Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hatalmas anyagi kárt okoztam...

Hatalmas anyagi kárt okoztam a munkahelyemen, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Hogy hogyan, abba most ne menjünk bele, de keletkezett egy 0,1 mm-es lyuk a hütö belsejèn.

Hívtam a fönöknömet, holnap hívnak szerelöt, aki megmondja, kuka-e a hütö, vagy még van esèly. Persze azóta már milliószor bocsànatot kértem, és azt is megbántam vagy hatszor, hogy egyàtalàn megszülettem.

Hogy a munkám elveszítem, az már fix, persze elötte még pokolian leordítanak majd a sàrga földig, ami jogos is lesz.

A javíttatás és az új hütö anyagi költségeit, gondolom, köteles vagyok állni, ha pedig nem rendelkezem a megfelelö összeggel, gondolom, köteles leszek ledolgozni.

Bíróság elé vihetnek? Szükségem lehet ügyvédre, hogy bebizonyítsa, nem szándékosság történt? Javít a helyzetemen, hogy azonnal bevallottam?


Gyülölök èlni ;(


2015. nov. 19. 17:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy biológiai laborban vannak speckó igényeket kielégítő, folyékony nitrogénnel/ammóniával működő hűtők, ezek simán kerülnek annyiba, mint amit a kérdező írt. Van, ami vákuumot képezve záródik, miután becsukták, azt pl csak akkor nyitogatják, ha nagyon muszáj. Na egy ilyet a 0,1 mm-es luk is működésképtelenné tehet.
2015. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Jó ez igaz, de a kérdező nem írta milyen hűtő, így a laikus ember konyha hűtőre gondol. :D
2015. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A MT szerint véletlen károkozás esetén csak 1-2 havi fizetés 30%-a vonható le, ha jól emlékszem, nem tudom pontosan, nézz utána.
2015. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy nem kell fizetned mint mikor egy kamionsofőr beborítja a 30 milliós gépest az árokba 20 milliós árúval teli..Fizet a biztosító és kész. Maximum kirúgják a sofőrt,meg nem kapja meg a fizuját.
2015. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Be kelljen, hogy legyen a ceg biztositva.


Te feltetlen NE fizess, Inkabb rugjanak ki (egyebkent azt azutan is megtehetik, miutan fizettel, ... és söt, majd csak akkor)


Ne irj ala semmit! Ne fizess semmit! Ha, kell nekik valami majd megkeresnek!


Ha, orditoznanak Veled (ami nem jogos), akkor sarkon fordulnek es helyben hagynam.



PS.: Ugye, hogy nem rossz az a "jogvedelmi biztositas"!

2015. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet? mit mondtak a munkahelyeden?
2015. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!