb még rabszolgaként kezel téged... De, megsúgom, ilyenkor sok főnök megszeppen, látni fogja, hogy talán mégse vagy balek.... és úgy fog állni hozzád, mint irigyelt kollégáidhoz.


(Esetleg keres új balekot magának a főnök.)

2015. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A tévében mutattak egy tudományos kísérletet amit Amerikában végeztek el önként jelentkezőkkel. A csoport egyik fele volt a börtönőr, a másik fele meg rab. A rabok eljátszották a kiszolgáltatottat, a meghunyászkodót. Erre az őröket eljátszó csoport még be is gerjedt és már nem is megjátszották a szadista őrt hanem tényleges szadista érzelmeik kerekedtek felül a rabok meghunyászkodó magatartása miatt. Végén a kísérletet le is kellett állítani mert már tettleg bántalmazták a rabokat eljátszó kísérleti alanyokat.

Hát így megy ez a magyar munkaügyek terén is. Először a dolgozók tűrnek valamit. Aztán ezt látva lesz belőle ingyen túlóra. Látva hogy ezt is tűrik, lesz belőle közmunkás jogviszonyba történő áthelyezés ugyanazzal a munkával, mivel úgy már csak töredékét kell fizetni a normál munkabérnek. És így tovább. A végén rabszolgapiacon árulnák a dolgozókat, akarom mondani rabszolgákat.

2015. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hahahah, mindenki maga tehet a sorsáról.
2015. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress más munkát! De addigis: ne hagyd magad! Menj el táppénzr, pihend ki magad! És beszélj egy munkajogásszal!
2015. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!