Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyűjtsek vagy költsek a hobbimra?

Gyűjtsek vagy költsek a hobbimra?

Figyelt kérdés
Minimálbért keresek. Szüleimmel élek. Ebből a közösbe megy 10.000 Ft. + veszek dolgokat, kaját, gyümit stb. Megveszem a munkára valókat, pl kávé, gyümi, zöldség, ha egész napos vagyok akkor ebédet is (700 ft/adag heti 2x) Minden hónapban igyekszem félre is tenni, ha 10.000 akkor 10.000. Ruhát, cipőt nem vásárolok csak ha már a régi tönkrement és nem lehet használni. Ékszereim nincsenek (nem hordok). Chipset csokit nem eszek mert leszoktam róla amikor vigyázni kezdtem a táplálkozásomra. A két hobbim havi szinten 9.000 ft lenne. Mit csináljak vágjak bele? Igy nem tudok annyit sporolni viszont jobban érezném magam, hogy ki tudok kapcsolódni egy kicsit és a tehetségem sem hanyagolnám el mert kár érte (mások szerint is).
2015. nov. 19. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem árt, ha van az embernek vész tartaléka, amiből munka, szülők nélkül is 2-3 hónapig ki tudja húzni.


Másrészt havi 10 ezerből amúgy sem fog meggazdagodni az ember, akkor már inkább érezze jól magát a hobbijával.


Esetleg megnézném nem e tudok a hobbimmal pénzt keresni ha olyan, vagy valamilyen tanfolyamra, továbbképzésre költeni a pénzt amivel előrébb léphetek.

2015. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nettó 80-ból fizetek albérletet. Párom a az 50-es bérleti díjat, én a rezsit (kétszer annyit keres, és marad is bőven.) A kaját rendszerint én állom, munka közben néha nassolok még pluszba de sokat is főzök. plusz a bérlet.

ÉS így is marad 30 ezer forintom, nekem ebből 10 megy a jégkorongra.

NAgyon szükségem van egy sportra, egészségügyileg, de mentális kikapcsolódás miatt is.


Szerintem kezdd el a kikapcsolódást...hosszú távon nyersz vele szerintem, viszont én úgy beszélek hogy egy tízessel többet keresek, de több is a kiadásom, nem otthon lakás miatt.

De félre tenni mindig tegyél..ha 5 ezret akkor annyit, ha csak kettőt akkor annyit. Én is így csinálom.


20/L

2015. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vágj bele, ha mindent feladsz, amit magadért teszel, kb. csak élni felejtesz el. Még a munkádra is jó hatással lehet (akár jövedelemszerzővé is válhat, ha vérprofira fejleszted magad benne).
2015. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!